Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják sokan a MÁV-ot?

Miért szidják sokan a MÁV-ot?

Figyelt kérdés

Zala megyei vagyok és szeptember óta Budapestre járok egyetemre.Minden héten vonattal utazok fel a kollégiumba és hazajövök minden hétvégén.

A vonatok mindig pontosak voltak és kényelmesek,a kalauzok jófejek,a jegy se túl drága diákként

Teljesen alaptalan amit beszélnek az emberek hogy rossz a MÁV.Semmi megativ tapasztalatom nincs vele.


Lassú?

-Nem

Drága?

-Nem

Kèsik?

-Alapvetöen nem



Csak a neoliberálisoknak böki a csőrét hogy állami vasút van,ezért támadják


Nekem pl megfelelne a fapados vasút is,arra legalábn van pénzem.



2019. dec. 12. 21:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és ha már ennyire bizonygatod, hogy a magánvasút 2-3x drágább, kérek bizonyítékot rá! Anélkül üres fecsegés az egész :)


Csak a példa kedvéért:

Németországban a DB (a helyi "MÁV") Stuttgart-Frankfurt távon 57 euró, a Flixtrain pedig 12 euró:)


Várom a te bizonyítékodat.

2019. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Nem,a vonat nem lehet magánkézben.A VASÚT ALAPBÓL VESZTESÉGES!

Nem működik állami támogatás nélkül.Ezért végzik paraadminisztratív szervek.Ha nem így lenne,3x-ossk lennének a jegyárak,mert NEM TÉRÜL MEG


És mit gondoltok mi lenne jobb ha magánkézben lenne?Lenne egy MONOPÓLIUM ami úgy szabná meg az árakat ahogyan akarna és annyit késne a vonat amennyit akarna

2019. dec. 12. 22:32
 23/42 A kérdező kommentje:

#21

Kiprivatizálod a MÁV-ot és lesz egy magán monopólium ami úgy szabja meg az árakat ahogy akarja...

Miért lenne jobb??Esetleg akkor ha létrehozol még egy másik vasúttársaságot ami versenyzik vele..Sok sikert hozzá

Ez egyszerű mikroökonémia....

2019. dec. 12. 22:34
 24/42 A kérdező kommentje:
Ebből tartottam kiselőadást és 5-öst kaptam rá
2019. dec. 12. 22:35
 25/42 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem kiprivatizálni akarja a mávot észlény, hanem a máv MELLÉ belép egy valós piaci szereplő is.

Nincs olyan ország, ahol csak és kizárólag magánvasutak vannak, és nincs állami vasúttársaság.


De tegyük fel, hogy kiprivatizálod. Mi akadályozza meg azt, hogy egy másik társaság ne lépjen be a piacra?


De ez is csak feltételes mód, mivel a GVH amúgy se engedne ilyet szóval a teóriád alapból bukik.

2019. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
7%

Ja, és ha már ennyire értesz a közgazdaságtanhoz.


Akkor a Flixtrain-nek és a RegioJet-nek miért éri meg bemenni a piacra és töredék áron adni a jegyeket? Mert annyira veszteséges?

2019. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%
Mert joggal lehet mondani mostmár, hogy tetves MÁV! [link]
2019. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Ez kamu kép.Nem is vonaton készült.
2019. dec. 12. 22:58
 29/42 A kérdező kommentje:

Valaki lefényképezett egy pulóver ujját és azt rakta fel.Ez nem egy ülés


Miért,külföldön olyan olcsó a magámvasút?

2019. dec. 12. 22:59
 30/42 anonim ***** válasza:
7%
Olvasd el amit írtam, vagy nézz utána :) Flixtrain vs DB, Keresd meg magad és megtudod...
2019. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!