Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Javult a tanulók teljesítménye...

Javult a tanulók teljesítménye a PISA-felmérés szerintm Miért beszél az ellenzék másról? Hol az igazság?

Figyelt kérdés

Azt hallottam talán tegnap az átávábe hogy egyre romlik a tanulók teljesítménye a friss pizza teszten. Viszont a kedvenc újságomban ma mást olvastam. [link] Ezek egzakt számok. Mégis hogyan lehet különbözőképpen értékelni?


Én nem láttam a felmérést. El tudná valai érthetően magyarázni, hogy most javult vagy sem?


2019. dec. 4. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenki azt emeli ki amit szeretne Indexen, Napihun a 4-6 pontos javulást hibahatáron belülinek míg szövegértésben az átlagtól való 11 pontos lemaradást meg jelentősnek titulálták. (holott az átlag 97,74%-át hoztuk, a legjobbnak meg a 86%-át)

Mondjuk legalább matekben meg természettudományban a 8 pontos lemaradásra már nem volt pofájuk semmit se írni.

2019. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Micimacko67 ***** válasza:
89%

Kérdező, ha lehet ne a Lokálból tájékozódj!

Nézd meg a cikkben lévő grafikont...hogy álltunk 2009-ben és hol állunk most!

Azután vond le te a következtetéseket!

2019. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hol álltunk 2009-ben?

Az OECD átlagot teljesítettünk, most kicsivel alatta vagyunk de azóta kerültek be új országok is a felmérésbe illetve ha megnézed talán ez az első olyan eredmény amire az új oktatási rendszernek már hatása lehet, mert Klik 2013 óta van és mivel 15 éves gyerekek írják a tesztet talán van némi átfutása annak amíg egy egy intézkedés beérik.(ugyanúgy 2009-ben akik a "jó" igazából átlagos teljesítményt érték el olyan diákok voltak akik 2000-ben kezdték a tanulmányaikat.)

2019. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy javult, hogy a korábbi időszakban viszonylag sokat romlott. Tehát összességében még mindig "mínuszban" van a teljesítmény. Ezért lehet többféleképpen értelmezni.
2019. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ne a lokálból tájékozódj.

Igen, javult. De! Elképesztően fontos, hogy a nagyon leromlott mutatónk javult. Még mindig az átlag alatt vagyunk, és elkurcsány idején is jobb volt (bár ezt még én sem tudom miért).


Inkább azzal törődj hogy évente 13 ezer diszfunkcionális analfabéta kerül ki ebből a csodás rendszerből, kutatásokon pedig az jön ki hogy a magyar tinik 30%-a szokott öngyilkosságra gondolni, és 5% meg is tenné.

2019. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lokál pfff

azt se hiszem, amit kérdeznek

2019. dec. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!