Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ország legélhetőbb...

Ha az ország legélhetőbb része Budapest, akkor miért van ilyen irdatlanul sok hajléktalan?

Figyelt kérdés

Szerintem több hajléktalan és kéregető van most, mint valaha is volt. Én komolyan mondom már nem szívesen megyek ki a lakásomból sem. Nagy erőt kell venni magamon, még ha a tőlem 50 méterre lévő boltba kell mennem, mert átlagosan ezen a távon is 2-3 kéregető szólít meg. Egyszerűen borzalmas a szegénység látványa, a sok kéregető, a retkes koszos utcák, és az a nyomott hangulat.

Ha még Budapest is ilyen, ami elvileg a legélhetőbb része az országnak, akkor milyen a többi része?

Egyáltalán miért van ilyen sok szegény? Miért nem találnak ezek munkát vagy miért nem segít rajtuk senki?

Jártam én már rengeteg külföldi nagyvárosban, sehol sincs ez.


2019. dec. 29. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik részén jártál annak a külföldi városnak. Máshol is ugyanez van.
2019. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne is mondd, itt, a barátságtalan Vidéken még sokkal rosszabb a helyzet. Barbárokkal kell heti szinten megküzdenünk, akik a termést és a haszonállatokat akarják ellopni, tombol a pestis, a legutolsó sebtapaszt pedig három hónapja elhasználta az egyik harcosunk, akit megharapott egy mérgeskígyó. Borzalmas itt, nincs más, csak alkohol és erőszak.. ne is gyere ide, kíméld meg magadat ettől.
2019. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt falun pedig sokkal több a beteg disznó, mint Pesten. Szerinted azért, mert itt több betegség leselkedik a disznókra, vagy azért, mert eleve több disznó van itt, mint Pesten?
2019. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Orbán ezt a réteget direkt gyilkoltatja meg az éhezéssel és nyomorral. Az ország területén lévő fideszes haláltáborokat titokban kell tartani és már dugig vannak, a hajléktalanság meg jó módszer a magyarok elleni népirtásra.

Reméljük az EU hamarosan beavatkozik és Orbánt végre felelősségre vonják népirtásért, lopásért, háborús bűnökért és ember kísérletekért.

2019. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Hogy a legélhetőbb-e azon lehetne vitatkozni. A levegő minősége, a szmogg akkora, hogy szinte már mérgezőnek számít. Annak, hogy mindenki oda tömörül, inkább az az oka, hogy rohadtul túl van hypeolva Budapest, ezért minden birka oda akar menni, követi a többi agyhalott birkát. Azt hiszik sokan, hogy ott kolbászból van a kerítés, de aztán majd szembesülnek vele, hogy ott annyival drágább az élet, hogy amivel többet keres mint vidéken, azt rá is megy majd a kiadásokra...
2019. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Semmivel nem érzem többnek a hajléktalanok számát Budapesten, mint néhány évvel ezelőtt. Sőt mióta szabálysértés lett, azóta pl. az Örs vezér tere környékén sokkal kevesebb van belőlük. Balhés alakból persze több van, mióta a Hős utcaiakat elkezdték kitelepíteni Kerepesre, így gyakran fordulnak meg a HÉV-en mindenféle közösségi szabályt felrúgva hangoskodva, néha dohányozva. Emellett Cinkotán több helyen is illegális (?) munkásszálló működik.


Az meg, hogy sehol sincs ez... Prágában a pályaudvartól a villamos megállóig tele volt hajléktalannal a park tavaly ősszel. Idén Rómában meg a Tevere partján laktak sátrakban, és akkor még az afrikai árusokról nem is beszéltem.


Amúgy meg azért van ilyen sok szegény, mert Orbánbashi 9 és fél év alatt svájciról szomáliaira züllesztette az életszínvonalat és ezért évente 1 millió tetterős ellenzéki vándorolt ki a Magyarországnak nevezett nyomortanyáról. Ha 2022-ben győz az O1G mozgalom és Karácsony Gergely Szilveszter vezetésével kikiáltják a 4. köztársaságot, egycsapásra nem lesznek hajléktalanok és mindenki lakhatásra megoldott lesz, de legalábbis a 2010 előtti országvezetés szakértői (Draskovics, Veres és társai) ismét esélyt kapnak az ország felvilágoztatására.

2019. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom itt (debrecen) konkrétan igazi haljéktalant nem látsz az utcán.

Volt itt egy darab híres kéregető, azt senki se utálta már szinte látványosság volt. Nemrég meggyilkolták azóta sehol senki.

De azért ilyen lepukkant embereket itt is találsz főleg a kocsmák környékén.

2019. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont ezért. Ilyenkor, a téli időszakban rengeteg hajléktalan jön fel vidékről, mert itt könnyebben át tudják vészelni a hideget, több pénzt koldulhatnak össze és a melegedőkön is több a férőhely. Én is megfordultam már jópár európai nagyvárosban és kb. mindenhol ugyanez van (van, ahol még rosszabb is).
2019. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidéken sokkal kevesebb a hajléktalan, mert mindenki a fővárosba igyekszik, hiszen itt a nagyobb csomópontokban sokkal több ember fordul meg, mint egy vidéki város komplett lakossága, ennélfogva jobban tudnak kéregetni, plusz valóban, a fővárosban több lehetőség van átvészelni az otthon nélküli létet, mint máshol az országban.

Innen pedig aztán gyakran "dobbantanak" pl. Bécsbe, mert ott vígan megélnek ezek az emberek a koldulgatásból.

2019. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért nem találnak ezek munkát vagy miért nem segít rajtuk senki?

Mert nem akarnak dolgozni, minek is ha össze tudják kunyeralni a napi kannasbor árát?

Segíteni si próbálták, csak ugye cserébe nem szabad inni, viselkedni kellene, és az már nem tetszik nekik.

2019. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!