Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 30-40 ezer IT szakember fog...

30-40 ezer IT szakember fog 1-2 éven belül BIZTOSAN külföldre távozni a legújabb felmérés szerint. Ezeket hogy fogja Orbán ukránokkal pótolni?

Figyelt kérdés

30-40 ezer, azaz a szakemberek 31%-a mondta, hogy biztosan távozni fog. 56% nyilatkozott úgy hogy lehetséges, és mindössze 13% mondta azt, hogy biztosan Magyarországon fog maradni. Nyilán a köpedelem bérek miatt. Hiába a propaganda, a valóságban nagyon alulfizetettek itthon, egyik ismerősöm most ment ki az UK-ba, mert itthon nettó 200 ezret kapott BME-s diplomával, 6-7 ipari tapasztalattal, de már hobbi szinten 15+ éve programozott. És nem fizettek neki többet Budapesten mint nettó 300k, hiába kért emelést. Annyiból meg ott épp hogy csak meg lehet élni, na de mind1.

A kérdés az, hogy ezt a munkaerőt honnan fogja pótolni Orbán? Mert eddig a gyári szalagmunkásokat akik kimentek, pótolta ukránokkal, sok helyen sok gyártósoron már több ukrán dolgozik mint magyar. Az építőipari szakembereket és szakmunkásokat akik kimentek, pótolta ukránokkal. De azt megnézném, hogy fog 30-40 senior developert szerezni ukrajnából, akik ilyen kevés pénzért is dolgoznának, és tudnak perfektül angolul, és "25 év alattiak de 10 év tapasztalattal" meg ilyenek amiket a magyar cégek elvárnak :D

Hogy fogja megoldani ezt a problémát Viki? :)


2019. dec. 14. 15:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Sajnos sem az egyetemekről, sem a boot campekből nem kerülnek ki tapasztalt szakemberek, csak pályakezdők. Még OKJ-ből sem. Aki külföldre kimegy, az tapasztalt szakember, mert junior mindenütt sok van. Ez a probléma teljesen független a háborútól. Egy modern hadseregnek szüksége van a hackerekre, úgyhogy jöhetnek informatikusok is. De kétlem, hogy annyi jönne, ami kipótolná a hiányt.
2019. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Majd jön az új belépőkkel, a gyakornokokkal és a juniorokkal a munkaszerződéssel együtt aláíratott hűségnyilatkozat, ami megnehezíti a próbaidő utáni kilépést a cégtől legalább 5-10 évig.
2019. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#10 mert abban annyi lenne az igazság, mint a kormány propagandájában.

A gyengébbek kedvéért: szuperbruttóból 50%-ot kap kézhez a munkavállaló, többi adó. Aztán ebből 27%-ot adózik, ha bármit vásárol, kivéve ha üzemanyagot, mert akkor 60-at. + útdíjak, különadók, stb.

2019. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13, már rég nincs szuper bruttó, ne zavarjon.

Igyál tejet, sör helyett máris 5%, nem 27.


Kérdező, ha a jövőt BIZTOSAN lehetne tudni, mindenki lottóból élne.

De egyik miniszterelnöknek sem dolga a munkavállalók szabad vándorlása, csak annyira, hogy megteremtse ennek lehetőségét.

2019. dec. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hmm... hát nem mazsoláztam ki az összes választ, de akkor szerintem én leszek az első IT-ban dolgozó, programozó válaszoló: konkrétan az elmúlt 5-6 évből nem rémlik egyetelen egy kolléga se, aki külföldre ment volna fizetés miatt. Se fiatalok, se idősek. (Illetve egy igen, de ő szakmát váltott.)

Az IT-s fizetések kifejezetten jók itthon is, annyira nincs szerintem emiatt az emberek többségének mehetnékje. Rengeteg a multi meg a magyar cég is, lehet őket versenyeztetni a jobb bérért és azért az ember 500 ezres, meg 1 millás fizetéseknél már annyira nincs pénz szűkében, hogy csak ezért menjen ki egy teljesen idegen helyre, ahol egy barát, ismerős, családtag sincs.

2019. dec. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Hiába a propaganda, a valóságban nagyon alulfizetettek itthon, egyik ismerősöm most ment ki az UK-ba, mert itthon nettó 200 ezret kapott BME-s diplomával, 6-7 ipari tapasztalattal, de már hobbi szinten 15+ éve programozott. És nem fizettek neki többet Budapesten mint nettó 300k, hiába kért emelést. Annyiból meg ott épp hogy csak meg lehet élni, na de mind1."


Ja még annyit: én egyetem alatt kerestem diploma nélkül nettó 200 körül. És nem is BME-n tanultam.

Honnan vannak ezek a statisztikai adatok, amik a kérdés elején vannak?

2019. dec. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Honnan vannak ezek a statisztikai adatok, amik a kérdés elején vannak?"

Onnan ahonnan a többi "statisztikai adatuk" - kitalálták.

2019. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#14 de van, és mindig is volt, csak neked a 1 agysejteddel (1bit) a bajnais szuperbruttózás maradt meg, közben azt se tudod, hogy mi az. Olvasgass kicsit, aztán a végén talán fideszes se leszel
2019. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18, megnéztem a 2020-as adózást... nézd meg te is!
2019. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!