Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc hogy csinálta...

Gyurcsány Ferenc hogy csinálta, hogy még válság idején is folyamatosan nőttek a bérek?

Figyelt kérdés

Most a világgazdaság dübörög, de a bérek nem nagyon mennek felfelé csak nagyon lassan, ellenben az árakkal. Tehát a dübörgő gazdaságból az átlagember a dübörgő árakat veszi észre elsősorban.

Viszont egész más volt a helyzet Gyurcsány idején, amikor ráadásul gazdasági világválság volt. De a bérek azok még akkor is mentek felfelé, megnéztem hivatalos statisztikákban. Viszont az árak azok meg lefelé mentek.

Gyurcsány Ferenc mégis nagyon tudhatott valamit, ha válság idején is javítani tudta az életszínvonalat, minden tekintetben.


2019. dec. 13. 12:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#8 Igen, egy statisztikai adatot nagyon sokféleképpen lehet kommentálni. Ezzel játszotok már évek óta. Ugyanezt az adatot teljesen másképpen mutatja be a másik oldal:

[link]

Pontosan emiatt nem is erre hivatkozom most veled szemben, hanem egy eu-s szervezet leiratára: "European Commission EURÓPAI SZEMESZTER – TEMATIKUS TÁJÉKOZTATÓ

TÁRSADALMI BEFOGADÁS"

[link]

"A legfontosabb mutató a szegénységben vagy társadalmi kirekesztettségben élők arányát (AROPE) méri...."

A melléklet első táblázatában olvashatod, hogy míg 2008-ban a teljes népesség 28,2%-a volt a "szegénység vagy a társadalmi kirekesztődés kockázatának kitettek" aránya, addig 2016-ban már csak 26,3%. Szemben velünk 9 tagállamban nőtt az arány a válság előttihez képest, köztük Svédországban is. Ahogy a 2. táblázatban látható a Súlyos anyagi nélkülözésben élők társadalomhoz viszonyított aránynak változása 2012-ről 2015-re, és az is egyértelmű csökkenést mutat.

De itt egy magyar cikk is, ami reálisabban közli a statisztikát:

[link]

"A legnagyobb javulást Románia tudta felmutatni (-4,4 százalékpont), de Olaszországban (-2,9 százalékpont), Horvátországban (-2,2 százalékpont) és Bulgáriában (-1,9 százalékpont) is érdemben csökkent a szegénységben élők száma. Magyarországon 1,7 százalékponttal mérséklődött az arány....Bár a szegényebb EU-s tagországok (nyilván magasabb bázisról) sokat tudtak javítani, Bulgária a maga 30%-ával, Görögörszág 21,1%-ával, Románia 19,4%-ával és Magyarország 14,5%-ával még mindig EU-s sereghajtó."

Összehasonlításképpen meg egy régebbi cikk - szintén nem kormánypárti oldalról:

[link]

"Magyarországon a komoly anyagi nélkülözésben élők aránya 23,1 százalék volt tavaly." Azaz 2011-ben, a cikk 2012. december 3. hétfő-i.

Akkor összegezzük: A devizaválság miatt elkezdett nőni a sőúlyos anyagi nélkülözésben élők száma, és 2011-re 23,1% lett. Ez azóta folyamatosan CSÖKKEN, vagyis évről évre kevesebben vannak akik súlyos nélkülözésben élnek. Ettől még most is nagyon sokan vannak, csak éppen míg a kedvenceid létrehozták a devizaválság előtti és körüli "munkásságukkal" a számuk növekedését, ez a kormányzat sikeresen csökkenti évről évre.

2019. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

7eske


Ezt a szatisztikat a ciganyaink sulyosan lehuzzak. En kisvárosban elek, de kizart hogy minden 3.ember/csalad nelkulozzon itt. Persze vannak akik szegenyebbek, de ahol mindket szulo dolgozik(es nem kozmunkan alibizik) az le tud tartani 1 2gyereket.


Az hogy van egy reteg akinek budos a munka azok persze hogy nelkuloznek.

2019. dec. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!