Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tamogatnátok azt hogy amerikai...

Tamogatnátok azt hogy amerikai mintára privatizálják a jelenlegi magyar egészségügyi rendszert?

Figyelt kérdés
Ugye sok magyar szerint Amerikában minden szempontból jobbak az életkörülmények mint Magyarországon , és ott tudtommal ( úgymond ) privatizálva van az egészségügyi rendszer , szóval ebből kifolyólag kíváncsi lennék az itteni véleményekre ...

2019. nov. 15. 11:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

"Skandináv vagy nyugat európai ellátórendszer szimpibb."


És az milyen?

Mert várólista ott is van, nem is kicsi.

Jó, tudom, 2 fajta menü van, illetve minden szobában van LCD.

Ezek ugye marha fontos dolgok.

2019. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

#30:


"#28 akkor tömd magadba a mérget, meg fizesd a saját kezeléseidet mivel a te felelősséged lesz ha cukorbeteg/szívbeteg leszel, hajrá de ne az én adómból"


Hol írtam, hogy én ezeket tömöm magamba? Egyáltalán honnan veszed, hogy a te adód fizetné a kezeléseimet? Biztos vagy benne, hogy nem egy olyna országból válaszolok ahol teljesen más ( az amerikaihoz hasonló TB rendszer van )?


Idézem neked a Pénzügyminisztérium közleményét:


"A neta egyik célja az egészségi kockázatot jelentő termékek körének szűkítése, fogyasztásuk és előállításuk visszaszorítása és az élelmiszerpiac kínálatának kedvező irányba mozdítása. Az egészségi kockázatot jelentő termékek forgalmazásából származó bevétel egy részét egészségügyi, népegészségügyi célokra fordítják - tette hozzá a PM."


Látod, az így beszedett pénzt a PM szerint sem népegészségügyi célokra fordítják, akkor te most tulajdonképpen miről is ugatsz? :D

2019. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Svajci minta se lenne rossz, csak az melle, mas gazdasagpolitika kene.
2019. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

A svájci minta valóban jó, de mennyire lenne adaptálható?

Svájcban a legalapabb biztosítás is 210-220 frank környékén indul (60-65 000Ft/hó! ) és ezt mindenki magának fizeti, saját zsebből! Nem a munkáltató vonja le a bruttóból, mint otthon, te magadnak fizeted minden hónapban.


Az alap biztosítási díj mellett van még egy önrészed is ez attól függ milyen biztosítást kötöttél, de általában 2500-4000Frank. Eddig az összegig általános esetekeben biztosítód nem téríti az ellátást, csak ha ezt átlépted. Pl megfázol elmész az orvoshoz megvizsgálnak, írnak fel gyógyszert amit kiváltasz a gyógyszertárban ( amiért nem kell ott helyben fizetned) majd 2-3 héten belül jön a csekk. Egy alap orvosi/háziorvosi vizsgálat 130-150Frank/alkalom.


Svájcban ha van egy 60-70 000forintos alap biztosításod és valami komolyabb megfázás miatt beugrasz az orvoshoz akkor ott hónap végén simán befizetsz még 50-60 000-ret gyógyszerre és orvosra.


Az alap egészségbiztosításon kívül van még lehetőség különböző kiegészítő biztosítások megkötésére is, amik fedezik a kórházi ellátás, betegszállítás és mentő költségeit is. Ja igen, Svájcban a mentő sincs ingyen! A mentők kiszállása is fizetős. A domborzati tagoltság és a mentőállomások/kórházak elhelyezkedése miatt a mentő nem mindig túl gyors, viszont a REGA üzemeltet egy 20 helikopteres flottát. Ha a bejelentéskor a diszpécser úgy ítéli meg hogy szükséges, akkor gondolkodás nélkül indítja a helikoptert. Nem tudom enek a kiszállási költsége több-e, mint a sima mentőé.


Szóval a svájci rendszer az alapjában véve nem rossz, de ahhoz kell egy olyan társadalom is amiben azt létre lehet hozni. Otthon valószínűleg ez nem tudna működni.

2019. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek ertek veled kedves utolso valaszolo.
2019. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Kitalálni annyi mindent lehet.

Van egy csomó ember, aki alig, vagy semmit nem fizetett be sohasem.

Van egy csomó régóta minimálbére, sokat voltam kórházban (annyira nem rohannak ám), de tele van csövessel, akit nincs hova kiengedni.

Meg az a feudális légkör a vezetésben,- Az a kemény.

És végtelen a pénzigény, mert szinte bárkit vissza lehet hozni még a halál közepéről is, csak Q.dágán.

Én nYugger leszek nemsokára, összeadogatták az életkeresetemet, hát nagyon sok, bár semmi nem maradt belőle.

Viszont a TB felé van vagy 80 millió befizetés,amiből 50 éves koromig szinte semmit nem hasznàltam fel. Csak a tizedét visszakaphatnám! Szép volna.

2019. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Na igen,az sem igazságos,hogy valaki sportol,nem dohányzik,szökőévente egyszer megy háziorvoshoz.


Mások meg már 40 évesen az egészségtelen életmód miatt összeszednek egy csomó betegséget.


Olyat is gyakran látok,hogy ha egy kicsit jobb idő van ősszel,akkor kabát nélkül mászkálnak emberek,nem figyelnek oda saját magukra sem.


Akkor ott vannak a nagycsaládosok,akik többszörösen használják az egészségügyet.

Van,aki a gyerekére sem figyel,hogy felöltözött-e normálisan.

2019. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
70%
Ès a rengeteg idős 70-80-90 éves ember mennyibe kerül az adózóknak? Borzasztó sok pénz. Nagyon megnövelték az emberi élet hosszát, csak arra nem számítottak, hogy nagyon kevés lesz arányaiban a fiatal. Részben a kevés gyermekszám, részben pedig az elvándorlás miatt.
2019. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!