Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha Ausztriában lenne ilyen plakát, hogy "Tudta? Csak Magyarországról közel 2 millió fiatal akar Nyugat-Európába jönni! "

Figyelt kérdés
Ott is erősödik a szélsőjobb, az FPÖ. És nagyon erősen kampányolnak a Kelet-Európai bevándorlók ellen. Elveszik a munkájukat, lenyomják a béreket az olcsón is dolgozó magyarok, lengyelek. Egy ilyen plakát nálad kiverné a biztosítékot?
2016. szept. 2. 16:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon felesleges plakát. Hülyék lennének ide jönni. Innen is megy, aki normális és megteheti. Viszont megérdemelnének a magyarok is egy plakátot magukról valóban. Ellenszenves, rasszista, sz@rkeverő ország.
2016. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen inkább Magyarországra kéne.


"Tudta? A magyar fiatalok 80%-a a hanyatló nyugaton képzeli el a jövőjét! Jobban teljesít!"

2016. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%

Megtehetik. Amúgy a magyaroknak EU - s joga a szabad munkavállalás. Az EU egyik alappillére a szabad munkaerő áramlás.


De értem én, hogy az ázsiai bevándorlók helyzetével hasonlítod össze a magyar munkavállalókat. A bevándorlók is jöhetnek. Megvan annak a legális útja, hogy itt vállaljanak munkát vagy itt éljenek, folyamodjanak hozzá legálisan, és majd születik róla egy döntés. Ma is vannak hazánkban arab orvosok, egyetemi hallgatók teljesen legálisan.


Te sem mehetsz mondjuk az USA - ba, csak úgy, mert ott jobban élnek, leszállsz a gépről: Good afternoon, itt vagyok és itt is maradok!


Annak megvan a hivatalos útja, ha te ott akarsz dolgozni, élni.


Ha majd Irak vagy Szíria az EU tagja lesz, majd jöhetnek ők is ide különösebb engedélyek nélkül.

2016. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Természetesen a plakátozás Ausztriában lenne, a választások előtt, mint szélsőjobbos kampány, és természetesen németül. Valami ilyesmi (kezdő vagyok németből):


Weißt du? Nur aus Ungarn wollen fast 2 millionen jungen ins Westeuropa kommen!


És ugyanilyen negatív hangvételű, lenéző, megalázó stílusban menne a kampány. Ez titeket felbosszantana?

2016. szept. 2. 16:58
 5/28 anonim ***** válasza:
Nalam mire fol verne ki? Az osztrakok a sajat orszagukban entolem azt plakatolnak amit akarnak.
2016. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Az FPÖ - nek voltak már hasonló célzásai korábban is.


De csak úgy elgondolkozom. Én kamionos vagyok egy eredetileg osztrák cégnél. Ez egy 70 éves tiroli vállat. Ma már az összes kocsi cseh rendszámos, mert úgy jobb nekik. A sofőrök nagy része cseh, román, szlovák, albán, magyarok hárman vagyunk. Született osztrák tán van kettő, ismerek két született német kollégát is.


Ezek az arányok más cégeknél is hasonlók Ausztriában.


Elküldhet minket a labanc (Persze nem tudna, ha akarna sem, a szerződésünk cseh). De ki fog akkor dolgozni?

2016. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

"Weißt du? Nur aus Ungarn wollen fast 2 millionen jungen ins Westeuropa kommen!"


Bár egész jól összeszedted ezt a mondatot németül, de provokatív kérdéshez ne írj ilyesmiket, ha nem tudod teljesen hibátlanul összehozni, mert hülyén veszi ki magát.


Wussten Sie? Nur aus Ungarn wollen fast 2 Millionen junge Menschen nach Westeuropa kommen!

2016. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7


Köszi a javítást. Mondom, még csak kezdő/közép-haladó szinten tartok németből. Csak angolul tudok még perfektül, mármint olyan nyelvek közül ami számít valamit...

2016. szept. 2. 18:02
 9/28 anonim ***** válasza:
Angliában már agyon is verik a kelet-európai migránst, de számon se kérhetjük, hisz nálunk ugyanúgy működik a gyűlölet szító orbáni gépezet, nem is reklamálhatunk.
2016. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 partizana ***** válasza:
55%
Tudod az nem mindegy, hogy egy 90%-ban primitív "barbár" nép fiai jönnek vagy egy erős munkaerőt képviselő tanult, az európai kultúrát viselő ország fiai a bevándorlók.
2016. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!