Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romániában valóban tapasztalha...

Romániában valóban tapasztalható magyarellenség?

Figyelt kérdés
Vagy ennek is nagyobb a füstje, mint a lángja?
2019. dec. 24. 17:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is igazsàgtalan volt Trianon. Ezt szerintem magyar ember nem vitatja. Csak inkàbb az a kérdés, hogy érdemes-e ezzel még így több mint 100 elteltével foglalkozni, vagy inkàbb engedjük el ezt a dolgot, és ezt a kb. 30-40 évet, kinek ugye mennyi ami még hátravan, lehet még annyi sem, inkàbb bèkében leélni, nem harcoskodni, inkàbb a jó dolgoknak èlni.
2019. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

11-es ha jól tudom Bibó István több mint száz oldalon leírja, hogy nemcsak magyarokkal volt ez igazságtalan, a horvátok és németek biztosan Magyarország részei akarták maradni, mert nagyrészt ezek a nemzetiségek lakták Sopront és térségét ahol népszavazással Magyarországra szavaztak, de a szlovákokat is leírták hogy elvileg a szlovákoknak már az első évekbe nagyobb problémájuk volt a csehekkel mint a magyarokkal évszázadokon keresztül, de a románok se nagyon akartak egy Romániát, ők autonomómiát akartak, mert tudni kell ezeket az országokat csak olyan politikusok és vezetők képviselték akik csak elszakadást szorgalmaztak, nem nagyon tükrözték az adott nép akaratát, még az elvileg román népszavazás amin 100 ezer román szavazatott, miközbe 2,6 millió román élt a kb 5 milliós Erdélybe se túl jó arány. a kérdésedre, szerintem meg pont az lenne a legjobb ha mindent tiszta lapon újrakezdenénk és diplomáciai úton, megfelelő hiteles forássokkal mindent újratárgyalnának ezen országok egymás között, népszavazások útján eldöntetni melyik terület melyik országé legyen.

Nem véletlen szokták mondani, hogy Trianonig, és a többi első világháborús békediktátumig visszalehet vezetni a Föld összes háborúját, konfliktusát. Minél későbbre tolják ezt, bár enyhülni fog ez, de eltűnni aligha fog. Persze ebbe aligha egyeznének bele, főleg talán a románok, mert tudtommal ott egyre népszerűbb a transzilvanizmus, ami népszerű a magyarok között, hogy szeretnének függetlenedni az Ókirályságtól és Erdélynek nagyobb függetlenséget. A szlovákoknál egyértelmű hogy elég nagy területet laknak magyarok, amik kedvező adottságuak, mert tény hogy a magyarok és németek lakták a legértékesebb területet, a fejlett gazdaság és kultúra alaposan asszimilálta a németek és a zsidókat, a zsidók annyira asszimilálódtak hogy nélkülük nem lett volna meg a többség, 1 millió zsidót számszerűsitenek amelyik magyarnak valotta magát.


Bár szerintem ebbe a békediktátumba az a legfurcsább dolog, hogy elvileg pont a legokosabbak diktáltak úgy amit még a kevésbé okosak is tudnak hogy társadalmi gyűlöletet vált ki, magyarok, németek és törököknél, törökök végül megis tagadták az aláírást és folytadták a háborút, a magyar pacifista Károlyi politika meg hamis igazolást adott az antantnak, hogy mivel nem volt fegyveres ellenállás, lehetett olyat hazudni hogy azért nem volt ellenállás mert ezek az anyaország népei.

2019. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azt nemértem hogy a tényeket minek pontozzák le sokan? Ennyire nem tetszik az igazság? Akkor lehet azt csinálni mint amit tesznek a szlovákok is, hogy elzárkoznak ettől és hamis mitószok mögé lehet bújni. Persze ezzel nem leszólni akarom a szlovákok és egyéb népeket, vannak kivételek, de ott mivel állami szinten meg az elbutítás, ezért a társadalom nagy része teljesen elzárkozik bármiféle nyitástók, mint például az hogy a románok nacionalista okokra hivatkozni nem engedik hogy román gyerekek magyar nyelvet tanulhassanak.
2019. dec. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Igen,bocskoros cigányok mutatják hogy felsőbbrendűnek érzik magukat.
2019. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én romániában jegyeztettem be vállalkozást(meg még vagy 3 millióan, a többi szlovákiába) mert orbán kirabol. Működik.
2019. dec. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15 akkor miért pont Romániaba ahol ugyanúgy egy orban van hatalmon. Meg kirablas? Ne viccelődj már, azért) egyedül csak az uniós pénzeket lehet kijátszani, a hazait azt nehezen. Ráadásul Magyarország a legnagyobb adócsokkentok közé emelkedett.
2019. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vagy talán azért éri meg, mert áfacsalás is benne van? Úgy tudom évente 1000 milliárd forint értékben csalnak áfát ami kB a GDP 5%-a
2019. dec. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
"15 akkor miért pont Romániaba" Mégis azon vannak, hogy maradjon pár forint nálad, míg itt ha normálisan leadózol egy kenyérhajra való nem marad.
2019. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18 én az ország szegényebb részében élek és valahogy ahogy tapasztaltam azok akik alacsony eletszinvonalon élnek azoknak csak kis része nem tehet róla, a többség inkább a saját maga hibájának áldozata. Meg tudtommal az uniós jelentesek Magyarországot adóparadicsomként írják le.
2019. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

" csak kis része nem tehet róla"

Végülis igazad van, hisz nem mindenki megy ki külföldre kamatoztatni a tudását.

2019. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!