Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják sokan a MÁV-ot?

Miért szidják sokan a MÁV-ot?

Figyelt kérdés

Zala megyei vagyok és szeptember óta Budapestre járok egyetemre.Minden héten vonattal utazok fel a kollégiumba és hazajövök minden hétvégén.

A vonatok mindig pontosak voltak és kényelmesek,a kalauzok jófejek,a jegy se túl drága diákként

Teljesen alaptalan amit beszélnek az emberek hogy rossz a MÁV.Semmi megativ tapasztalatom nincs vele.


Lassú?

-Nem

Drága?

-Nem

Kèsik?

-Alapvetöen nem



Csak a neoliberálisoknak böki a csőrét hogy állami vasút van,ezért támadják


Nekem pl megfelelne a fapados vasút is,arra legalábn van pénzem.



2019. dec. 12. 21:02
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Én nem ismerem a Németországi árakat.

De ha magánvasúti monopólium lenne,akkor horror árak lennének.

De akkor én többet is fizeznék csak ne legyen a burzsoázia kezében

2019. dec. 12. 23:33
 32/42 anonim ***** válasza:
0%

Ember, te aludtál pl múlt héten hétfőn amikor havazás volt? Némely vonat 190 percet is késett.


De pl itt a 120a-n ősrégi az infrastruktúra. Vagy felsővezeték gond van, vagy mozdony probléma van, vagy ami nagyon gyakori az a biztosítóberendezés meghibásodás. Van mikor egy nap 2x is meghibásodik a biztosítóberendezés. Van mikor ugyanott :D És ugyanez volt a havazás előestéjén is. Meghibásodott a biztosítóberendezés (estére megjavították), aztán másnap reggel ismét meghibásodott. Itt a 120a-n ez majd hogy nem heti 1-2 nap előfordul. De a 100a sem különb.

2019. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Vonattal utaznék. Már 20 perc késésnél jár a vonatom. MÁVINFORM azt írta, hogy egy 6 órási személyvonat műszaki probléma miatt kimaradt. Gondolom ezért késik most nekem is már 20 percet a vonatom. És ez itt rendszeres :(

2019. dec. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

14 hét egy egyetemi félév, egy hét szünet, ergo 26x utaztal eddig Mávval és mindig ugyanazon az útvonalon.

Na ennyiből hogy vonod le azt a következtetést, hogy mindenki hazudik rajtad kívül? Számos vasút vonal van az országban és rengetegen egy hónap alatt többet utaznak vele, mint te a félév alatt.

Rengeteg a késés és lassúak az esetek többségében. Lásd a Debrecen-Mátészalka vonalat, ahol egy csigának öltözött pasi lefutotta a vonatot. És ez nem egyedi eset, hogy ott ilyen lassan ment, hanem MINDIG így megy. Egy hosszú szakaszon 20km/h-val megy. 2019-ben!!! Európa közepén 20-al megy a szaros vonat és ne legyünk kiakadva! 2014-től lett volna megújítva, de jó magyar szokás szerint csúszik pár évet.


Az árakra meg annyit mondanék, hogy oké, hogy neked olcsó. De aki teljes áron utazik és minden nap, annak a gatyája is ramegy.

2019. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
Mert lassú, drága, és sok órás késések vannak, mind a máv 5 ellensége miatt (4 évszak, utasok).
2019. dec. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
33%
Akkor amikor a haveromnak nyáron Pestről Siófokra öt órás késést sikerült produkálnia mert MELEG VOLT (júliusban. Meleg. Ki hitte volna.) azt álmodtuk?
2019. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
74%

15-ös!!!!!!


"Egyébként van valami ilyen törvény, hogy x perces (60, de ez nem biztos) késés után térítésmentesen el kell látni étellel, itallal az utasokat."


Lett volna. Most tolta ki 5 évvel ezt a törvényt a kormány. :(

2019. dec. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
Dunántúlon, főleg a szombathely-zalaegerszegi vonatok teljesen rendben vannak, max 5 perceket szoktak késni.... tiszták és rendezettek. Itt nincs probléma tényleg. Az ország többi részében annál inkább, például a már említett keleti részeket. De azért az agglomerációt ne keverjük már ide. Ott az emberek már 10 perc miatt hisztiznek.... Pedig sok borsodi megirigyelné, hogy 20 percenként jönne vonat....
2019. dec. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
37%

Miért ne keverjük ide az elővárost?

Papíron 20 perces út 30 vagy 40 percbe telik..

2019. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%
Na mi az? Nincs igazam? De, mert tényeket írtam: a máv lassú, drága (jegyárban, és közpénzben is). Erről számok vannak, feketén, fehéren.
2019. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!