Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Milyen alapon...

Fideszesek! Milyen alapon kritizáljátok Karácsony Gergelyt, amikor ő egy rendkívül karizmatikus, hozzáértő és erőskezű vezető, és egyáltalán nem megélhetési politikus?

Figyelt kérdés
Elfogadhatatlan akár a legkisebb kritika is Karácsony Gergely irányába.
2019. nov. 9. 01:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

"Már bocsi, de ha Karácsony osztogatja a város pénzét azt ne másnak ródd fel!"

Már megint hazudsz. Felróttam én bárkinek is bűneként ezt?


És helyesbítenem kell magamat, mert korábban azt írtam, hogy egyetlen teljes igazság van az általad felsoroltakban, de még az sem állja meg a helyét!


Tény az, hogy kettővel megemelték a főpolgármester-helyettesek számát, de abból azt a következtetést levonni, hogy az akkora költséghátránnyal jár, mint írtad, már nem igaz. Ha nem emelik meg, akkor más magas rangú titulusban kellett volna foglalkoztatni őket, és az anyagi különbség elhanyagolható.


Tarlós végkielégítésének megemelése nem egy hatalmas összeg, viszont nagy politikai gesztusról szól. Magából az összegből egy kisebb szobrot sem lehetne készíteni, tehát a fővárosi költségvetés szempontjából abszolút elhanyagolható tétel. Politikai gesztus alapján viszont látható belőle, hogy nem akar boszorkányüldözésbe kezdeni. Bűnüldözésbe igen, de becsületes fideszes tisztségviselőknek nincs félnivalójuk. Ez 2010-ben nem volt elmondható.


"EZÉRT kellett volna ELŐBB odafigyelned arra hogy mit és miért akarnak csinálni és nem tiltakozni ellene ész és tudás nélkül! Azért oda és azokat tervezték, mert egy LIGET projekt nevezetű tervet hoztak létre amiben ezek együttesen alkotnak egy városfejlesztési koncepciót. És pontosan azt teszik amit hiányolsz - régi, lepukkant épületek HELYÉRE épültek volna fel ezek a beruházások és nem a fák, nem a park helyére."


Azt hiszem, kettőnk közül én vagyok jobban tisztában a témában. A régi, lepukkant épületek helyére is mehetett volna park, az felújítás, rehabilitáció lett volna. De nem csak a helyükre kerültek volna, hanem még máshova is, és az építkezés miatt is számos környezetkárosítás is történt volna, mint ahogy maguk az épületek miatt is, pl. mélygarázs miatt megváltozott talajvízháztartás is veszélyeztette volna a megmaradt fákat. Egy több száz éves fa kivágását nem lehet egyenértékűvé tenni néhány fa ültetésével, amit amúgy is célszerű lenne megtenni. Az ilyen idős fák átültetése meg látszatmegoldás, túlélési esélyük nulla.


Orbán-Tarlós és a többi csak bűvészkedtek a számokkal, hogy elhitessék veled (is) és ezek szerint a szemfényvesztés terén jó munkát végeztek.

Fogalmad sincs, gondolom, hogy mi a különbség a zöldfelület és a zöldterület között,

hogy miként trükköztek az alapterületekkel, hogy az arányok kijöjjenek, hogy ők tulajdonképpen még jót is csinálnak, és a beépítés során milyen arányban növekszik a zöldfelület.


""Ezeknek a beruházásoknak a kétharmada Fidesz-közeli cégekhez került volna. "


Honnan tudod? Semmit nem tudsz az egészről már bebizonyítottad."


Vagy mégis?


[link]


[link]


Gondoltam, hogy folytatom a tételes ellenérvelést, de belátom egy veled szemben nincs értelme, reménytelen eset vagy, ami az észérveket illeti.

2019. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem a fideszesek kritizálják hanem Bp. nagyrésze. Pont mindenki aki nem rajong érte betegesen.


Rakpart lezárva, híd lezárva, autósáv bicikli sávvá nyilvánítva, karácsonyi díszvilágítás nincs, felújítások csúsznak, ami van az is 3-4x áron mint előtte...


Kicsit azért olvashatnál valami hír szerűséget.

2023. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!