Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ukrán munkások miért...

Az ukrán munkások miért állnak meg Magyarországon? Mi a bánatért nem mennek tovább az ötszörös fizetésért?

Figyelt kérdés

Nem csak németül/angolul, de magyarul se beszélnek, szóval nem a nyelvtudás hiánya miatt.

És tényleg itt vannak /Bp-en,/ láttam, hallottam őket.


2019. dec. 5. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert máshova nem hívják őket, ennyire egyszerű. Mivel van nálunk is alacsonyabb színvonal (bár keletebbre), nekik ez is megfelel.
2019. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert nem uniósként nem lehet csak úgy mendegélni. Ha ide elintézik a papírt nekik, jöhetnek. Ha nímetbe nem intézi senki, csak úgy nem mehet. Na meg ugye a szalagon reggelizést, pálinkázást nem nagyon nézik el máshol.
2019. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Rengeteg van belőlük nálunk Felvidéken is.
2019. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valóban az az oka, hogy csak ide szól a papírjuk.
2019. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Silurus ***** válasza:
Egy barátom Ukrajnában járt nemrég. Lefotózott egy álláshirdetést, az állt benne hogy Magyarországi összeszerelő munkásokat keresnek, nettó 1600-ért szállással! Minek is mennének messzebbre?
2019. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nettó 1600 mi?
2019. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert sehol sem fizetnek ennél többet.
2019. dec. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én rengeteg ukránnal dolgozok, köztük sokan beszélnek magyarul. Én úgy látom, hogy egy része szeretne tovább menni, legalább Ausztriáig, de nekik jóval nehezebb, amiért nem uniós tagok.


Egyébként azt hozza kell tenni, hogy már a magyar fizuval is nagyon boldogok. Sokan diplomásként a magyar minimálbér felét keresik otthon.

2019. dec. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Legalább annyian vannak Csehországban is, mint Magyarországon. Sőt, lehet hogy többen.
2019. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nálunk dolgozott egy ukrán bácsi, ott a hazájában a munkahelyén állítólag ilyen 40-50 ezer forintot keresett.

nálunk a 8 órában dolgozó operátor kap kb 120-140 ezret.

ki lehet matekozni hogy etetik, elszállásolják dolgozik 12 órában, nem kap keveset. szóval bőven eleget keres, szerintem ezért nem mennek messzebbre, elég ez nekik.

2020. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!