Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tanárok?

Miért tüntetnek a tanárok?

Figyelt kérdés
Végre a Fidesz emelt a fizezésükön, ami most már jobb lett. Szigorúbbak az elvárások is a tanulókkal szemben a gimiben, főiskolán, egyetemen mèg inkább, ami jó. Ott van az életpàlyamodell is, ami az évek múlásával egyre magasabb fizetést fog biztosítani. Mi kell még?

2019. dec. 3. 19:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
57%

"Mivel a ballibek nem emelték a minimálbért még inflációt követően se, így a pedagógus béreknek ez rossz volt"


Ja, a 47%-os minimálbér emelés az tényleg semmi.


"Szerencsére azóta a minimálbér és a többi ember fizetése is jelentősen emelkedett - utolérték a pedagógusok béremelését, le is hagyták már."


Ez mekkora szerencse, hogy így sikerült visszaadniuk a pedagógusok megbecsülését. Szerintem gyere le ide Egerbe és az egyetem tanuló leendő pedagógusoknak magyarázd el, hogy mekkora megtiszteltetésbe lehet részük, hogy ilyen magas minimálbérért fognak évekig dolgozni.


"Most ISMÉT azzal járnának jobban a tanárok ha MEGINT a minimálbérhez lenne kötve - de mi a garancia hogy ez később is így lesz? Akkor meg megint mennek tüntetni hogy azonnal szakadjon el a pedagógus bér a minimálbértől?"


Igen, ahogyan a Audinál is sztrájkoltak 2017-ben, majd 2019-ben is. Rajtuk sem kérte számon senki, hogy azért ezt már mégis hogyan képzelik, nem elégednek meg 5%-os emeléssel.

2019. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

5-ös!

Ha a pedagógusok tanítás helyett segédmunkásnak mennének, mindenki olyan primitív maradna mint te.

Ezt ugye, te sem akarod?

2019. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
26%

#9, #10-nek (kérdezőnek):


Olyan ellenzéki párt, amely elhatárolódik Gyurcsánytól?

Attól a Gyurcsánytól aki a legerősebb ellenzéki pártot képviseli?


Vagyis mindjárt azzal kezdene hogy a DK-val való rivalizálásra összpontosítana Orbán helyett?


Egyes "fiam", leülhetsz.

2019. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
28%
A százalékot ne nézegesd. Ez is én vagyok.
2019. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Èn Gyurcsányra soha nem fogok szavazni, sem arra aki haverkodik vele. Ha csak ez a kínálat, akkor 22-ben is a Fideszre fogom tenni az x-et.
2019. dec. 4. 22:07
 26/34 anonim ***** válasza:
79%

"Èn Gyurcsányra soha nem fogok szavazni, sem arra aki haverkodik vele. Ha csak ez a kínálat, akkor 22-ben is a Fideszre fogom tenni az x-et."


Váljék egészségedre.

2019. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Végzős tanárszakos hallgató vagyok. Most kollégiumban élek, ami olcsó, de szeptembertől, ha elkezdek tanítani, ki kell költöznöm albérletbe. 135 ezer lesz a fizetésem, senkim sincs, aki segítsen anyagilag. Ha tényleg tanárként helyezkedek el, egy albérletet sem tudok majd fizetni.


Ezért.

2019. dec. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
És nem érdekel, melyik párt van hatalmon, egyszerűen csak szeretnék egy olyan fizetést, amiből lesz hol laknom és mit ennem.
2019. dec. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

#23, #27-nek:


Én pedig betanított kőművesként (igen, 8-osztállyal!) napi 15.000 alatt szóba sem állok senkivel!


Bár azt is hozzáteszem hogy 43 éves vagyok, és az építőiparban 10 órás a munkarend.


135.000-ből egy nyomorult albérleten, és a napi kaján kívül semmire sem fogja futni!

2019. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nem fogod sokáig bírni azt a kőműves munkát. Mint tudod te is, az ember öregszik, fizikálisan hamarabb èpül le mint szellemileg, most még bírod igen, de most csak 43 vagy, 10 év múlva 53 évesen biztos vagyok benne, hogy sokkal de sokkal nehezebben fogod bírni.
2019. dec. 6. 21:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!