Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A szüleimmel...

Mit tegyek? A szüleimmel sohasem volt szoros a kapcsolatom, gyakorlatilag csak anyagilag támogattak és mindent megengedtek 1-s koromtól kezdve. Többi lent

Figyelt kérdés
Mivel kollégista vagyok 5-kes koromtól kezdve, alig-alig beszélgetünk, hétköznaponként nem keresnek, vasárnaponként pedig egy családi ebéd és kész. Mivel van két kisebb tesóm és állandóan dolgoznak elfogadtam a helyzetet. Legalábbis megpróbáltam, de azért amikor látom hogy más milyen jóban van a szüleivel nagyon fáj, hogy nekem nincs ilyenem. A szüleim nem ismernek, otthon pedig teljesen megváltozom. Bunkó vagyok, távolságtartó és antiszociális. Legszívesebben bezárkóznék a szobámba. Nem is ismernek de feltétel nélkül elvárják, hogy bízzak bennük, de nem tudok. Nem tudok megbízni a saját szüleimben, mert gyakorlatilag egyedül nőttem fel, határoztam el hogy iskolát váltok meg mindent. Az eddigi életem fontos fejezeteiben nem voltak jelen. Viszont ha elmondok nekik bármit is akár személyes, akár nem, egyből tovább adják és kritizálni kezdenek. Földhöz ragadtak én pedig nem, és ez nem tetszik nekik. Szeretnék egészségesen élni, és emiatt egyfolytában vitázunk, mert szerintük teljesen felesleges és nem ér semmit ha pedig ellenkezek velük egyből szájalok, meg tiszteletlen, nagypofájú dög vagyok emiatt nem merek velük őszintén beszélgetni, de ha valami kiderül amiről nem szóltam akkor meg "miért nem bízok bennük?" Régen is ha történt valami egyből rám volt fogva és én kaptam meg kinevettek. Ezek miatt pedig begubóztam, próbálom kerülni a velük való beszélgetéseket, kellemetlenül érzem magam a társaságukban és nem mondok el nekik semmit, mert ha belekezdek félbeszakítanak, meg beszólogatnak. Ja, igen, egyfolytában piszkálnak a pattanásaimmal, meg hogy nagy a fenekem de amikor arcpakolást teszek fel vagy tornázok akkor meg "jujj, de béna vagyok.." A legrosszabb pedig hogy mivel keresetem nincs, rájuk vagyok utalva és folyton fenyegetnek, hogy nem adnak pénzt, meg nem visznek be a koleszba, de beszélni nem lehet velük, és még csak 8-ikos vagyok és körülöttem minden bizonytalan, senkivel nem tudok erről beszélni, és nincsen felnőtt a környezetemben akiben meg tudok bízni. De nem is mondhatnám el senkinek, mert anyáék nagyon adnak arra hogy mit gondolnak mások és ha megtudnák hogy ezt akár csak ide is kiirtam.. kinyírnának. Mostanában pedig rám szálltak, kérdezősködnek, én meg nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Bunkó vagyok és fél szavas válaszokat adok, ez pedig nem tetszik nekik, és fenyegetnek, de hogy mondjak el nekik így bármit is? Hétvégén meccsen voltam és vesztettünk és amikor ezt elmondtam nekik.. annyira felbosszantott az önelégült képük, meg vigyoruk.. hogy közöltem velük, hogy nincs kedvem beszélgetni, ők meg közölték velem hogy nekik meg nincs kedvük pénzt adni, meg ilyenek.. Felbosszant, hogy így tudnak zsarolni és függök tőlük és félek hogy mi lesz ha egyszer nem bírok magammal és visszaszólok nekik.. akkora verést meg olyan szankciókat kapnék, hogy lehet feladnám az életet is.. 10 évesen már majdnem megtettem.

2016. febr. 28. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mire kell neked a pénz?

És próbáltál már velük kedves lenni? Iskolában hogy teljesítesz?

Nehéz elhinni hogy ilyen szülők léteznek.

A másik két testvéredhez hogy viszonyulnak?


Írtál egy regényt, de ezekre is válaszolj.

2016. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Legyél önálló minél hamarabb
2016. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 HaEv ***** válasza:

Nem egyszerű állandóan kritizáló szülőkkel, az biztos.

Esetleg próbáld megfogalmazni nekik ezt a problémát - először csak írd le, legyen pár verziód, őszintén.

Esetleg van olyan közeli rokon (felnőtt), aki ismer benneteket és tudsz vele beszélgetni anélkül, hogy "elárulna" a szüleidnek? Érdemes lenne. Nem azért, hogy villámhárító legyen, hanem azért, hogy a szüleid véleményét számodra emészthető módon elmondja.

Ami biztos: "koravén" lehetsz. Általános iskolás gyereknél egyáltalán nem normális dolog, hogy egyedül eldönti, iskolát vált! Talán ők is észrevették, hogy milyen önálló vagy és esetleg ez nem tetszik nekik.

Ha tényleg annyira tartanak attól, mit mondanak az emberek, akkor a veréstől ne félj.

Ha zsarolnak, hogy valamit nem fizetnek ki neked, mondd nyugodtan: "rendben, ne vedd meg nekem, rendben ne adj pénzt az edzésre... stb". Ha rájönnek, hogy nem tudnak ezzel rávenni arra,hogy azt tedd, amit ők akarnak, majd abba hagyják. Nem gondolnám,hogy a fizetés és a beszélgetés - a pszichológust leszámítva - összefügghet két ember kapcsolatában....

Persze, hogy rád szálltak, nagylány lettél, ennek vannak bizonyos kockázatai a szülők számára is - ez gondolom, nem újdonság számodra.

Egy biztos! Előtted az egész élet! Nem lehet alternatíva, hogy feladod! Egyébként tudnak arról, hogy 10 évesen meg akartad tenni? ...

2016. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: Koleszos lévén a pénz gyakorlatilag a legalapabb dolgokra kell mint pénz és edzés. Mindig próbáltam kedves lenni velük, ennek ellenére ilyenek. Majdnem kitűnő vagyok, 2 db 4-esem van, folyamatosan versenyekre meg meccsekre járok (kosárlabda) emelett amikor itthon vagyok főzök, mosok, takarítok, mert Anyáék nincsenek itthon. A tesóimmal nincsen annyi vitájuk, de a kapcsolatuk nem "bensőségesebb". Sajnos azt kell mondanom a tesóim rosszabb helyzetben vannak, mint én, de még túl kicsik, hogy ezt fel is fogják, mert legnagyobbként velem sosem volt annyit foglalkozva, mint velük, ezért én ezt megszoktam, de most, hogy Anyának 3 Apának meg 2 munkája van, és én se vagyok otthon magukra vannak utalva.. 6-osként meg 1-ként. Nekem pedig beleszakad a szívem, és folyamatos bűntudatom van, hogy nem teszek semmit. De őszintén szólva fogalmam sincs hogy hogyan segíthetnék nekik. Nem lehetek az anyukájuk sem az apukájuk. Pláne nem mindkettő! Próbáltam közeledni hozzájuk, de egyszerűen nem ment. Ráadásul az öcsémet valahogy sosem bírtam, egyszerűen idegesít. Nem mondom, hogy nem szeretem, de nem jó, ha sokat vagyunk kettesben. Ez talán azért van, mert irigy vagyok rá. Mivel mindig ő volt a gyámoltalan bárányka mindig vele volt foglalkozva. De most hogy már 6-kos és lett a hugi, kiesett a szüleim kegyeiből. Gyakorlatilag majdnem bukásra áll. A hugi pedig szerencsére alig van itthon. Vagy a mamánál van vagy a barátnőjénél vagy a barátnője van itt nálunk ezért soha nincs egyedül.

3. válaszoló: Igen, koravén vagyok. Ezt gyakran meg is kapom az emberektől. Sajnos nincs olyan ember akiben megbízhatnék, soha nem is volt. A rokonok vagy ki akarnának maradni egy ilyen vitából vagy nem érdekeln őket vagy neki mennének a szüleimnek. Nem, nem tudják. Ilyen bizalmi dolgokról nem beszélek velük. Csak az olyan dolgokról ami őket is érinti. De általában nem figyelnek arra, amit mondok.

2016. márc. 12. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mi történt veled már eltelt egy kis idő azóta, hogy kiírtad a kérdést.
2023. szept. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!