Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pl. Angliában miért lehet...

Pl. Angliában miért lehet nyíltan beszélni a pénzről, és itthon miért nem, miért tabu téma, hogy ki mennyit keres?

Figyelt kérdés
Volt már több munkahelyem is máshol meg itthon is, de szinte mindenhol ledorongoltak ha kérdeztem itthon, én mindig megmondtam ilyenkor kinevettek vagy hallgattak pedig mindenkit érdekel....
2019. dec. 16. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem illik valakinek a pénzére, vallására, politikai nézetére rákérdezni. Mellesleg semmi közöd hozzá és ne érdekeljen.
2019. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Tévedsz kérdező, az ilyen jövedelmeket firtató kérdéseket senki sem szereti nyugaton és egyébként itthon sem. Miért fontos neked az, hogy megtudd mennyit keresnek kollégáid, ismerőseid, barátaid?
2019. dec. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ebből is a konfrontálódás menne/megy, azért. Nincs nekünk sok dologra kultúránk, konfliktuskezelésre végképp, csak konfliktus keltésre.
2019. dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jamaicában mindent lazábban kezelnek,a pénzügyeket is.
2019. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Éppen az amcsiktól jött be ide az a nagy tiltási hullám, hogy a munkahelyeken titkosítsák a fizetéseket és ne tudhassák meg egymás keresetét még az együtt dolgozók se. Korábban teljesen nyilvános volt hogy kinek mekkora a fizetése, hiszen ott kapták meg az emberek a munkahelyükön készpénzben. Aztán meg ahogy a bankkártyás rendszer elterjedt, akkor is ismerte mindenki a másik fizetését, hiszen nem voltak nagy különbségek. A rendszerváltást követő évtizedben, éppen a multik nyomására nyugatról, az amcsik felől és a többi nyugati cégtől jött be ide a fizetések titkosítása. Azért hogy ne akarj te is ugyanakkora fizetést kérni a főnöködtől, mint amennyivel az új kollégát felvették éppen. Amikor én kezdtem dolgozni akkor másfélszer akkora fizetéssel vettek fel mint amennyit az a kolléga keresett aki már 10 éve dolgozott ott. Igen nagy feszültséget gerjesztett, pedig engem nem vettek fel magas bérrel, csupán az inflációt nem követte az ő fizetése az évek során. Ezt akarták később más cégeknél elkerülni, hogy tudjanak egymás fizetéséről. Sok cégnél egyenesen tiltják azt hogy a fizetésüket megmondják egymásnak - persze ettől még sokan megteszik.
2019. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez Magyar sajátosság. Mivel Magyarország jellemzően az olcsó munkaerő országa, így egyik cég sem akarjat túlfizetni az alkalmazottakat. Ha pedig már az álláshirdetésben képet kap a jelentkező a lehetséges bérről, akkor jobban válogat és oda megy, ahol többet fizetnek, ez pedig hosszú távon felfelé húzza a béreket.

Ez nem érdeke a cégeknek, mert sok helyen munkaerőhiány van. Az eltitkolt bérekkel viszont elérik, hogy az ember ne tudja, hogy máshol mennyit kaphatna, így inkább marad a helyén.

Olyan országokban, ahol kiegyenlített a munkaerőpiac, nyíltan kiírják az összegeket, mert sehol se kapnál ugyanazért a munkáért jelentősen többet vagy kevesebbet, tehát nem gond kiírni.


Én is nagy gáznak tartom, hogy nem lehet beszélni a fizetésről, meg a hirdetésekben sem írják ki. Emiatt sokszor az ember jelentkezik olyan helyre is, ahova be se adná, ha tudná, mennyi a fizetés. Ezzel csak fölöslegesen húzzuk egymás idejét amúgy. De hát így ugye meg tudják azt tenni, hogy ugyanabban a munkakörben az egyik ember keres 250 ezret, a másik meg 320-at, csak mert pl kicsit többet mert kérni.

2019. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Itthon sem tabutéma csak munkatársakkal nem jó ötlet megosztani. Mert ha megkérded például a veled egyműszakban dolgozót mennyit keres és kiderül hogy többet mint te, az biztos hogy mennél panaszkodni hogy ő miért kap ennyivel többet mint te ha ugyan azt csinálja
2019. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Hát nem tudom, te hol dolgoztál eddig, de nekem a jelenlegi és az előző munkahelyemen is tilos beszélni a fizetésről a munkatársakkal. Ki is rúghatnak érte.
2019. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem a sok válaszolót, én Angliában élek és külön le van írva a munkaszerződésemben hogy tilos a fizetésemről beszélni. Ezenfelül még soha senki nem kérdezte mennyit keresek. Szerintem hatalmas tahóság.
2019. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jobb, ha titkolod a nyilvánosság előtt az anyagi helyzetedet. Meg jöhet valaki, aki meg akarja szerezni.
2019. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!