Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen népszerűek bizonyos ideológiák a fiatalok körében?

Figyelt kérdés
Multok voltam a buszon és mellettem ült egy tini fiú a táskája mintája mindenhol anarchia jel, a telója (ami ráadásul IPhone ami ugya nagytőkés) háttéképe sarló és kalapács. Pedig fogadni mernék életemre ha megkérdeztem volna tőle hogy azok a jelek mit jelentenek, azt mondta volna hogy: ő nem tom. Az egyik osztálytársam meg nacionalistának mondja magát holott szerintem ő se tudja hogy mit is jelent, a másik osztálytársam az meg a demokráciáról meg a liberalizmusról beszél tőle meg is kérdeztem hogy mit is jelent ez és nem tudta. Szerintetek ez miért van így hogy csupán mert vagány és felnőttesnek tűnik hogy ezt csinálja sok velem egykorú fiatal?

2019. dec. 15. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy mit felelne? Egyébként 14 évesen senki nem tud semmit az ideológiákról xD
2019. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Onnan tudom hogy ellentmondásos dolgokat csinál vagy épp pont olyat mond ami teljessen ellentétes azzal aminek mondja magát. A másik meg az hogy ha nem tud róla semmit akkor miért mondja magát annak és miért mondogatja azt csak úgy. Ez valami divat?
2019. dec. 15. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bizonyos ideológiák népszerűek, te magad sem ezt írtad, nem tömegesen látsz mondjuk anarchista fiatalokat, hanem egy-egy példát láttál teljesen különböző ideológiákat talán kevésbé tájékozottan képviselő fiatalokra.

A fiatalok mindenféle ideológiára hajlamosak ráharapni, mert ebben a korban közösséget, hovatartozást, identitást keres mindenki, és ha olyan környezetbe kerül, az “én anarchista vagyok” ezt könnyen megadja.

Nem hiszem hogy egyik szélsőséges ideológia népszerűbb lenne mint a másik az ilyen fiatalok körében, csak attól függ mi mellett köteleződnek el, hogy mi ellen akarnak lázadni és mit találnak meg először.

2019. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem én azzal semmi baj sincs hogy valaki akár mérsékel vagy akár szálsőséges eszéket vall AKKOR HA EZT IS KÉPVISELI ÉS NEM CSAK ÚGY VAGÁNYSÁGBÓL CSINÁLJA ÉS VALLJA.
2019. dec. 15. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Mert nem tanulják meg a történelem anyagot, és nem is érdekli őket.

Ha érdekel, keresd meg a yutubon az utolsó pestisrácok beszélgetést a sörözőben.

Egy olyan sráccal beszélgetnek, aki libertariánusnak érzi magát, ahogy magyarázta. És alig hagyta szóhoz jutni a többieket, tényleg.

2019. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Éppen korszakolnak. Most nacionalista vagyok, most rocker vagyok, most punk vagyok... Akkor lenne helytálló a népszerű jelző, ha stabil kitartanának az egyik mellett.
2019. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem szóval jó nagy hülyeség, ahogy épp a kedve tartja hasonlít Orbánhoz ő is ilyen szélkakas.
2019. dec. 15. 19:41
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Tizenévesekről beszélünk, nem nagyon van mitt vallni vagy nagyon tapasztaltnak lenni ilyenkor, az embernek rákattan az agya dolgokra, és azt fújja egy darabig és nyakig merül benne és rettentő hozzáértőnek érzi magát. Nincs ezzel semmi baj.
2019. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mert látják, hogy ami van az szomorú és sivár és keresnek valami mást. és igazuk van.. a szomorú nem ez, hanem hogy majd feladják.
2019. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!