Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy szakértői kormány...

Ha egy szakértői kormány mindig megoldást jelent válság esetén, akkor miért nincs alapból szakértői kormány?

Figyelt kérdés
A kérdést nem én találtam ki, loptam valakitől, de azért elgondolkodtató szerintem.

2019. dec. 28. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert a szakértői kormány csak végrehajt, de nem dönt stratégiai kérdésekben. A politikai meg stratégiai döntésekről azól, amit politikusok hoznak, és amit a szakértők hajtanak végre - ha oodaengedik őket, okos politikus pedig azt teszi.

A szakértői kormány a semmihez se értő, megvezethető, buta ember jelszava.

2019. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

A szakértői kormány működésének célja, hogy elkerülje az államcsődöt bármi áron. Ennek rendeli alá a gazdaságpolitikáját és a döntések sok embert érzékenyen érintenek. Főleg a szegényeket és a nyugdíjasokat, mert a szociális kiadások megkurtítása mindig az első lépés. Nézd meg az IMF mit csinál. A hitelért mindig ezt kéri cserébe.

A szakértői kormánynak nem célja hogy újraválasszák vagy komoly társadalmi támogatottságot élvezzen. Elvégzi a munkáját nyomorba dönti a népet stabilizálja a bankrendszert és ezzel elkerüli az államcsődöt. Hogy kinek jó ez ? Csak azoknak akik nyertesen jönnek ki a végén. Első sorban a bankároknak.

2019. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:
42%

# 2/2 Időpont ma 15:26


Az államcsőd elkerüléséből végső soron mindenki nyertesként jön ki.


A bankokat meg lehet cseszegetni, de ha csődbemennek, akkor az ügyfelek(azaz az átlag ember) pénze fog eltűnni. eltűnni. A

2019. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Amikor gazdasági válság volt nálunk a bankárok azon sírdogáltak, hogy micsoda veszteségeik vannak mert csökkent a tervezett profit. Nem arról volt szó hogy veszteséges volt a gazdálkodásuk, hanem csak kevesebb lett a profit és ezt már veszteségnek könyvelték el. Ez akkor történt amikor cégek dőltek be és sok ember került utcára.

Nem kell félteni a bankárokat.

2019. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 "Az államcsőd elkerüléséből végső soron mindenki nyertesként jön ki."

Tenni kell róla hogy az ország NE kerüljön az államcsőd közelébe. Ehhez nem kell szakértői kormány, hanem olyan szakemberek kellenek akik segítik a kormány döntéseit - jó irányban. Ezt jelenti a minisztériumok, tanácsadók rendszere.

2019. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha egy szakértői kormány mindig megoldást jelent válság esetén, akkor miért nincs alapból szakértői kormány?"

Minden kormány választásokkal jön létre. Te kire szavazol, egy jogi, gazdasági vagy egészségügyi szakemberre vagy egy politikusra, pártra aki általánosságban mutat neked "utat" vagyis hogy merre szeretné vinni az országot, milyen célokat, elveket képvisel?

Miért hiszed hogy egy kormány - bármelyik kormány - nem tartja magát "szakértőnek"? Hogy nem azzal a szándékkal kerülnek a miniszterek, államtitkárok kinevezésre, mert azt hiszik róluk hogy jól fogják csinálni?

A kormány kiválasztása olyan, mintha kivitelezőt választanál az építkezéshez. Nem azt döntöd el hogy ki legyen az ácsok vezetője, a burkolóké meg a villanyszerelőké, hanem hogy ki az a cég, személy akiben megbízol, hogy neked olyan házat épít amilyet szeretnél. Aztán munka közben derül ki hogy jól választottál-e, a villanyszerelők jól csinálják-e vagy éppen a tető jó, stabil lesz-e. HA ROSSZUL VÁLASZTOTTÁL és jön a "válság", vagyis kiderül hogy kóklereket bíztál meg, akkor kell egy szakértő. Kirúgod a villanyszerelőt és megbízol helyette másikat. De csak akkor. Olyankor viszont már nem az fog számítani hogy összességében olyan legyen a ház amilyet szeretnél, hanem hogy működjenek a berendezéseid és be lehessen végre költözni - bármi áron, még úgy is ha rosszabb lesz és többe kerül.

Válassz jól a politikusok, pártok közül hogy ne legyen válság amit egy szakértői kormánynak kell elhárítania! Válassz olyanokat akikről már nem előre tudható hogy csakis rosszul képesek csinálni, mert eddig is csak úgy voltak képesek. Most pl. nem fenyeget annak veszélye hogy bármiféle válságot el kellene majd kerülni, meg kellene oldani, mert eleve jól csinálják.

2019. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Slowrider válasza:

A szakértői kormány kifejezése Bajnai Gordonnal került be a köztudatba, és leginkább a krízismenedzsmentet jelentette, jelenti. Ebben benne van a krízis szó, ami nem jelent jót, ezért kellett egy pozitívabb kifejezés.


De a kérdésedre válaszolva leginkább azért, mert a politikus igazán egyet tud jól: érdekérvényesíteni. Tehát nem feltétlen pénzügyi vagy más szakértő.


Egy politikus csak akkor hajlandó kiadni egy kicsit is a hatalmat a kezéből, ha nagyon sanszos, hogy egy rossz döntése szämära politikai öngyilkosságot és olyan anyagi károkat vonhat maga után, amiért egyértelműen ő tehető felelőssé.

Ezért a legkényesebb időszakra kerít egy hozzáértő de politikailag irányítható embert, akire aztán mindent rá lehet olvasni, ha valamit elrontana. Ha pedig sikerül a dolog, akkor is jól jön ki belőle, hiszen az alapötlet az övé volt, illetve ezzel megmutatta az emberi oldalát (a "nem értek mindenhez" frázis).

2020. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosítanék.


Tudományos (értelmesen, gondolkodó), gazdasági (piaci) alapon működő szakértő kormány nagyon is szükséges lenne az egész világon.


Természetesen érdekérvényesítőkre is szükség van!


Minden döntés mögött hatástanulmány, hibakatalógusok, stb. lennének.

Nem pártérdekek szerint menne egy döntés meghozása.


Ezzel párhuzamosan az oktatás (tantárgyhasznosítás, optimalizálás, értékelemzés, stb., tehát új tantárgyak bevezetése, egészségügy megreformálása. Állami költségek, kitettségek (szervek, szervezetek) felülvizsgálása, stb.


A gazdaság az ország adottságaira alapozó kutatás-fejlesztés támogatása. Lásd, kukoricából nem csak takarmányt lehet előállítani, hanem édesítőszert is, stb.

2020. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!