Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor volt jobb a politikai...

Mikor volt jobb a politikai és vele együtt a társadalmi helyzet Magyarországon most 2019-ben vagy a FideSS pártot megelőző, esetleg a rendszerváltás előtt vagy nem sokkal azután?

Figyelt kérdés
Bevallom ezt így ebben a formában már szerettem volna megkérdezni és remélem sokan úgy gondolják mint én hogy régen kicsivel jobb volt,mint mostanság.

#FIDESZ #régi politika #2019-es politika
2019. dec. 28. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Most a Nap is szebben ragyog és Mészáros is boldogabb
2019. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ott tetted fölöslegessé a "kérdést" és sikerült hülyét csinálni magadból, mikor leírtad, hogy "FideSS".
2019. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

#2 Valami hasonlóra gondoltam én is, de te jobban leírtad.

Korkoruno... felesleges az erőlködés, ha ezzel nyitsz hogy fideSS, már tudni lehet hogy normális emberek mit gondolnak, te már eléggé el vagy tájolva és a valóságot nem vagy képes felfogni.

NEKED jobb volt korábban, éltethetted azokat kormányon akik éppen tönkrevágták az országodat, jövődet. Az sem zavart, akkor most miért érdekelne hogy jelenleg a rendszerváltás óta a legjobb az élet?

2019. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fekete-fehér a kép.


Anyagilag, munkahely szempontjából az elmúlt 40 évet tekintve messze a legjobb most.

A társadalmi közérzetre ezt nem mondanám. Az kb. rendszerváltás körül volt a legjobb. Bizakodtunk, őszintén hittük, hogy sosem jön vissza az a világ, amikor valakit kirúgnak a munkahelyéről, ha a kormányt bírálja.

A politikai helyzet az 1990-es években volt a legjobb. Formálódtak új pártok, mindenki megtalálta a neki megfelelőt. Nekem nagyon nem tetszett, amikor elkezdődött ezt a tömbösödés, ez a kétpártiság, és vele együtt az a szemléletmód, hogy "velünk vagy vagy ellenünk".

Ugyanakkor pl. a közbiztonság most a legjobb.

2019. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért is írtam a kormányzó pártot FideSS-ként,hogy ezzel is kifejezzem azt,hogy szerintem már nagyon távol van az eredeti szerintem sokkal békésebbnek mondható a hazai és a nemzetközi politikai palettán is valódi jobb oldali párttól és mára szerintem sajnos közelebb áll ha csak nem került teljesen át a szélsőjobb oldalra,mert mint gondolom mindenki tudja a pártnak azért is lett Fidesz a neve,mert azt rövidítette,hogy Fiatal Demokraták Szövetsége,de az én teljesen őszinte véleményem szerint is igaza van a külföldi lapoknak is abban,hogy a Fidesz párt mára inkább FideSS lett és az Önök eddigi megtisztelő válaszaiból is inkább úgy tűnik,hogy lehet az Önök érzelmi világa és gondolkodása is inkább azt kommunikálja számomra hogy sajnos igazolják számomra azt az egész réginek mondható megfigyelést,hogy a magyarokban alapvetően erős a xenofóbia azaz magyarul az idegengyűlölet és szerintem ha ez igaz,akkor az szomorú és veszélyes is lehet,elég megnézni a történelem folyamán történt dolgokat és persze a különböző emberi és társadalmi folyamatokat is,na meg persze ott van a hazai és a nemzetközi politika is,egyébként az édesanyám családja régi büszke kun-magyar család,amire én büszke is vagyok.
2019. dec. 28. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

#5 Szépen körbeírtad a nagy semmit. Amúgy a mondatoknak eleje után vége is kellene legyen, de nem ártana ha értelme is lenne.

Azon túl hogy próbáltad magyarázni a magyarázhatatlant, nem sikerült indokolnod miért is lenne a fidesz rossz. legkevésbé azt hogy miért is lenne jogos ilyen baromságot írni, mint fideSS.

Azon kívül hogy nyilván sem a mai helyzetről nincs normális képed, sem azt nem tudod/nem érted minek a jele volt az SS.

Amúgy csak szólok, hogy 1995 óta nem Fiatal Demokraták Szövetsége a fidesz, hanem Fidesz Magyar Polgári Párt lett, majd 2003 óta Fidesz Magyar Polgári Szövetség. Semmi gond, végül is csak 24 éve nem az a nevük, de ilyen aprósággal, hogy hülyeségeket beszélsz - ebben is - minek kellene foglalkozni.

De azért ennyi idő alatt már legalább a wikipédiát meglátogathattad volna, ha már szidod a fideszt.

2019. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném hogy a jelenlegi banda előtt kicsivel jobb volt a helyzet.

A helyzet az hogy akkor SOKKAL jobb volt a helyzet. Akkor demokrácia volt, normális orvosi ellátás és oktatás, és egy fizetésből meg lehetett élni. Ma ezek közül melyik van? Egyik sem. De van helyette 0-24 propaganda, gyűlölködés, világrekord adók, környezetszennyezés meg bűnöző strómanok, akik a mitőlünk ellopott pénzekkel írják be magukat a rekordok könyvébe. Micsoda eredmények 10 év alatt...

2019. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

#7 "A helyzet az hogy akkor SOKKAL jobb volt a helyzet. Akkor demokrácia volt, normális orvosi ellátás és oktatás, és egy fizetésből meg lehetett élni. "

Mekkora pénz kell ahhoz hogy valaki ilyen folyékonyan hazudjon?

Mégis mivel volt nagyobb demokrácia amikor 2006-ban a rendőröket vezényelték az utcán ünneplőkre?

Mivel volt nagyobb a demokrácia, amikor nem engedték a szavazatok újraszámlálását? Amikor bezárták a Magyar Nemzet nyomdáját, hogy megakadályozza az állam a lap kiadását? Amikor állami intézmény vezetőjét vitték el a rendőrök és testüreg motozásnak vetették alá, csak mert valaki szerint túl sok ajándék karórát osztottak a vendégeknek a Millenáris parkban?

Normális orvosi ellátás? Mikor? Amikor bezártak, eladtak kórházakat? Amikor létrehozták a hatalmas várólistákat és rákos megbetegedéseknél is hónapokat kellett várni a vizsgálatokra? Amikor elbocsátottak egészségügyi dolgozókat? Amikor nem volt fizetésemelés, nem fizették ki a túlóráikat? Tényleg olyan hülye lennél, hogy azt hiszed egy virágzó egészségügyből lett hirtelen 2010-re lepusztult kórházak hálózata és éves várólisták, csak mert a fidesz nyert a választáson?

Az oktatásban a vidéki iskolák ellátottsága sokkal alacsonyabb volt, növelve az ott élők lemaradását, mert nem egyformán tudta őket finanszírozni az ottani önkormányzat? Amikor iskolákat zártak be és ezerszám bocsátottak el pedagógusokat? A PISA teszten, amikre annyira szeretsz hivatkozni, a 15 éveseket mérik. Tényleg azt hiszed hogy miközben folyamatosan romlott az eredmény, az nem az abban a rendszerben tanultakat mutatta, hanem ahogy más generáció 2011-től kezdte az első osztályt?

Mégis hogy lehetett volna egy fizetésből megélni? Mikor minden január azzal kezdődött hogy éppen mennyivel emelkednek a rezsiárak és az mennyivel lesz nagyobb mint a fizetésemelések? Hányszor is hallottuk a 2002-es kampányban, hogy nem lesznek áremelések? Még hangosan is elmondták, hogy a fidesz is megértse, nem-lesz-gázár-emelés. Aztán lett évente többször is. A gáz árát háromszorosára, a villanyét kétszeresére emelték fel. Hú de jó is volt az az embereknek. Miért is volt annyi közműtartozás? Mert annyira meg lehetett élni egy fizetésből? Mikor a minimálbér meg sem közelítette a létminimum értékét, most meg meghaladja, ha minimálisan is?

Tényleg nem értem miért kell mindig hazudni?

2019. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!