Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyházi iskolákat, és az...

Egyházi iskolákat, és az egyházat miért gond ha támogatja az állam?

Figyelt kérdés

Sokaknak fáj, hogy a kormány segíti plusz pénzzel az egyházi iskolákat, mert őket az egyház is segíti plusz összeggel, hogy feltudják venni a haladást az állami iskolákkal. Ha a kormány támogatja az állami iskolákat, akkor ugyanugy az egyházi iskolákat is támogassa, mert ez nem csak az egyház dolga és az ott tanulók is a magyar társadalom részei, így ez a pénz a magyar gyerkek iskolázotását segíti, amelybe az egyház is besegít. Szerintem ha a kormány elvenné tőlük ezt, akkor sem lenne sokkal több és jobb az állami iskoláknál, ugyanugy az a folyton növekvő összeg maradna náluk amely most is. Szerintem ha van az országban szinvonalas, és szinvonalasabb oktatas, azt nem kell elrontani, hanem örülni kellene, ez nem diszkriminatív, mint ahogyan ez miatt Mendrey László is hisztizett.


Szerintem igenis jó dolog az emberek szellemi, erkölcsi, kultúralis világlátását tágítani, ez maradt ki a régi szocializmusban élő emberek életéből, hogy megismerjék más aspektusból is a világot, mert az egyházi iskolákat tönkre tették, szétverték, csoda hogy fenn tudnak maradni. Mindenki tudja hogy ez a viselkedés Auschwitzba vezetne vissza, amikor is a zsidókat, de a keresztényeket és minden más világnézetet, világvallást vallókat megbélyegzték.



2019. nov. 29. 00:31
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
66%
Erkölcsösnek, műveltnek lenni vallás nélkül is lehet, bármilyen hihetetlen is. Sőt, egy ateista legalább nem azért lesz erkölcsös, mert fél. A Biblia miatt sokan félelemből lesznek "jó" emberek.
2019. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
76%

Én is egyházi iskolába jártam.

De, amikor én voltam általános iskolás, még nem is a Fidesz volt kormányon.


Tényleg jobb volt, mint az állami.

A jobb diákok az egyháziba jártam, illetve a tanárok közül a jobbak ott tanítottak.

Cigány egy darab sem volt.



Ellenben, a helyi állami iskola rossz hírű volt, Rikárdók is voltak.A tanárok között meg nagy volt a fluktuáció.

2019. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
81%

Az állam miből finanszírozza az iskolákat?

AZ ADÓNKBÓL!


Egy egyházi iskola 3-4X nagyobb állami azaz adóforintjainkból kpott támogatást kap mint gy normál suli


Az a diszkriminatív hogy az ateisták adójából az egyházi csürhe dőzsöl a mi gyerekeink meg a Rikárdókkal kell tanuljon piti pénzből lélegeztető gépen tartott állami iskolákba.


5 432 375 fő vallja magát valamilyen keresztény felekezethez (ennek fele nyugdíjas) a többség meg trágya iskolákba járhat...


Értem trollkodsz, de ahogy túltolod már nevetséges....

2019. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
73%

14 es vagyok


javítanám az adatot!

406 999 fő ebből muszlim, buddhista, taoista, jehova, stb

2019. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
81%

Az adófizetők nagy része nem vallásos. Lehet, hogy hisz valamiben, de nem nagyon gyakorolják már egyházi szinten.

Templommal szemben lakok, szoktam látni vasárnap, hogy egy maroknyi nyugdíjas jár misére.

Milyen alapon kéne az adófizető fiataloknak fenttartani az egyházi iskolákat is? Miközben az állami iskolákba szülőként vinni kell a budi papírt meg te fested ki hétvégén mert rájuk omlkk lassan.

Az állam és az egyház túlságosan is egybe fonódott és ez nem ok. Biztos vagyok benne, hogy a fidesz bukása ennek is köszönhető lesz.

A mai fiatalokat már nem lehet megvenni a keresztény erkölcsök bullshittel.

Pont tegnap olvastam erről egy cikket, hogy egyre nyilvánvalóbb, hogy nem a fidesz a legnepszerubb a fiatalok körében. Folyamatosan termelődik ki az újabb réteg szavazótàbor és ők előbb húzzák be a momemtumra, a kutya pártra vagy a jobbikra, mint a keresztény demokrata kormányra.


Lesz még ebből baj, hogy ilyen mértékben tömik az egyházat az engedélyünk nélkül. Sokkal jobban felszereltek már az egyházi iskolák és sajnos a színvonal is jobb. Az államik nem tudnak akkora keretből gazdálkodni.

2019. nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim válasza:
31%
A PPKE és az ELTE (címerében látható), külföldön pl. az Oxford és a Cambridge is Egyházi alapítású a sokak közül. Az oktatás mindig is szerves része volt az Egyháznak. Az iskolában sem erőltetnek rá erőszakkal semmit bárkire.
2019. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
77%

17# én egyházi fenttartasu főiskolára jártam. Rengeteg szóbeli volt és azért buktattak, ha festett volt a hajad, piercinged, tetkód volt. Nem viccelek.

A kötelező hittanról és egyházi műsorokról nem is beszélve.

Ez kisebb gyerekeken még durvább, nagyon rájuk van erőltetve a kötelező ima meg hittan.

Az, hogy régen mi volt, szerintem nem jó érv a 21.szàzadban.

2019. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 ConnectCare ***** válasza:
74%

Szerintem a feladat finanszírozása az állami intézmények finanszírozásával megegyező módon OK, az azon túli támogatás viszont már felveti, hogy az állam nem világnézetileg semleges, ami azért gond, mert az Alaptörvény alapján az kell, hogy legyen.


Az általános, politikai támogatottságukat nézve viszont rossznak tartom, hogy ennyire az egyházi iskolákat favorizáljuk. Senki nem számol azzal, hogy a gyereknek is joga van a vallása szabad megválasztásához, illetve, hogy ennek a jognak a gyakorlását már eleve mennyire korlátozza, hogy a gyerek szülői felügyelet alatt áll, az életéről nagyon szűk körben tud dönteni. Semmilyen olyan mechanizmus sincsen, ami garantálja, hogy a gyereket a fejlettségének megfelelő szinten megnyilatkoztatják arról, hogy ő szeretne-e x vallás környezetében tanulni és szerintem baromi ritka az a szülő, aki erről megkérdezi a gyereket. Emiatt szerintem az államnak sokkal inkább a világnézetileg semleges iskolákat kellene favorizálnia.


De várom az első gyerek - szülő pert a vallásszabadság megsértése miatt :).

2019. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Szóval ti azt mondjátok, hogy az állami iskolák kvázi nincsennek annyira jól felszerelve, pedig azokba jár több gyerek, és ott azok is jó eredményeket érnek el. Nektek az a baj, hogy az egyházi iskoláknak azért jobb a szonvonala, mert az egyház is fizeti őket. Az emberek 54% keresztény vagyis. Nagy többsége, és a választópolgárok többsége ugy hogy i.j
2019. nov. 29. 09:28
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többség ezt helytelennek tartja. Az állam közpénzzel gazdálkodik, az emberek pénzével, nem az ők magánvagyonukkal. Ezt a Fidesz kormány sajnos kezdetektől telibecarja. Márpedig ha a többségnek nem tetszik, hogy a közpénzt egy bizonyos dologra költjük akkor azt nem szabad arra költeni és kész. Mindegy mi az oka, ezt nem a kormány tiszte eldönteni. Neki kutya kötelessége (lenne) tisztelni a többségi akaratot.
2019. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!