Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok miért akarják...

A liberálisok miért akarják privatizálni, ezáltal fizetőssé tenni a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

Itt a gyk-n egy csomó ilyen komment van


Én nagyon örülök hogy nem kell tandíjat fizetni és még szociális ösztöndíjat is kapok ami miatt dolgoznom se kell



2019. nov. 17. 19:10
1 2 3 4
 21/31 Micimacko67 ***** válasza:
56%

Tudod kérdező, nem tudom eldönteni, hogy te tényleg ennyire tájékozatlan vagy, vagy tényleg trollkodsz..

A Fidesz által szervezett népszavazás után nem volt tandíj sokáig. Majd amikor kormányra kerültek, akkor a meglévő helyek jelentős részét fizetőssé tették, egy részét meg meghagyták államilag finanszírozottnak...

Tehát bevezették a tandíjat...

2019. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Az USA-ban is van egy csomó fajta ösztöndíj, pedig ott privát a felsőoktatás.
2019. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem tudják megtenni, lekéstek róla, Orbán Viktor géniusz miniszterelnök úr már fizetőssé tette.
2019. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Mi ez a félrebeszélés?

Nem a kiváló tanulóknak jár csak az állami...Rossz tanuló voltam,mégis könnyen bejutottam államira..

Egy mérnöki karra bejuthatsz már 280 ponttól államira


Az USA-ban meg ki kap ösztöndíjat?Nagyon nehéz szerezni.Ez megint csak mellébeszélés.


És nem tudom mit példálóztok a Fidesszel,a Fidesz is neoliberális..


Ti beszéltek trollkodásról amikor egyik érvetek se állja meg a helyét...

2019. nov. 17. 21:27
 25/31 anonim ***** válasza:

"Nem a kiváló tanulóknak jár csak az állami...Rossz tanuló voltam,mégis könnyen bejutottam államira..


Egy mérnöki karra bejuthatsz már 280 ponttól államira"


Hiányszakmáknál lehet, azoknál nem szállok vitába. De alapvetően a hallgatók egy meghatározó része önköltséges, szóval nem lehet azt mondani, hogy nincs ösztöndíj, max. csak azt, hogy széles az ösztöndíjrendszer.


"Az USA-ban meg ki kap ösztöndíjat?Nagyon nehéz szerezni.Ez megint csak mellébeszélés."


Közel sem olyan kiterjedt mint idehaza, ez igaz, de a minőség még mindig egy szempont.

2019. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Mit számít a minőség,ha nem lehet az enyém?Nézzem ahogy mások élvezik amit sosem kaphatok meg?

Ez aztán rohadt nagy vigasz!


De jó,hogy soha nem lesz pénzem kifizetni a tandíjat de legalább más minőségben tanulhat hahhahahaha

2019. nov. 17. 21:46
 27/31 anonim ***** válasza:
Na már csak ezért is vissza kellene hozni a Kádár-rendszer, akkor nem volt ilyen, hogy boldog boldogtalan bekerült a felsőoktatásba.
2019. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"Én nagyon örülök hogy nem kell tandíjat fizetni"


Ez elég fura, mivel a tandíjat átnevezték tanulmányi hozzájárulásnak így nem tudom hova jársz hogy csak neked nem kell fizetni azt amit mindenki másnak......

2019. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#28, tévedsz! Szigorúan maximált létszám volt 55000 körül. Azóta sűllyed a színvonal, mióta azt is felveszik, aki gyenge ugyan, de fizet.

Kádárt meg hagyjuk.. már feje sincs

2019. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"De jó,hogy soha nem lesz pénzem kifizetni a tandíjat de legalább más minőségben tanulhat hahhahahaha"


Arra meg megoldás a diákhitel. Vagy mit hittél? Hogy a szerényebb jövedelműek automatikusan kiesnek a felsőoktatásból Amerikában? A tanulás igazából befektetés, a kockázatot pedig az ember elkötelezettsége jelenti.

2019. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!