Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt van szegénység?

Itt van szegénység?

Figyelt kérdés
Felnéztem Facebookra (egy évben egyszer megéri) és csak úgy ömlik a sok kaja, a jólét a díszek. Méregdrága helyekre mennek az emberek felelni, nyaralni. Csak úgy tátom a mafla pofám hogy mekkora nagy nyomor van... Aztán meg ünnepek után elfogy a pénz, és panaszkodunk azért hogy nincs, meg mert vissza kell fizetni a hiteleket....!!!

2019. dec. 25. 11:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
72%
A Facebook-posztok nem képeznek reprezentatív mintát. Nézegesd a KSH oldalát, ha statisztikára vagy kíváncsi!
2019. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát akkor meg mi képez valóságot? Statisztikát lehet hamisítani, de Facebook posztot, meg tapasztalatot nem...
2019. dec. 25. 11:41
 3/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%

"Statisztikát lehet hamisítani, de Facebook posztot, meg tapasztalatot nem..."


Facebook postot nem? Hát akkor ott tényleg nem anyagi szegénység van.


A szegénység (és talán ez a legnagyobb probléma vele) nem egyenletes eloszlású. Vannak területek, ahol nem jellemző, tényleg alig van, és van, ahol meg nagyon magas. De igazából az is probléma, hogy mit nevezünk szegénységnek? Honnatól kezdve lesz valaki szegény, és honnan nem az? Attól, hogy valaki megoszt egy hitelből elkészített kaját, vagy 10 hónapos hitelre vett egy tévét, még bőven lehet szegény, ha az év nagy részében csak valami szemetet eszik (nem szó szerint szemetet).

2019. dec. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
A statisztikák szerint a szegénység nagyon nagy mértékben csökkent, meg a munkanélküliség is szinte elltünt. A 444-en asszem olvastam hogy valamelyikből csak félmillió van. Valljuk be, nem sok az, az elöző évekhez képest. És én úgy általában szeretem idegen emberek karácsonyát megnézni, és bizony nagyon sokat költenek ilyenkor egyesek...
2019. dec. 25. 11:51
 5/37 anonim ***** válasza:
23%
Mindig is voltak szegények, mindig is lesznek, most is vannak. Annyi a különbség, hogy ma aki akar kitörhet belőle. Másrészt pedig a középosztályt se nyomják le a szegénységbe az agyonadóztatással, mint a baloldali kormányok idején.
2019. dec. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%

Aki mélyszegény, nem Facebook-ozik.

Gondoltál már erre?


Ha nem nézem, nem létezik. Ez a strucc politika, amit te a kérdésben is műveltél.

2019. dec. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Te művelsz itt struc politikát, mivel a magyarok többségének van Facebook oldala. Vagyis ezek szerint a logika szerint, akinek van Facebook oldala az nem mélyszegény...
2019. dec. 25. 12:05
 8/37 anonim ***** válasza:
88%

Egy újabb hülyegyerek, aki az "én nem látom akkó' nincs" szintjén mozog...


alternatíva: troll vagy.

2019. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

"Méregdrága helyekre mennek az emberek felelni, nyaralni."


Mondjuk aki fizetős az orvosin az tényleg méregdrága helyre jár felelni a többségnek jó valami olcsóbb is, ha felelni akar. 🤣🤣

2019. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem én csak azt mondtam, még ha mélyszegénységben él is, akkor is lehet Facebookja. Mindenkinek van lassan Európában, Magyarországon.
2019. dec. 25. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!