Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi szól az állami egészségügy...

Mi szól az állami egészségügy sorvasztása mellett?

Figyelt kérdés
Van erkölcsileg elfogadható, racionális érv a leépítő folyamatok mögött? (Tudom, hogy vannak építő intézkedések is, de összességében távolodunk az elfogadható szinttől. Akiknek ez új, vagy hihetetlen, azok kérem előbb kormányfüggetlen forrásokat is vegyenek kézbe, az értelmes párbeszédet kiegyensúlyozott tájékozódással megalapozandó.)

2019. nov. 18. 07:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%

Most meg már sorvasztás?

Hogy engem mennyire nem érdekel a foci, nagyon unalmas. Játszani érdekes, nah de nézni? Egy nagy zöld placcon rohangálnak a férfiak meg rugdosnak egy labdát.

Ezért rajonganak igaz magyar hetero férfiak. Hogy férfiak rohangálnak kisgatyában meg pólóban. Ez annyira érdekes.

2019. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

#1 Tényleg ez vezérelheti őket? Laikusként úgy gondolom, hogy a nyugdíjrendszer stabilizálását erkölcsös, intelligens szakpolitikával is meg lehetne oldani; a nyugdíjasok egészségét és életét feláldozni nem lenne szabad. Ráadásul az életveszélyes e.ü. mindenki mást is érint.


#3 Megismerhetem a forrásaidat, tudnál adni hivatkozásokat, kérlek? Az én tapasztalataim alapján a kormány homoszexualitás ellenes (pl. nem támogatják a házasságukat, vagy az általuk történő örökbefogadást, de pl. a Coca-Cola reklámos ügy is ezt erősíti). És támogatják a gyerekvállalást, pl. CSOK. Tehát ez a 2 felvetésed nem győzött meg arról, hogy a nemzethalál lenne a kormány célja. Persze lehet, hogy ez áll az egészségügy bomlasztása mögött, csak kérlek adj több információt, hogy megérthessem az álláspontod.


#4 Kiknek? Csak arról tudok, hogy Csányi Sándor OTP-vezér 2019. szeptember 24-én megvásárolta az Országos Gerincgyógyászati Központ budai telephelyét. És hogy övé a 2000-ben alakult Budai Egészségközpont. De nem tudok róla, hogy a nagyobb szereplők fideszesek lennének. Pl. az Affidea cégcsoport, vagy Joseph Priel. Vagy de? Vagy a Medicover Zrt.-t tulajdonló Benedek Lászlóra és Grossmann Péterre gondolsz? Nincs elég forrásom, csak az alábbi cikket és a Wikipédiát lapozgattam.

[link]


#5 De csak ha narancssárga ruhában megy. :D


#6 De miért nem? Mitől függ, hogy mire akarnak, mire nem? Ha az ország érdeke vezérli őket, akkor logikus lenne, hogy akarjanak egészségügyet, nem? Vagy csak a saját érdeküket nézik? És enélkül is hatalomban tudnak maradni, más területeken hatékonyabban tudnak lopni, ezért ezzel nem is foglalkoznak? Próbálom kitalálni, mire gondolsz. Kapiskálom?


#7 De miért nem teszik hatékonnyá, miért hagyják sorvadni? Miért nem szervezik jól? Nem az lenne a feladatuk, hogy érdemes legyen befizetnünk azt a havi hozzájárulást, ne a feneketlen zsebekben landoljon a pénzünk, miközben mi a koporsókban? Tény, hogy az oktatás hiányosságai miatt sok buta életvitelt folytató beteg nehezedik az egészségügyre, de ez nem az e.ü. elengedését indokolja, hanem az oktatás reformját. Addig pedig miért ne lehetne intelligensen kezelni ezeket a betegeket, az egészséges életmódot folytatók sérülései ellátása mellett? A focistának is lehet autóbalesete, és a stadionba járó informatikus is leeshet a lépcsőn, az ő feleségük is szülhet gyereket, aki pedig lehet, hogy allergiás reakciót ad egy darázscsípésre stb. Minőségi egészségügyi ellátásra egy sportoló nemzetnek is nagy szüksége van, nem? Az nem lenne jó a társadalomnak, ha a mai adófizetők, gyerekek, szülők, nagyszülők, köztük rengeteg egészséges életvitelt folytató személy életben maradna?


#8 Sok igazságot látok abban, amit írtál. De a kérdésre visszatérve, szerinted szól valami racionális, erkölcsileg elfogadható érv az állami egészségügy sorvasztása mellett? Vagy milyen logika húzódik a jelenség mögött?


#9 Ilyen dolgokról én is tudok, és értetlenül állok. Miért teszik ezt?


#10 Nem ismered azokat a megbetegedéseket, amik nem a helytelen életmódra vezethetők vissza? Vagy ők nem tudnak ezekről? Vagy nem érzik a felelősségüket az emberek tudáshiány miatti munkaképtelenné válásában, ami a hiányos oktatásra vezethető vissza? Ez nem ugyanolyan, mint ha a biztosító hirtelen elutasítaná a biztosítást becsülettel fizetők jogos kárigényét, mondván hogy a balesetet szenvedők csak a biztosítók pénzén élősködők? Mit értesz a kifizetődő szó alatt? Az egészségügy nem egy profitorientált gazdasági szereplő, hanem egy túlélést és egészséget szolgáló társadalmi entitás, amibe rengeteg pénzt öntünk hasznot termelő adózóként. Az egészségügy maga kellene hogy legyen a haszon, nem? Az egyszerű betegségeket sem látják el stabil minőségben. Persze van, hogy sikerül. De az elkerülhető várakoztatások, megaláztatások, kellemetlenségek mellett számos komplikáció és haláleset is akad. Pl. mai hír, hogy dunaújvárosi betegek Fehérváron juthatnák kórházi kezeléshez a fertőzéses, urológiai, szemészeti, gyermekkori fül-orr-gégészeti bajaikkal. Ez a gyakorlatban rengeteg ember ellátatlanságát fogja eredményezni. Ez persze eltörpül pl. a halálos kórházi fertőzések mellett. Meg hogy gyakran hiányoznak a legalapvetőbb felszerelések is, pl. tű, fertőtlenítő, orvos. Ha ez számodra új, vagy hihetetlen, kérlek előbb kormányfüggetlen forrásokat is vegyél kézbe, az értelmes párbeszédet kiegyensúlyozott tájékozódással megalapozandó. Utána pedig adott a kérdés: mi szól az állami egészségügy sorvasztása mellett?


#11 Egyetértünk sok dologban. De az eredeti kérdésről mit gondolsz?


#12 Hogy érted, hogy "Most meg már sorvasztás?"? Nem ismerem az előzményeket, kérlek fejtsd ki miért tartod butaságnak a kérdést. Jól érzem, hogy annak tartod?

2019. nov. 18. 09:45
 13/31 qkker1 ***** válasza:
100%

"9 sztem egyszerűen le akarják rázni a munkaképtelen parazitákat. Azoknak akiknek már CT-re van szüksége a rossz életmódjuk miatt már betegségből fognak begetegségbe menni."


Munka közben létráról estem le, szärrá tört a bokám és a lábszáram, kb. 3 hete kell CT-zni, szerinted mi a rossz az életmódomban?

2019. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező: az 1sel ne foglalkozz, baromságot fúj.


,,Az én tapasztalataim alapján a kormány homoszexualitás ellenes"

Az lenne, akkor Deutsch nem lenne a pártban.


,, És támogatják a gyerekvállalást, pl. CSOK"

A CSOK nem támogatja a gyerekvállalást, csak a Fidesz és ahhoz közeli fiatal generációnak kellett valami, amiből pénzt tudnak szerezni. Ahogy hallottam Ráhel is felvette már.


Azt ne szószerint értsd, hogy feltétlenül Fideszesnek kell lennie. Az összeszerelőgyáraknak sem Fideszes vezetőjük van, mégis a kormány mindig úgy intézi, hogy ne nagyon legyen konkurenciájuk, így sok helyen rájuk legyenek utalva. A sok kedvezményről nem is beszélve, pl.: mikor Ózdon 10 évre adómentességet adott az egyik a régi Fideszes vezetés.


,,Ha az ország érdeke vezérli őket"

Ennyire naiv meg ne legyél. Ezeket nem érdekli az ország érdeke. Ország érdeke érdekelné őket rég félreálltak volna a politikától.


,,Vagy milyen logika húzódik a jelenség mögött?"

Leírtam: szólt pár magánkórház, hogy kellene nekik pénz. Pénz meg, hogy jön nekik? Ha az emberek odajárnak. Önként nem akarnak, ezért burkoltan rá kell kényszeríteni őket. A Fidesznek mi haszna ebből? Az, hogy az ilyen üzleteknél feketén csúszni szokott a kenőpénz.

2019. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

"12 Hogy érted, hogy "Most meg már sorvasztás?"


Mert az elmúlt pár évben rohadt, pusztult, stb. Ezek tények.

2019. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azoknak akiknek már CT-re van szüksége a rossz életmódjuk miatt már betegségből fognak begetegségbe menni."

Egyszer beütöttem a fejemet a liftaknában, másszor autóbalesetem volt, agyrázkódás, mi a rossz az életmódomban?

Van egy maratoni futó ismerősöm, vastagbélrákja volt...

Fogröntgen?...

Prosztataultragang, hüvelyi ultrahang, kismamaultrahang?

Ezekre másfél éve várólista van. Mákkúrával előbb gyógyulsz, vagy feldobod addig a pracskert.

Szemvizsgálat, hályogkontroll, vérvétel? Ezekre 3-6 hónapos előjegyzés...

2019. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

* másfél éves várólista.


Különben a válaszod nem érinti a kérdésemet.

Attól, hogy a beteg tehet arról, hogy beteg, az nem indokolja, hogy 24 órából 20-ra állami utasításra le legyen tiltva a 200 milliós gép használata, miközben többéves várólista van. Ezzel nem spórolnak, épp ellenkezőleg, pazarolnak.

2019. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"számítógépesítés"


Ja hogy te egy félanalfabéta szakmunkás vagy aki nagyon hasznosnak képzeli magát?

2019. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 árokpart ***** válasza:
0%
A 10-est tiltsátok le moderátorok légyszi, mert komolyan mondom kimásolom és elküldöm az agymenéseit a rendőrségnek közösség elleni izgatás miatt. Köszönöm szépen!
2019. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 árokpart ***** válasza:
0%
Bocsánat bocsánat! A 7-est! Aki parazitának nevezi a beteg embereket.
2019. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!