Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi várható ingatlanok terén a...

Mi várható ingatlanok terén a jövőben a kistelepülések, falvak, kisvárosok és egyéb helyek számára ahol nem épülnek új ingatlanok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok hely van az országban ahol nem épül új ingatlan. Sokuk már a kétezres évek előtt épült ingatlan. El vannak öregedve az ingatlanok. Házak,lakások nem épülnek. Nem mondom,hogy az összes település ilyen ahol én lakom ,de vannak bizonyos emberek akik megtudják,hogy ott nem laknak és szétszedik. Viszik még a cserepet is . Az ilyen települések halálra vannak ítélve mint az enyém ? Idő kérdése igazából csak,hogy mennyi ház lesz ott ahol nem épül szinte semmi sem. Eladó ingatlan a településemen is alig van. Ami van az is aprópénzért igazából .
2019. dec. 26. 09:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
A falvak szépen lassan el fognak tűnni, mivel egy elavult települési formának számítanak. Én is falusi vagyok eredetileg, de a XIII. kerületbe költöztem még 2012-ben. A szüleim még ott élnek, de nincs ott semmi, amiért fiatalok oda akarnának költözni vagy amiért az ott élők gyereket vállalnának. A falu 80%-a nyugdíjas, akik halnak szépen kifelé. Pesten jobb élni, itt van minden, ami szem-szájnak ingere.
2019. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én egy 5500 helyen lakom wikipédia szerint. Nem is településnek nevezném hanem kisvárosnak vagy sima városnak ,de nem megyeszékhely. Szerintem ha egy ennyi ember lakta helyen nem épül ház vagy valami ingatlan akkor baj van. 2000 előtti években épült itt minden.
2019. dec. 26. 10:13
 3/20 mindentudó99 ***** válasza:
62%
A falvak abszolút nem tünnek el. Kár hogy legtöbben ha faluról van szó csak kizárólag valami Istenháta mögötti helyre tudnak gondolni. Nem hogy nem tünnek el de pl jó helyen lévő falvakba sokan szivesen települnek. Ahol sok a munkahely elérhető távolságban az jó hely. A kereslet megnőtt a házak iránt ilyen helyeken így az ingatlan árak is felmentek. Sok fiatal vàlasztja ezt a megoldást. Egyrészt mindenki nem mehet a fővárosba másrést meg se tudják fizetni a 30 miliós lakasokat. Persze olyan falvak is vannak ahol az ingatlanok értéke a nullával egyenlő.
2019. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

Lassan elnéptelenednek és eltűnnek, a városokba koncentrálódik a népesség. Nem vonzó már az emberek többsége számára a falusi élet. Mindenki a kényelmet szereti, a városi szolgáltatásokat. Munka sincs a kistelepüléseken, így a fiatalok elmennek. Onnantól pedig egy település sorsa megpecsételődik, mert ha nincsenek fiatalok akkor nincs utánpótlás, a lakosság szépen elöregszik, előbb az iskola zár be mert már nincs gyerek, utána ahogy csökken a lélekszám bezár a bolt mert már nem éri meg, utána jön a posta ahol szintén egyre kevesebb a forgalom. Végül ritkul a buszjárat, egyre nehezebb annak is eljutni munkába aki még dolgozik, így még többen mennek el, és ez így megy tovább, a folyamat öngerjesztő. A vége egy munkahelyek és szolgáltatások nélküli “zombi” település lehetőségek és szolgáltatások nélkül, párszáz (és csak egyre fogyatkozó) nyugdíjas lakossal.

Az ingatlanárak természetesen csökkennek ahogy a folyamat előrehalad, a városokban a beáramló népesség miatt felfelé kilőnek az árak, emiatt a segélyen elő, dologtalan lumpen elemek, a társadalom legalja kiszorul onnan, és a számára még megfizethető helyek felé sodródik, ők az ilyen falvak lakosság “utánpótlása”, de a szaldó így is negatív mert a beáramlásuk miatt még többen menekülnek el a településről, senki nem akar ilyen szomszédokat, a folyamat megint csak öngerjesztő.

Szóval elég sötét a kistelepülések jövője...

2019. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
29%
Persze az utolsó csak akkor igaz, ha a következő város 50 plusz kilométerre van. Pest melletti falukba meg inkább kimennek a belvárosból.
2019. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

#1

Az olyan falvak fognak eltűnni, amik nincsenek agglomerációban.

2019. dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen igen persze, igazatok van, amit írtam azokra a kistelepülésekre igaz amik nincsenek valami városként értelmezhető település agglomerációjában. Csakhogy a falvak nagyobb része szerintem sajna ilyen. Lehet hogy Budapest életben tudja tartani a 20-30 km-es körzetének falvait, de máshol szerintem az van amit én jósoltam.
2019. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

"Az olyan falvak fognak eltűnni, amik nincsenek agglomerációban."


Persze. Az agglomeráció az nem is igazi falu, hanem inkább egy nagyvárosnak a széle. Aki igazi falvakat akar látni, az menjen ki a "dzsungelbe".

2019. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 mindentudó99 ***** válasza:
18%
#7 Na már megint csak Budapest. A világ közepe mi? Hogy egyesek kèptelenek távolabb látni ennél. Számos nagyváros van az országban aminek a környezetében lévő falvak bármelyike élhető. Kecskemét Győr Dunaújváros hogy csak néhányat említsek
2019. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nem hogy nem tünnek el de pl jó helyen lévő falvakba sokan szivesen települnek."


És átalakulnak városokká...


Abszolút tényleg nem fognak eltűnni, de megfog tizedelődni a falvak száma.

2019. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!