Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány "nem kell félni,...

Gyurcsány "nem kell félni, nem fog fájni" intézkedései milyen okból történtek?

Figyelt kérdés
Most ezt oldaltól független kérdezem. Ha saját "bevallása" szerint nem csináltak semmit akkor hogyan ürült ki az államkassza?
2019. dec. 19. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztogattak. De hogy jutott eszedbe egy 13 éves történet?
2019. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érdekel, hogy milyen volt Gyurcsány alatt :D
2019. dec. 19. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Örülj, ha nem tudod.
2019. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért mert nem csináltak semmit


Ha te sem dolgozol és nincs semmi bevételed szépen elfogy a pénzed...


amúgy már előtte (de még a Kádár rendszerben) szépen eladósodott az ország ezt a mai napig nyögjük

2019. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Évente, néha félévente minősítették le az országot.

A szöveges indoklásban gyakran szerepelt a "sodródás, "irány nélküli gazdaságpolitika" stb

Kb ennyi, de ki lehetne fejteni 50 oldalon is.

2019. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, nem volt elképzelés arról hogy milyen célt kell elérni és nem volt képességük arra hogy a gazdaságot irányítsák, működtessék.

Gyurcsányék csak azt csinálták amit előtte a szocialisták mindig csináltak: felélték amit előttük más megtermelt és amikor elfogyott a pénz akkor elkezdték eladni a vagyont és azt felélni. Amikor az is elfogyott akkor jött a hitelfelvétel és a lakossági megszorítások.

Ezt csinálták a rendszerváltás előtt, majd 1994-1998 között is.

Nem fejlesztették a gazdaságot hanem eladták az állami vagyont és rászabadították a "szabad piacot" az országra - vagyis hagyták hogy a külföldi, sokkal erősebb és nevesebb cégek elvegyék a magyar termelők elől a piacot. Mivel a magyarok termelni, eladni nem tudtak, a munkahelyeken nem tudtak fizetéseket emelni. Az infláció egyre nőtt, mert a közműveket is eladták korábban külföldieknek és még 1994-után olyan szerződéseket kötöttek velük, amiben garantálták a mindenkori hasznot számukra. Vagyis akár rosszul ment az embereknek, akár jól, a rezsidíjakon tuti volt jó pár % hasznuk. Mivel az árat az állam határozta meg, így mindenért többet kellett fizetni mint amennyivel az infláció növelte volna - vagy amennyivel a bérek nőni tudtak. Ez következő évre még jobban növelte az inflációt, hiszen víz, áram és fűtés minden cégnek kell.

Az építőipar 2002-ben szárnyalt, mert volt államilag támogatott lakáshitelezés és rengeteg új lakás épült. De felélték a pénzt és a növekvő infláció miatt az államnak egyre több pénzt kellett beletennie, mert 6%-t fizetett a hitelt felvevő a kamatból, a felette levő részt az állam. 2002-re az infláció lement 6% közelébe, alig kellett az államnak pénzt adni a hitelekhez, de 2004-re ismét emelkedni kezdett. Ekkor leállították az állami támogatást, így az építkezők a devizahitelekre váltottak. Ezt pedig már remélem tudod hogy milyen következményekkel járt 2010-re.

Mivel az emberek fizetése , nyugdíja kezdett egyre kevesebbet érni, a vásárlásaik is csökkentek. Ez sok munkahelyet veszélyeztetett. Közben az állami beruházásoknál nem figyeltek oda hogy a fővállalkozó kifizesse az alvállalkozókat - miközben adót meg fizetniük kellett. Sok cég ment csődbe a körbetartozások miatt (fővállalkozó nem fizetett az alvállalkozónak - az nem fizetett annak aki megcsinálta a munkát, pl. épület asztalosnak. Ő elvégezte a munkát, tehát számlát adott ki, az után az adót be kellett fizetnie és előtte az anyagokat meg kellett fizetnie. Mivel a pénzét nem kapta meg, így hitelből. Egy idő után csődbe ment, elküldte az embereit).

Pontosan az volt a baj, hogy "nem csinált semmit" mert a kormány éppen azért van a helyén, hogy csináljon. Előre kel olyan intézkedéseket tenni amikkel a jövőben is lehet működtetni a gazdaságot. Most ez történik, a gazdasági akciótervnek nevezett döntések olyan intézkedések, amik majd a közeli jövőben hatnak a gazdaságra és erősítik azt. Ilyen volt az online adóztatás vagy a közúti fuvarozók kamera rendszerének kiépítése. Ezekkel a gazdaságot fehérítették és ettől sok olyan adóforint is keletkezett, amiket te mint vásárló ugyan kifizettél, csak soha nem került be az államkincstárba. Mert te ugyanazt az adóval terhelt árát fizeted a sarki boltban a kóláért vagy a kocsmában a sörért akkor is ha abból befizeti az adót, mert a pénztárgépe közvetlenül van az adóhivatalhoz bekötve és jelzi feléjük a levonást, vagy ha csak leteszed a pultra és az eladó zsebre teszi.

A "nem fog fájni" intézkedéseket apró kiigazításként vezették be a köztudatba. Olvasd el magad miket csináltak a 2006-os győzelmüket követően azonnal - mikor saját magukat követték kormányon:

[link]

" Gyurcsány-csomag első intézkedéseit már augusztus elsejétől bevezetik, vagyis ekkortól emelik meg a gáz fogyasztói árát átlagosan 30 százalékkal. ....A Portfolio.hu információi szerint a gázár az elkövetkező néhány hónapban tovább fog emelkedni, további 30 százalékkal még az idén, majd jövő év elején még 15 százalékkal. Ennek hatására összességében akár 90 százalékkal is nőhet a gáz fogyasztói ára egy éven belül. ...Szintén augusztus elsejétől a villamos energia lakossági ára is nő, 10-14 százalékkal lesz drágább a privát fogyasztóknak....Kétkulcsossá teszik az áfát, vagyis a középső áfakulcsot 15-ről 20 százalékra emelik. ...Ezen kívül drágulni fognak a gyógyászati segédeszközök, a szállodai és éttermi szolgáltatások, a mozijegyek, színházjegyek, valamint drágább lesz a közlekedés is. Drágább lesz a víz, a távhő, a szemétszállítás - vagyis emelkedni fog a havi rezsiköltség....Szintén szeptembertől emelik a munkáltatói járulékot 1 százalékról 1,5 százalékra, az egészségbiztosítási járulékot 4-ről 6 százalékra. Szeptembertől a megtakarítások után is adózni kell, nem is keveset. Bevezetik ugyanis a 20 százalékos kamatadót. Bevezetnek egy 20 százalékos az árfolyamnyereség-adót is....Október elsejétől 15-ről 25 százalékra emelik az eva kulcsát. Vagyis jelentősen növelik az evázó kisvállalkozások, egyéni vállakozók adóterheit. Ehhez hozzácsapódik, hogy az ígéretek ellenére novemberben nem szüntetik meg az 1950 forintos tételes egészségügyi hozzájárulást....Bevezetik a 40 százalékos felső adókulcsot, illetve a hatmillió forintnál magasabb jövedelmeknél a 4 százalékos szolidaritási adót. Ez gyakorlatilag megint háromkulcsos adótáblát jelent. ...."

Megtették és nem a fidesz hazudozta ezt róluk, mint ahogyan most gyurcsányék próblják hazudni hogy a fidesz ilyesmiket tervez.

2019. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!