Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki fiatal és ellenzéki, az...

Aki fiatal és ellenzéki, az miért akar Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Én komolyan nem értem őket. Előttük van az egész élet, elmehetnének egy jobb országba is, ahol nem kellene elviselniük a Fideszt, amit annyira utálnak.

A Fidesz úgyse lesz leváltva. Én ismerek bőven fideszeseket személyesen is és általánosan elmondható róluk, hogy szent meggyőződésük, hogy a nagybetűs Igazság birtokában vannak és ha az ellenzék ki akarná ütni a kezükből a hatalmat, akkor készek lennének brutális eszközöket is bevetni, mert a Nemzeti Keresztény Magyarországot meg kell védeni a nyugati Soros-ármánykodás ellen, stb.

Mit akarnak ezek az ellenzéki fiatalok? Véres háborút akarnak vívni több százezer begőzölt, beteg ember ellen, akik mögött ott áll az egész magyar állam? Ennek így nem sok értelme van. El kell engedni Magyarországot és boldogan kell élni máshol.



2019. dec. 5. 20:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, ha elmennék azzal csak erősíteném a rendszert. Fogynának a hangok, amik ellene vannak. Valahogy azt érzem, azzal újra győzne Orbán. Veszítek ellene.


Ezen kívül a családom is hiányozna és idegennek érezném magam külföldön.

2019. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik felem így gondolkodik, és fantáziálgat, tervezet is arról, hogy mégis mi lenne, ha...


A másik felem viszont úgy van vele, hogy azért ez az én házam is, a k urva életbe. Az, hogy utolsó férgek vannak a kormányon, akik manipulalassal és félelemkeltéssel tartják fenn az általuk kiepitett oligarchizmust, és az egyre öregedő társadalmunk úgy szopja be minden szavukat, mint gyerek az anyatejet, az még nem azt jelenti hogy mindenki így gondolkodik, és hogy ezt jelenti magyarnak lenni. Nekem, és a hozzám hasonlóan gondolkodóknak is van helye ebben az országban.

Nem igazán tetszik az a megoldás, hogy ha valami gáz van, akkor mindenki, akinek problémája van ezzel menekül, mint a patkányok.

Radikalizalodik az ország, ez igaz. De egy idő után csak kinyílik a nép csipája, mint ahogy más nemzetek, és más korok népeinek is kinyílt. Ehhez viszont az kell, hogy ne meneküljön mindenki, aki képes lenne támogatni valamilyen módon (ha máshogy nem, szavazással) az ertekrendet, amit képvisel.

2019. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem igazán tetszik az a megoldás, hogy ha valami gáz van, akkor mindenki, akinek problémája van ezzel menekül, mint a patkányok."


Nem menekülés zajlik, hanem egyszerűen akit te "menekülőnek" írsz le az lélekben lemondott arról, hogy ebben az országban normálisan lehet majd valaha élni.


Én sajnos ezek közé tartozom. Melegként és egyedülállóként, átlagbérrel sz.rt sem tudok elérni az életemben. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ebben az országban valaha elérünk egy nagyobb fejlettségi szintet. Papíron minden csodás itt, de a valóság elég keményen felpofoz. Mint az eminens tanuló, akit otthon bántalmaznak. Lehet, hogy kiválóan tanul, de otthon nagyon rosszul bánnak vele és a végletekig hajtják.


Ha heteró lennék, én akkor is leléptem volna.

2020. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A menekül mint a patkány azért kicsit radikális kifejezés, de nekem is van hasonló benyomásom a jelenségről. Utolsó azért te is inkább ugyanúgy a menekülést írtad le virág nyelven. És igazából egy emberrel kevesebb lett általad is, aki segíthetné a változást.
2020. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"A menekül mint a patkány azért kicsit radikális kifejezés, de nekem is van hasonló benyomásom a jelenségről. Utolsó azért te is inkább ugyanúgy a menekülést írtad le virág nyelven. És igazából egy emberrel kevesebb lett általad is, aki segíthetné a változást."


Ezen szerintem heteken át lehetne vitatkozni, hogy ez a "menekülés"-e vagy sem. De ez nem menekülés. Menekülni én háború esetén menekülnék. Most csak arról van szó, hogy az ember - mint egy nem működő párkapcsolat esetén - kilép és új életet kezd.


Van az a pont, amikor rájössz arra, hogy egyszerűen nincs értelme itt teperni, ha egyszerűen csak az számít hogy milyen kapcsolataid vannak az előrejutásban illetve hogy látod, hogy mennyire lemarad az országod mindenben emellett - nem utolsó szempont - rájössz arra, hogy ha egy társadalom alapvetően elutasító veled olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz, akkor máshova kell költözni, ahol több esélyed van egy boldogabb életre. Ez persze nem garancia semmire.

2020. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát ha megnéznél egy videót pl fidelitásokról ,kevésbé az állad,hogy milyen buták szegények.

Nem ellenzéki, de aki jobban akár élni ,vagyis inkább már élni akar ,az sajnos nem marad itt.Hacsak nem babázik le 16 évesen, aztán 1,5 évente potyogtat...

2021. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!