Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek nagy tanársztr...

Miért nincsenek nagy tanársztrájkok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvasva azokat a híreket, amik a horvát pedagógusok napokban történt megmozdulásáról szólnak, egyszerűen megdöbbent, hogy Magyarországon néhány szimbolikus, de kis jelentőségű megmozduláson kívül már évek óta nem történt semmi ez ügyben.

Pedig egy magyar tanár fizetése még egy román tanáréhoz képest is meghökkentően alacsony, pedig Románia, bár egy dinamikusan fejlődő, de még mindig szegényebb, az árakat tekintve olcsóbb ország minálunk. Mégis, ott egy pályakezdő annyival indul, mint itt egy kb. 10 éve dolgozó pedagógus.

Romániában ezt a 2010-es évek elején, folyamatos, akár több napos leállításokkal érték el a szakszervezetek. Minálunk meg kormánytól függetlenül, nagyon régóta nem történik semmi ez ügyben. Nálunk miért nem bénítják meg akár hetekig az oktatási rendszert a pedagógusok, amikor annyi év tanulás után egy meglehetősen stresszes munkát végeznek, ilyen kevés pénzért.

Kérdésemet nem provokációnak szánom, én magam fiatal vagyok még, de később én is tanár szeretnék lenni. Egyszerűen érdekel, hogy Magyarországon miért ennyire bénult, beletörődő a közhangulat, amikor a pedagógusok az ország minden pontján vannak, és egy jól szervezett teljes leállással elméletileg komoly változást tudnának kicsikarni, hiszen egy fontos szolgáltatást látnak el, amelynek hosszútávú blokkolása kompromisszumra késztethetné a kormányt. Vagy nem látom jól a dolgot?



2019. nov. 30. 14:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mostmár vannak
2022. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!