Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi most ez a TB-s dolog?...

Mi most ez a TB-s dolog? Össze tudja nekem valaki foglalni röviden?

Figyelt kérdés
Kicsit le vagyok maradva, olvasom hogy nagy felháborodás van a TB-n, mit csináltak már megint? Lehetséges a 0 jövedelem mellett 7500 Ft havi TB-nél még nagyobb disznóságot csinálni?

2019. dec. 20. 22:46
1 2
 1/12 árokpart ***** válasza:
33%
Nagy a felháborodás és jogosan és nem ennél nagyobbat már nem lehet csinálni. Ha nekem 0 ft a jövedelmem és hozzájutok valamihez akkor az állam az adóhatóságon keresztül megkérdezi, hogy azt miből és honnan vettem. Most meg az állam kötelez az adóhivatalon keresztül, hogy a semmiből fizessen az ember havi 7500 ft különadót egy egyébként az állami adókból fenntartott állami szervnek. Ez olyan mintha pl. a rendőrség fenntartására még plusszban az állampolgároktó havi járulékot szednének.
2019. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog szolgáltatni az egészségbiztos8tó annak, aki el nincs rendezett biztosítása.

Ennek minimálösszege a havi 7500.

Én utánam kb 10- szer ennyit fizettek egész életemen át( mai értékben), de tizedét se vettem igénybe.

2019. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ez miért van jövő időben? Én hosszú hónapok óta fizetem a 7500-at mert jelenleg nincs munkám amióta kikerültem egyetemről, elvileg ez már régóta így van nem? Amúgy igen, érdekes hogy az állam akkor is tartja a markát ha semmi bevételem nincs...
2019. dec. 20. 22:57
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem fizetsz tbt nem fognak ellátni.


Ez alapvetően "valahol" jogos ! viszont aki 10+ éve fizeti a tbt és kb soha nem vette igénybe? azzal mi van? semmi!

Az állam lenyeli a pénzét. Ugyan úgy meglopja a lakosságot mint a magánnyugdíjpénztár bekebelezett vagyona. Aztán alaptörvényb3e foglalta a nyugdíj NEM JÁR! csak adható.


Rendben van ne lássanak el, viszont kérem ez esetbe vissza azt a pénzt amit befizettem de nem vettem igénybe.


Megint meg fogja lopni az országot a fidesz.

-Magánnyugdíj pénztár

-A tanuló évek alatti gyakorlat alatt fizettél minden járulékot de már nem számít szolgálati időnek

-TB


Mit fog még ellopni a fidesz?


Azt nem tudom a nyugdíjasokkal mi a helyzet? nem fizetnek tbt? ott halnak meg combnyaktörésbe a sürgősségi előtt?

2019. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Azokról a nem fizetőkről van szó, akik például Angliában fizetik a minimál tb-t, amire kb semmilyen műtéti beavatkozás nem jár, aztán hazajönnek és itthon műtetik meg magukat, ingyen, pontosabban annak a költségére, akik rendesen fizetik a tb-t. Na, például erre megy el azoknak a tb-befizetése, akik soha nem betegek, csak fizetnek.
2019. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3, így van már régóta, most annyi az egész, hogy ezekután nem láthat el TB költségre orvos, kivéve a sürgős eseteket.

Nincs ebben semmi igazságtalan. Nekem 800 ezerbe volt, hogy késtem a kötelező befizetésével, én se bántam volna, ha a többi biztosított összedobta volna.

2019. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Össze lehet foglalni röviden, de annak nem les z köze a valósághoz. Ami bonyolult, azt ugyan lehet egyszerűsíteni valameddig, de utána már csak egyszerű lesz, de nem arról szól.


Elvileg arról van szó, hogy a TB (Társadalom Biztosítás) mint neve is mutatja, egy biztosítási forma. Ha fizetsz egy bizonyos összeget rendszeresen, akkor a biztosító kifizeti károdat a szerződés szerinti összegig. Ez a biztosítás lényege. Ebből következik, ha nem lesz olyan esemény, ami neked kárt jelent, akár egész életeden át fizetsz és nem kapsz semmit. Ez egy rendszer, amit használhatsz vagy nem használsz.

Csakhogy ha nem egy primitív vagy végletekig diktatórikus állam van (azaz, ha az állam valamennyire kulturált), akkor az alkotmányában szerepel, hogy az állam köteles gondoskodni polgárai egészségéről. Ez nem is okoz problémát, ha egy normális rendszert építenek fel.

Most okoz, mert számos torz vonása van a gazdaságnak. A külföldön dolgozó, nem fizetők csak egy kis szelete ennek. Probléma az is, hogy a hibás szerkezet, az oktatás silányosodása és az egészségügyből ellopott pénzek miatt a korábbi egyensúly felbomlott. Sokkal több a beteg, sokkal több a gyengén képzett, minimálbéren dolgozó ember, sokkal alacsonyabb a minimálbér, ezért sokkal kevesebb pénz folyik ebbe a kasszába, mint amennyi kell. Az meg nem megy, hogy mástól, adóból és egyebekből legyen ide áttéve pénz. Az állam az elfuserált rendszerek és a bődületes mennyiségű lopás miatt képtelen ellátni alkotmányos kötelezettségét, képtelen elérni, hogy a kasszában egyensúly legyen, előbb utóbb nemcsak összeomlik, de uniós eljárás fog következni (mert van kötelező uniós jog is).

Ezt a problémát megelőzendő, az állam úgy tesz, mintha ez közönséges biztosítás lenne. Akkor ugyanis nemcsak jogos, de a világon mindenütt úgy járnak el, hogy aki nem fizet, nincs biztosítva. Csakhogy itt nem az a probléma, hogy ezt mi módon lehetne épeszűen megcsinálni, hanem az, hogy az épeszű rendezés azt jelentené, rendezni kell a gazdaságot, a minimálbért, egyáltalán a bérezést és még sok minden mást. Ám akkor nem lehetne lopni. Ezt meg némi hőzöngés után be fogja nyelni a közönség, mert fogalma sincs, mit tehetne.

Pedig egyszerű, csak nem értik: olyan kormányt kell alkalmazni, amely jól végzi a dolgát. És ha mégse, oda kell csapni. Például egy félmillió ember a Kossuth téren, a kopasz őröket félresöpörve, eléggé intő jel. De ha mégse, azért van ebben az országban pár millió mozgóképes ember, akinek fontos lenne, csak nem tud róla.

2019. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az egész eü. rendszer úgy sz*r ahogy van.

Egyfelől igen, rohadt igazságtalan, hogy tegyük fel elveszted a munkahelyed, 0 Ft beveteled van, és meg fizess 7500-at havonta mikor ennivalora sincs. (egyébként lehet kérni az önkormányzattól, hogy vállalják át a TB-t ilyen esetben, és tobbnyire ez működik is).

Másfelől meg, ha nem kell fizetni, nem is fizeted X ideig, de ne adj isten rákkal diagnosztizálnak, neked is lefolyik a több millás kemó. Így sem igazságos.

Az állam pedig nem úgy gondol rád, mint a családtagok, barátok vagy csak az emberek egymásra.

Az államnak mindenki pótolható,egy beteg pedig főleg, és egy ember soha nem fog annyit érni hogy több száz milliókat

költsenek rá. (Pl. az izomsorvadásos kisfiú esetében többször volt ez téma, hogy miért nem az állam fizeti, hát ezért, ennyi. )

A legnagyobb baj, mégis az, hogy nem, hogy a több száz milliós kezelést nem kapják meg sokan, hanem meg egy egyszerű szemészeti vizsgalatot sem lehet elvárni.

2019. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Es aki eddig nem fizette es van mondjuk felmilio forint gorgetett hatraleka, az hiaba kezdi mondjuk jovo honaptol fizetni?
2020. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
én suli után is sokat itthon voltam meg most is és nem foglalkoztam eddig ezzel de lehet már be se fogom pótolni, ugyanis az elmúlt 4 év alatt például egyszer se voltam orvosnál.
2020. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!