Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkaerőhiány van, akkor...

Ha munkaerőhiány van, akkor hogy lehet hogy egy hiányszakmában is 20-25% az elhelyezkedők aránya? Vagy már itt a válság?

Figyelt kérdés

[link]

Itt egy meggyőző cikk például a slágerszakmának számító IT valódi helyzetéről Magyarországon. Hogy még Budapesten is valójában őrületes a munkanélküliség. Azok a cégek akik munkaerőt keresnek, valójában nem is léteznek. Nyilván valakinek érdeke volt elterjesztenie, hogy munkaerőhiány van, van egy olyan gyanúm, hogy a Fidesz-nek erősen köze lehet ehhez.

De ez a cikk csak egy példa. Ez csak megerősítette az eddigi gyanúimat. Mivel én is már lassan 30 vagyok, és személy szerint a korosztályomban kevesebb (itthon) dolgozó embert ismerek mint akik az alábbi kategóriák egyikébe esik:

-munkanélküli, a szüleiből vagy örökségéből él

-kiköltözött külföldre vagy rendszeresen kijár külföldre dolgozni

-még mindig tanul 30 évesen is, az ezredik szakmáját/diplomáját szerzi, mert egyikkel sem tud elhelyezkedni és/vagy keresi a helyét úgymond

10-ből kb. 6-7 ember a felső 3 kategóriák egyikébe esik. Olyat viszont, nagyjából egyet sem ismerek, aki itthon dolgozik ÉS jól meg is fizetik. Még azok akik itthon dolgoznak, azok is szarért húgyért, kivétel nélkül.

Eddig azt hittem, csak én ismerek ilyen sok lúzert, azt hittem nem reprezentatív az én pár száz ismerősöm. De ezt és még jó pár cikket olvasva, már kezdek gyanakodni.

Valóban kamu a munkanélküliség, vagy már gazdasági világválság van csak még nem jelentették be hivatalosan?


2019. nov. 12. 20:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy mi.. kamu a munkaerőhiány* ?
2019. nov. 12. 20:16
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Nincs munkaerőhiány, mit nem értetek ezen?
2019. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A probléma azzal van, hogy a hazai oktatás kb még mindig a 80-as évek szintjén zajlik. Az IT is. Hiába hajigálnak ki ezreket IT diplomával, amikor kvázi csak az MS Office-t tudják kezelni meg frontpageben egy weblapot összekattintanak. Ez 20 évvel ezelőtt is édeskevés volt, ma meg már pláne. Egyszerűen az alaptudás sincs meg amire lehetne építkezni, ezért is keresnek mindenhova tapasztalt embereket, mert tudják hogy a pályakezdők 90%-a teljesen alkalmatlan a munkára és soha nem is lesz képes megtanulni amit kell.
2019. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Napi balázska agymenés
2019. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Tiszántúlon kicsit se érezni az elmondott állítólagos munkaerőhiány hatását.
2019. nov. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem munkaerőhiány van, hanem rabszolgahiány. Nem ugyanaz.
2019. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Munkaerőhiány a nettó 120 ezres fizus összeszerő üzemekben van, diplomásoknál nincs, sőt 10 év tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehova...
2019. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Engem csak arról győzött meg, hogy halvány lila fingod sincsen az egészről. Egy cégből azért máris országot átlagot vonsz. Érdekes az egyetemi képzéseken résztvevőknek valamiért jóval magasabb elhelyezkedők aránya itthon az IT szakmában.
2019. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Ugy, hogy nincs semmilyen munkaerőhiány, totál kamu. Én se értem miért mondogantják. Még mindig 100 jelentkező van az állásokra. Pályakezdők meg nem kellenek sehova, húzhatnak ki külföldre.
2019. nov. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

balázska, azért mert beírsz 10 másik felhasználóról, nem lesz igaz, amit írsz.

Ez egy szar greenfox iskola, ezért vannak ott, ahol.

2019. nov. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!