Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek...

Mi a bajuk az embereknek azzal, hogy adózni kell? Az a pénz nem vész el, hanem a közjó alkotására megy, gyakorlatilag visszakapjuk.

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 01:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Hát bizony nem találom...

De jól emlékszem hogy ment a sírás legalább 2-3 oldalon keresztül, és az Istenért nem értetted meg hogy jelenleg többet nyúznak le rólad egy élet alatt...

2019. nov. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Az embereknek az a bajuk, hogy a pénz igenis eléggé elvész.
2019. nov. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

#2

Hiába irkálod neki. Nem az a probléma, hogy nem érti, hanem hogy nem akarja érteni.

2019. nov. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kerdezőnek, egy jól működő vilagban igy kellene lennie, csak az a baj, hogy sajnos a valósághoz köze nincs.
2019. nov. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Igen, de nem minden esetben.
2019. nov. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nem vagyok neoliberális ha erre vagy kíváncsi (és a nyugati egyetemekkel nem is az a legnagyobb baj hogy fizetősek - habár ebből nemsokára lesz egy szép nagy diákhitel-lufi - hanem hogy szélsőbaloldali indoktrináció megy a campus-okon), de ha te adsz nekem egy rakat pénzt amit én aztán főleg stadionokra, kisvasútra meg gázszerelő haverok felemelésére költök (csak mert az előző médiamágnás haverral összerúgtam a port) akkor joggal fogod úgy érezni hogy én téged levettelek. Ennyi erővel a félkarú rablóba is dobálhatnám az egészet mert kb. ugyanott lennél.
2019. nov. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

,,USA pl máshogy csinálja, ott mindenki magáról gondoskodik."


Jó, ott nem az megy, hogy mindenki magáról gondoskodik, hanem, hogyha csóró vagy meg is halhatsz. Ott nem hiába látni a filmekben is, hogy inkább kocsival viszik a sérült beteget, ott a mentőért is fizetned kell, ami baromi sokba kerül. Nem hiába van, hogy Obama is próbált már a szegényebb rétegnek állami biztosítási rendszert felállítani.


,,Vagy említsük az olyasmiket mint pártpropaganda kiadások. Annak mégis ki látta a hasznát (a politikusokon kívül), hogy fél évre választási plakátokba csomagoltuk az országot?"

A legjobb példa a mutyizásra. Kvóta népszavazásnál emlékszik szerintem mindenki, hogy még a villanyoszlopokra is raktak oldalra ilyen műanyag lelógó plakátokat. Beszélgettem azokkal, akik itt nálunk kirakták azokat, csak az, hogy a mi apró falunkba (tényleg apró, 500an se laknak már itt) kirakják azokat 1,5 milliót fizettek nekik. Ez csak egyetlen egy apró falu.


,,Én örülök hogy ingyen tanulhatok az egyetemen és nem kell tandíjat fizetni,mint a neolibsi USA-ban."

Na, most égtél be baromira kérdező.

1. Idehaza csak a tandíjat fizetik ki neked az adózok, ha úgy tanulsz. Minden másért, ha úgy van neked kell fizetned. Húgom is állami támogatott Bsc képzésen végezz majd idén, ha jól megy, mégis legalább havi 100 ezerbe benne volt. Akkor milyen ingyen tanulásról beszélünk?

USAban van az, hogy ingyen tanulsz, ha megnyersz olyan ösztöndíjat. Ha általános alsótól jól sportolsz simán ingyen végigtanulsz az egyetemig. Itt meg nem csak az van, hogy a tandíjat fizetik, kapsz külön kajapénzt, külön szállást, tankönyveket, jegyzeteket fizetik neked, stb. Ez meg csak a sport ösztöndíj, tanulmányiból még több van.

Nem értesz a témához akkor inkább ne szóljál bele.

2019. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Állami munkahelyem van, és rengeteg, ismétlem RENGETEG! pénzt dobnak ki az ablakon felesleges dologra ész nélkül.

Es azt a pénzt az atlag emberekről húzzák le és semmit nem látsz viszont belőle.

2019. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés rossz kategóriában van
2019. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Az a baj vele,hogy a gazdag nagycsaládosok kapnak vissza mindent.
2019. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!