Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest működhetne önálló...

Budapest működhetne önálló városállamként, ha kiválna Magyarországból? Ha lenne a kiválásról népszavazás, támogatnád vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Tehát Budapest városa egy külön ország lenne, más törvényekkel, mint Magyarország többi része.

2019. dec. 18. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha karácsony lenne a miniszter biztos nem
2019. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
jo lenne... persze nem engednek mert akkor ki tartana el a Felcsuti kiralysagot?
2019. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Én támogatnám, ez a Budapest nem az mint régen volt. Horthy szavai igazak rá sajnos, csak az én szívem nem enyhül meg rajta.
2019. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
És az áramellátást stb hogy biztosítanád? Fejlett a város de nem erre lett kitalálva
2019. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Áramellátást elég könnyen. Most is úgy veszik, ezután is úgy kellene.
2019. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"És az áramellátást stb hogy biztosítanád?"


Kelenföldi erőmű.

2019. dec. 18. 12:28
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem értek hozzá így szakmai oldalról nem tudom megítélni, de ha önálló országgá válna, akkor egyrészt a bevételeit teljes egészében a fejlesztésekre fordíthatná, nem vinné el az állam, másrészt nyilván nagyobb hatalma lenne, önállóan tudna adóztatni pl. ami szintén egy pozitív dolog szerintem.

A rossz oldala z hogy ha önállósodna akkor az rengeteg idő, csatlakoznia kellene az unióhoz és a különböző szervezetekhez amikben benne van kb egész Európa, és nem hiszem hogy mindenki elismerné önálló államként. Szóval ez a része elég hossszadalmas és bonyolult lenne amit szerintem megsínylene Budapest rendesen minden szempontból.


Összességében támogatnám igazából, ha minden tökéletesen alakulna, de tudjuk hogy ilyen nincs :D

2019. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

"Ha karácsony lenne a miniszter biztos nem"


Most sem ő a valódi főpolgármester, csak egy stróman

2019. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Én vidékről mondom: ha az Orbán-hordát viszi, akkor mehet!
2019. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Hamar összeomlana. Mezőgazdasági cikkekből és energiából behozatalra szorulna, rádásul az állam sok pénzt ad a kulturális, az oktatási és az egészségügyi intézményeknek. Az iskolák, az egyetemek, a múzeumok, a kórházak, a színházak és a rendelők állami pénz nélkül nem tudnának működni. Ehhez növelni kellene az adóbevételeket, de akkor meg a cégek lépnének le és az emberek sem díjaznák.


Az új állam nem lenne az unió tagja, az országok többsége nem ismerné el.


Azt nem tudom, hogy a kérdező mennyire gondolta komolyan :)

2019. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!