Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tolna megyéről mit tudtok...

Tolna megyéről mit tudtok elmondani? Miért csökken a megye lakossága ennyire, hogy még az összes nagyvárosának a népessége is csökken évről évre?

Figyelt kérdés
Wikipédiáról tudom,hogy csökken ,apad rendesen a lakossága a megyének. Mit tudtok róla mondani mi lehet ennek az oka ? Szekszárd,Paks jelentős csökkenésben van. Legnagyobb városai egyébként a megyének és csökken. Mennyire van elöregedve a megye lakossága ?

2019. dec. 6. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Vidék. És mivel Penztáros és haveri köre felvásárolt minden földet, nincs hol dolgozni. Így Pestre vagy külföldre mennek a fiatalok.

Az idősek meg nyilván meghslnak. 20 év múlva konkrétan alig lesz lakott fslu vagy település.

2019. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az állhat a háttérben hogy az atomerőművön és a Tolnagro-n kívül nincsen ott nagyjából semmi. Egyébként meg ilyen körülmények között teljesen alap dolog a kivándorlás.
2019. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Ebben a megyeben konkretan az atomeromuvon es meg TALAN a Tolnatej Zrt-n (Tolle) kivul NINCS SEMMI!


Szerintem ez Magyarorszag legunalmasabb resze. Mindenki inkabb Pecsre vagy Pestre (esetleg Szeged) megy.

Alig van itt valami normalis szorakozohely, a turizmus szerintem haldoklik ebben a varosban.


Tavaly pl adventi vasar sem volt. Egy normalis mozi vagy szorakozohely sincs Szekszardon, ami a megyeszekhely.


Nem tudom dicserni ezt a megyet, sajnos... halott egy hely ez..

2020. ápr. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!