Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyházi iskolákat, és az...

Egyházi iskolákat, és az egyházat miért gond ha támogatja az állam?

Figyelt kérdés

Sokaknak fáj, hogy a kormány segíti plusz pénzzel az egyházi iskolákat, mert őket az egyház is segíti plusz összeggel, hogy feltudják venni a haladást az állami iskolákkal. Ha a kormány támogatja az állami iskolákat, akkor ugyanugy az egyházi iskolákat is támogassa, mert ez nem csak az egyház dolga és az ott tanulók is a magyar társadalom részei, így ez a pénz a magyar gyerkek iskolázotását segíti, amelybe az egyház is besegít. Szerintem ha a kormány elvenné tőlük ezt, akkor sem lenne sokkal több és jobb az állami iskoláknál, ugyanugy az a folyton növekvő összeg maradna náluk amely most is. Szerintem ha van az országban szinvonalas, és szinvonalasabb oktatas, azt nem kell elrontani, hanem örülni kellene, ez nem diszkriminatív, mint ahogyan ez miatt Mendrey László is hisztizett.


Szerintem igenis jó dolog az emberek szellemi, erkölcsi, kultúralis világlátását tágítani, ez maradt ki a régi szocializmusban élő emberek életéből, hogy megismerjék más aspektusból is a világot, mert az egyházi iskolákat tönkre tették, szétverték, csoda hogy fenn tudnak maradni. Mindenki tudja hogy ez a viselkedés Auschwitzba vezetne vissza, amikor is a zsidókat, de a keresztényeket és minden más világnézetet, világvallást vallókat megbélyegzték.



2019. nov. 29. 00:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
Leírtam.
2019. nov. 29. 19:16
 52/55 anonim ***** válasza:
81%

"Még mindig azt tudjátok csak felhozni, hogy az egyházi iskolákat azért kell elítélni, mert az egyház keretén belül működnek, és hogy erkölcsös életre, kultúrára is tanítják a gyereket, illetve jobban újulnak."


Ezt senki se mondja, csak ez az egyetlen dolog, amivel vitába tudnál szállni, ezért szalmabábozol. Esetleg tudnál reagálni bármi másra érdemben? 45-ös válaszomat ívből elkerülted. Egyszerű fogalmakat nem tudsz értelmezni és többször is ellentmondtál magadnak, lásd 41-es válaszom utolsó bekezdését.


Egyáltalán hány éves vagy? Írni megtanultál helyesen, szóval középiskola felét már kijárhattad, de a szövegértelmezéssel láthatóan gondjaid vannak, szóval szerintem a magyar érettséginél megakadhattál. Habár franc se tudja, 25%-ot bárki elérhet.

2019. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
74%

# 52


Hát igen, hiszen még mindig ennyi válasz után is szerinte nincsen más érv, csak az vallási mivolta.

2019. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban túl vannak finanszírozva az egyházi iskolák, akkor kiváncsi vagyok mire megy el az a sok pénz. A tanárok annyival többet keresnek, vagy az épületfenntartásra, rezsire, krétára? Ezek a költségek az állami sulikban is megvannak.
2019. nov. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

#54


Attól, hogy meg van, nincs garancia arra, hogy kapnak is pénzt rá. Nálunk évekig beázott a tornaterem, de túl drága lett volna javítás.


Hiába nyertük meg a megyei kézilabda csoportot, nem volt pénze az iskolának, hogy az országosra elmenni.

2019. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!