Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tudtátok volna előre...

Ha tudtátok volna előre milyen döntéseket hoz a fidesz akkor is rászavaztatok volna?

Figyelt kérdés

[link]


Kíváncsi leszek hétfőn hány ft lesz egy euro.


2010. júl. 18. 02:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Tudtuk, hogy ilyen döntéseket fog hozni, ezért nem szavaztunk rájuk! Mert bár szép a 2 700 000 szavazat a 8 000 000-ból, én onnan közelítem meg, hogy 5 300 000-en meg nem őket akarták kormánynak. De ilyen torz a magyar választási rendszer. A választásra jogosultak pontosan egyharmada voksolt rájuk, így nyertek 2/3-nyi parlamenti mandátumot!


Egyszer már melldöngetve kiabálták, hogy ők a "szakérő kormány". Ezt sokan nem felejtik el. Meg azt, hogy mit műveltek 1998 és 2002 között. Nem véletlenül választották az emberek 2002-ben a szocionistákat, hanem mert az egyetlen alternatíva volt a Fidesszel szemben, ami 4 év alatt sikeresen megutáltatta magát. Ők legalább olyan böszmék voltak, mint Gyurcsótány, csak OV egyelőre nem bukott le még egy "őszödi beszéddel", és nem is fog, mert erre kínosan ügyel.


Gyurcsótány pofátlan és cinikus volt, amikor nem mondott le, OV pedig olyan besz@ri, hogy attól való félelmében, hogy újra kieshet a nép kegyeiből, kinevez maga alá két sz@rfelelőst, azaz miniszterelnök-helyettest, így majd mossa kezeit. És ha nem hibázik qrva nagyot, 4 év múlva ismét győzni fog, de mérsékeltebb sikerrel.


Ez kellett a választóknak? Tessék. Megkapták. Lehet örülni a "forradalmuknak".

2010. júl. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Én semmi szín alatt sem szavaztam volna a fideszre, viszont tudtam milyen intézkedéseket fog hozni, még ha nem is konkrétan, de körvonalakban. És nyugodjatok meg ez még csak a kezdet. A fidesz addig nem áll meg egy percre sem míg titeket teljesen el nem lehetetlenít és ki nem szolgáltat unió rabszolgának. Ez volt a céljuk, kétharmadot szerezni eladni titeket rabszolgának, majd bztosítan önmagának, hogy örökre elmozdíthatatlan legyen.
2010. júl. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem a fideszre szavaztam, éppen azért mert mindenki nagy változásokat, jobb életet vár tőlük....de nem lesz az. VAgy ha valamit is javít, az majd a gazdaság rovására megy, és majd mi is görögország sorsára jutunk.
2010. júl. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a Fideszre szavaztam, de most őszintén, mi az ebben a cikkben, ami annyira felróható nekik? Mit kellett volna tenniük, azt mondogatni, hogy "iiiigen, mester... iiigen... még több megszorítást hozunk... iigen"?

Erről nem kellene a magyar embereket is megkérdezni? Mert nem a kormány fogja kifizetni, hanem mi! Márpedig ez a nép már nem bír el többet. Én pontosan azt várom el a kormánytól, hogy ne csak bólogatójánosként lóbálja ott a farkát, hanem próbáljon a mi érdekünkben engedményeket kicsikarni. Például a hiteleink átütemezéséről. Persze, hogy ez nem tetszik az IMF-nek meg az EU-nak! De kérdem én, az tetszeni fog nekik, hogyha majd jön az államcsőd, és nem kapnak egy vasat se? Mert hogy az nekünk baromi rossz lesz, az kétségtelen, de nekik mitől lesz jó, ha majd egyáltalán nem fizetünk?


Ha emiatt esik a forint, az sajnálatos, de nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy rábólintunk mindenre, akkor kormányt se kéne választanunk, nevezzenek ki egy helytartót Brüsszelből meg Washintonból vazze... majd dobáljuk őket Molotov-koktéllal, mint a ruszkikat '56-ban :)

2010. júl. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

"De kérdem én, az tetszeni fog nekik, hogyha majd jön az államcsőd, és nem kapnak egy vasat se?"



Természetesen. Sőt épp arra játszanak, és akkor majd mindenre ráteszik a kezük.

2010. júl. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyan? Ideküldik a hadseregüket, vagy mi...?

Ha egyszer államcsőd van, az azt is jelenti, hogy nekik is bejelentjük, hogy nem tudunk tovább fizetni és kész, hoppáré. Ilyenkor az van, mint annál az adósnál, akinél nem tudnak már mit foglalni. Semmi. (legalábbis addig, amíg újra nem lesz valamije)

2010. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csakhogy mindenünk el van zálogosítva épp erre a hitelre. Erről valahogy lemaradtál?
2010. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Akkor is, de nem eről van szó, én bízom Viktorban és ennyi, ha kell a cipőjét is tükrösre dörzsizem, mert csak.
2010. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem a Fideszre szavaztam, viszont ez a lépésük kifejezetten szimpatikus, végre valaki nemet mer mondani a köcsög IMF-nek és az EU-nak. Egy ilyen lépés viszont sokkal radikálisabb politikát követel meg minden más területen is, hiszen ha csak kicsit merünk, akkor annak ilyen következményei lesznek, mint amit majd hétfőn látni fogunk.
2010. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "mindenünk el van zálogosítva"? Még egyszer kérdem, hogyan?

Már az ugye egy szerződésszegés, mikor államcsődkor bejelentjük, hogy nem fizetünk tovább. Fizetnünk kéne, de mégse fizetünk. Ez ugye szerződésszegés, és mégse tudnak csinálni semmit. Akkor meg, bármink is lenne "elzálogosítva" (elképzelhetetlennek tartom ezt mellesleg, de tegyük fel), azt hogyan "hajtanák be"?

A XIX. században még megtörtént, hogy ilyenkor válaszul a hitelezők országa odaküldte a hadsereget és elfoglalta az országot (pl. az amcsi polgárháború idején Mexikót), de ez itt mégiscsak Európa, és nem a XIX. században vagyunk.

2010. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!