Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontosabb a demokrácia,...

Miért fontosabb a demokrácia, mint a jólét?

Figyelt kérdés

Az ellenzékiek szerint teliesen rendben van az,hogy a neoliberális Pikó elvette a dolgozóo fizetését,nem számít.

De ha a Fidesz csorbitja a demokráciát az meg probléma.

Miért?

Engem nem érdekel ez,én jól akarok élni,nem érdekel ko van hatalmon,csak legyen jólét és ne legyenek neoliberális megszorítások



2019. dec. 16. 20:14
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Te örülnél ha megvonnának tőled egy havi fizetést?

Akkor is nagy lenne a pofád?

2019. dec. 16. 22:11
 22/31 anonim ***** válasza:
Jólét demokráciában is lehetséges. Demokrácia pedig azért fontos, mert mégis csak szeretjük, ha mindennapi teendőnkben nem korlátoz minket semmi és senki. Értsd: nem akarok anarchiát-fékeveszett szabadságot-,de nem szeretnék diktatúrát sem.
2019. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes, hogy a Fidesznél "megfeledkezel" a 2%-os ÁFA emelésről,

A kétkulcsos adó egy kulcsossá tételéről, ami azért igazán érdekes, mert a kétkulcsos idején az átlagbér alatt MINDENKI, kapott személyi jövedelemadó jóváírást, minél kevesebb volt a bére annál többet, a minimálbéreseknek egy fillér adót se kellett fizetniük, na ez megszűnt, most inkább a gazdagokat támogatják, a szegények kevésbé tudják érvényesíteni a lehetőségeket.


Egy rakás adó van még, ami az átlagembert érinti, pl. cafeteria,


Csökkentette a Fidesz a minimálisan adható műszakpótlékot


Álláskeresési járadék nagyléptékű csökkentése pénzben és időben


Sorolhatnám még a fidesz megszorításait

2019. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Mondta bárki is hogy Fideszes vagyok?
2019. dec. 16. 22:26
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Otthon se jólét se demokrácia nincs, ezért a kérdést sem értem....
2019. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Hát most a neoliberalizmusban van egy 5-10% ami jól éll,a többi nyomorban"


És? Téged sem nagyon izgatnak a mások, csak ebből vezeteded fel a napi gonosz neoliberalisták kérdésedet.

2019. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Azért mert engem is megszivatnak a neoliberálisok.Elveszik a megélhetésem
2019. dec. 17. 00:59
 28/31 anonim ***** válasza:

Az illiberálisok szerencsére nem vették el a fentiekkel, és még sok mással, ugye? Arra csak annyit reagáltál, hogy nem "mondta valaki, hogy Fideszes vagy?" Én nem állítottam, hogy az vagy, csak megmagyaráztam, hogy a Fidesz kormányszinten többet ártott, az önkormányzatokat meg szándékosan és tudatosan kivérezteti, kiszolgáltatott helyzetbe hozza, így nem gonoszságból teszik ezt a "neoliberálisok".


A hozzászólásom alapos volt, mégsem foglaltál érdemben állást, csak vagdalkozol. Egyébként szerintem troll vagy, és nem érintett.

2019. dec. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 ConnectCare ***** válasza:

Almát hasonlítotok össze körtével.


A fizetések, illetmények növelése vagy csökkentése egy gazdasági döntés. Ilyet lehet hozni diktatúrában és a legnagyobb jogállamban is, ez ettől teljesen független.


A demokrácia csorbítása azonban azt jelenti, hogy a vezetés egyre inkább magához veszi a hatalmat a néppel szemben, ami a nép szempontjából nyilván kedvezőtlen.


Az utóbbi azért nagyobb probléma, mert fizut emelni egy újabb egyszerű döntéssel lehet, de diktatúrából jogállamot csinálni igencsak nehézkes és jellemzően halálos áldozatokkal jár.

2019. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mert a velevaló hülyítés nem kerül pénzbe!
2019. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!