Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali választók, hogyan...

A baloldali választók, hogyan vélekednek a külhoni magyarokról, hogyan kellen viszonyulni hozzájuk?

Figyelt kérdés
Tudom, nagy divat a baloldaliak körében utálni őket, csak mert magyarnak merik vallani magukat idegen állampolgárokként, de mégis ha van higgadtabb fejű baloldali, elmagyarázná, hogy a baloldali elvek szerint hogy kell helyesen viszonyulni a határon túli magyarokhoz. Illetve miért nem passzol a határon túliakért való politikai, gazdasági kiállás a baloldali elvekkel?
2019. nov. 7. 15:21
1 2
 1/11 hollófernyiges ***** válasza:
Én külhoni születésű magyar vagyok és a baloldalra szavazok, erre varrjál gombot. Sőt elég sok baloldali barátom, haverom van, nem utálnak sem engem, sem a többi határontúlit.
2019. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


De miért? Miért szavazna bárki is a baloldali pártokra Magyarországon? Nincs szalonképes baloldali párt amelyik bizonyított volna eddig valamit. Újak vannak de ők sem bizonyítottak eddig semmit.

2019. nov. 7. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Részben felvidéki vagyok, de balra szavazok. Szerintem támogatni kell a külhoniak törekvéseit, anyagilag akár a helyi kultúrájukat is, de például a szavazati jog erős túlzás, amit nem lett volna szabad megadni. Mindenki ott szavazzon, ahol él.

Egyébként kétlem, hogy divat lenne utálni őket, szerintem senki sem utálja őket.

2019. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Engem az zavar, hogy ők csak addig magyarok ameddig innen kapják a lóvét. Amúgy mélyen lenéznek minket.

A baloldali pártokhoz meg annyit, hogy hogyan lehet bizonyítani aki esélyt se kap? A fideszt láttuk mit tud, ideje kipróbálni mást.

2019. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig ameddig nem az én pénzemből taníttatja, eteti, és szavaztatja őket orbán addig nincs velük bajom. kiállok a jogaikért de a szavazati jogot nem adnám a kezükbe. nekem semmi bajom nincs velük, nekem orbánnal van bajom, de vele több is van nem csak pár darab.
2019. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Utálják őket, mivel nem értik a nemzet fogalmát, nem értik, hogy ők velünk egy nemzet. Nekik ők románok. A baloldali irigy, tehetetlen kisemberi mentalitás. Gyűlölködni tudnak, és segíteni a náluk is nyomorultabbakon (kisebbségek, bevándorlók).
2019. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Nincs szalonképes baloldali párt amelyik bizonyított volna eddig valamit"


A Fidesz már bizonyított és az alapján nincs az az Isten hogy én rájuk szavazzak.

2019. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Gondolom ugyanez lenne a véleményed ha a határon túliak mind az ellenzékre szavaznának és nekik lenne köszönhető egy új ellenzéki kormány. Igazam van?

Senki sem a határon túliakat utálja (ezt csak a fidesz hazudja, ahogy szokás szerint mindenről hazudik, még az időjárás jelentésben sem tudnak igazat mondani), hanem az zavarj a legtöbb értelmes embert, hogy a határon túli a választás napján átjön, leszavaz ide, aztán megy haza a határ másik oldalára, és legközelebb majd 4 év múlva teszi be ide megint a lábát. Miért szavaz ő ide, ha nem itt él, nem itt dolgozik, nem ide adózik, nem ide jár kórházba stb.? Ezt még senki se tudta megmagyarázni a fideszesek közül, csak pampognak hogy ő is magyar. De attól nem itt él B+! Költözzön ide és akkor szavazhasson. Sehol a világon nincs olyan hogy valaki nem él egy országban, nem veszi ki a részét a közterhekből, de azért ő is beleszól az ország vezetésébe. Vagy szerinted az okés, hogy a határon túli egy forintot nem adózik ide, de szavazhat? Akkor én pl. mire fel adózok, ha neki nem kell?

És akkor fordítsuk meg a kérdést: Milyen magyar ember az, aki nem itthon él, de magyarnak vallja magát, ennek ellenére annyira nincs gerince, hogy egy zsák krumpliért átjön ide és leszavaz Orbánra, hogy ezzel segítsen tönkretenni 10 millió honfitársa életét? Az ő esetében is erősen kérdéses mennyire áll ki a magyarság mellett...

2019. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A határon túliak szavazása is a demokrácia elvén alapszik.

Olyan pártra fognak szavazni a határon túliak amelyek programja a legszimpatikusabb, a legtöbbet nyújt számukra.

Bármely pártnak szabad útja van megnyerni a határon túliak szavazatait, a határon túliak szavazata nem garantált a Fidesz számára, azt ki kell érdemelni.


Jelenleg EGY és csakis EGY párt van Magyarországon amely a határon túliakat belefoglalja a programjába. Pedig már az alkotmány is kötelezi a feleket a nemzettársak támogatására.


Na most mi alapján döntenek a határon túliak? Arra a pártra fognak szavazni amelyik politikai támogatást ígér a ő ügyüknek, amely legtöbb esetben pénzmentes dolog, pusztán erkölcsi szinten történik meg. Ezekre példák: politikailag kiállni, felszólalni a határon túliakat ért jogsértések esetén. Politikailag támogatni őket a törekvéseikben, mint például autonómia, kisebbségi jogok kiterjesztése stb. Ismétlem, ezek pénzmentes dolgok, maximum egy néhány nyilvános felszólalás elég ezekhez, mintegy sugallva a külső elnyomó hatalmaknak, hogy az anyaország kiáll a elnyomás alatt lévő kisebbségek mellett, ezáltal is eltántorítva a többségieket a további elnyomásoktól. Nagyon sokat jelent egy politikai támogatás és még csak pénzbe sem kerül.


Látjátok, a határon túliaknak nem kell a pénz, pusztán a kiállás.


Az a kis alamizsna ami meg érkezett, néhány múzeum, iskola felújítására az meg a magyar költségvetést tekintve elenyésző, ám a külhoni magyaroknak túlélést jelent.


Épült még sátortetős jégpálya, amely ugyancsak a lehető legolcsóbb befektetések közé sorolható. Szóval a pénz nincs elvéve az anyaországiaktól, minden ilyen információ hazugság.


Ismétlem, csakis politikai támogatásra vágynak a határon túliak és mint olyan a többi pártok is könnyen elnyerhetnék a szavazataikat, ha lenne erre szándék és félretennék a ballibsi, nemzetáruló, alkotmányellenes hozzáállásukat.

2019. nov. 7. 18:44
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy vélekednek, hogy nem vélekednek róluk, egy hím hangya f@*znyit sem érdekli a baloldalt a külhoni magyarság sorsa.
2019. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!