Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnátok, ha a gyereket...

Hogy fogadnátok, ha a gyereketeknek idősebb barátja/barátnője lenne? Hogy mutassam be itthon, ha ez nálunk eléggé "tabu"?

Figyelt kérdés

Már elég régóta tart a dolog kettőnk között, de "hivatalosan" csak fél éve vagyunk együtt.

Viszont a szüleim eléggé szigorúak ilyen téren (egyedüli gyerek vagyok, lány), még sosem volt barátom sem.

Apa figyelembe se veszi, hogy már nem 6 éves vagyok, anya meg sosem beszélt velem semmiről...


Én 18 éves vagyok, a barátom pedig 30.

Szeretném, ha a szüleim is megismernék, mert én nagyon jóban vagyok az ő szüleivel, de ő még nem is találkozott az enyémekkel.

De közben anyáék teljesen gyerekként kezelnek, úgyhogy gondolom elég nehéz lesz.



2014. ápr. 25. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező fel kell nőnöd, egyébbként a szüleid 40 évesen is gyerekként kezelnek. Igen, ez időnként konfliktusokkal jár. Ezt azomban fel kell vállalnod, mert egyébként sosem tudsz kitörni a gyerek szerepéből.
2014. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon nehéz ez szerintem.A legtöbb szülő hajlamos arra h felnőttként is 'babusgassa' túl óvja a gyerekét és ha az már nem is él otthon akkor is felhívja napjában többször.Igen néha muszáj ütközni kiállni magunkért de vannak szülők akik nagyon nehéz esetek.Persze ez változhat idővel de én azt tapasztalom minél önállóbb akarok lenni annál rosszabb mintha szándékos lenne a visszahúzás a szülő részéről.Saját véleményem se legyen mert mindig az jön hogy az 50 éves szülő már többet élt meg stb,de ezzel jönni elég butaság mert a tapasztalatok azt mutatják h felnőttként is lehet igencsak ostoba döntéseket hozni.DE a szülő mindenáron szeretne megmaradni az okos felnőtt szerepében és a gyerek ne akarjon felül kerekedni rajta.Kortól független...

És hogy érted azt h tabu nálatok a téma tudják hogy barátod van de nem kíváncsiak rá?Beszélj róla többet kérdezd meg mit szólnának ha megejtenétek egy közös ebédet stb.Ha fontos ez neked.Aztán meglátod a reakciót.Ha nem akarják akkor nem kell erőltetni.

2014. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha ahhoz felnőtt vagy, hogy 30 éves f...szid legyen, akkor anyucitól sem kéne fosni.
2014. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

18 éves vagy, jogilag felnőtt. Vállalnod kell a döntéseid súlyát, következményét. Aminek az is lehet a kimenete, hogy nem fogják örömmel fogadni. Ha viszont azt látják, hogy a kapcsolat számodra előnyös, és jobb emberré tesz, a normális szülők megbékélnek a helyzettel.


Megjegyzésem, hogy összességében én is túl soknak tartom a 12 év különbséget, de nem ismerlek titeket.

2014. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Valamelyik nap néztem a tévében, hogy nagy korkülönbséggel, hogy boldogulnak a párok. Hát a három történet után, csak örülnék annak, hogyha a lányom 18 évesen nem maga korabelit hanem 30 évest választ, és nem idősebbet.

Egyébként 3 esetről szólt

Az egyik párnál 25 éves a srác a barátnője 54 éves volt

a másodiknál 33 éves a srác és 90 éves a nő

a harmadiknál 22 éves a srác és 46 éves a nő..

Na ezeken jobban kibuktam volna.

2014. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MrPifta ***** válasza:
40%
amikor 18 voltam, összejöttem, egy 35 éves férfival (7 éve együtt is vagyunk). Nem örültek, de sokkal inkább azért, mert férfi. A kora sem tetszett nekik, de az volt a kisebbik gond.
2014. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5: tlc? extreme cougars?

azért lássuk be, ott a nők pénzt virítanak a srácok meg adnak neki szexet, mindenki jól jár. de normálsi eseten egy 30+-as mit akar egy 18évestől? ennyire el van maradva, hogy korabelit nem talál? egy 18 éves, még megy továbbtanulni, élni egy 30-as ffinak meg azért ezek már megvoltak 10éve.

cukrosbácsinak mondjuk jó.

2014. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Lehet most jol erzitek magatokat es nem szamit a 12 ev korkulonbseg. De igy lesz ez a kesobbiekben is? Te pl. a harmincas eveid kozepe fele leszel, relative fiatal, jo korban levo no, parod meg mar otvenhez kozel.
2014. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 19 évesen volt egy 46 éves pasim. Másfél évig. De ez csak egy titkos szexkapcsolat volt, nem is terveztünk mást. Nem is lehetett volna, hisz apámnál is idősebb volt.


12 év nekem soknak tűnik egy mai párkapcsolatban.

2014. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Én 18 voltam, amikor összejöttem a párommal, aki akkor 28 volt és a tanárom. Szüleim jól fogadták, mondjuk ők az addigi barátaimat is jól fogadták.

Most szervezzük az esküvőnket.

2014. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!