Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha munkaerőhiány van, akkor...

Ha munkaerőhiány van, akkor hogy lehet hogy egy hiányszakmában is 20-25% az elhelyezkedők aránya? Vagy már itt a válság?

Figyelt kérdés

[link]

Itt egy meggyőző cikk például a slágerszakmának számító IT valódi helyzetéről Magyarországon. Hogy még Budapesten is valójában őrületes a munkanélküliség. Azok a cégek akik munkaerőt keresnek, valójában nem is léteznek. Nyilván valakinek érdeke volt elterjesztenie, hogy munkaerőhiány van, van egy olyan gyanúm, hogy a Fidesz-nek erősen köze lehet ehhez.

De ez a cikk csak egy példa. Ez csak megerősítette az eddigi gyanúimat. Mivel én is már lassan 30 vagyok, és személy szerint a korosztályomban kevesebb (itthon) dolgozó embert ismerek mint akik az alábbi kategóriák egyikébe esik:

-munkanélküli, a szüleiből vagy örökségéből él

-kiköltözött külföldre vagy rendszeresen kijár külföldre dolgozni

-még mindig tanul 30 évesen is, az ezredik szakmáját/diplomáját szerzi, mert egyikkel sem tud elhelyezkedni és/vagy keresi a helyét úgymond

10-ből kb. 6-7 ember a felső 3 kategóriák egyikébe esik. Olyat viszont, nagyjából egyet sem ismerek, aki itthon dolgozik ÉS jól meg is fizetik. Még azok akik itthon dolgoznak, azok is szarért húgyért, kivétel nélkül.

Eddig azt hittem, csak én ismerek ilyen sok lúzert, azt hittem nem reprezentatív az én pár száz ismerősöm. De ezt és még jó pár cikket olvasva, már kezdek gyanakodni.

Valóban kamu a munkanélküliség, vagy már gazdasági világválság van csak még nem jelentették be hivatalosan?


2019. nov. 12. 20:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

Szintén Tiszántúl, erre már 150 nettó álomfizu, hónap végi evés mérnöki jognak számít. Aki csak tud menekül. Az emberek kőfideszesek, e mert azt vallják, hogy lusta semmirekellők nem tudnak megélni csak, aki meg tud élni emberi körülmények közt az lenyomja a munkaidőt, mellette mellékállásáokat vállal, nem hiba hullanak erre az emberek mint a legyek.

Tök gazdagnak számít akinek tele van A FAGYASZTÓJA HÚSSAL.


[link]

2019. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A cégeknek nagy elvárásaik vannak (25 év alatt legyél, 2 diplomával, 10 év tapasztalattal).

Cserébe nem hajlandóak fizetni eleget.

Így van munkaero hiány. Sokan el se mennék azért a bérért dolgozni, aki menne, azt nem veszik fel.

2019. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Aha tehát szerintetek nincs munkaerő hiány? Érdekes nekem itt zala megyében van egy lakatos cégem jelenleg ott tartok hogy az egykori 25fős cégembe dolgoznak 5en és bármikor leléphetnek. Nagyon sok munka lenne de jelenleg olyan minthogyha az alkalmazottaim lennének a fönökeim munka idő után fel se hivhatom öket. 40óráért adok brutto 350ezret felvennék akár kezdöt is de nem jönnek elmenek egyéni válalkozónak és van bőven munkájuk.
2019. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!