Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális, amit ez az ember csinál?

Legális, amit ez az ember csinál?

Figyelt kérdés

[link]

Ezeknek a videóknak olyan 70%-a tuti személyi jogokat sért.



2019. nov. 17. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Ameddig nem jelzi az adott illető, aki szerepel ezeken, addig nemigazán lehet mit kezdeni vele. Mert máskülönben a világ képeinek akár 90%-ra is lehetne mondani személyiségi jogokat sért.
2019. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Igen, ha van beleegyező nyilatkozata a videókon szereplő személyektől, hogy publikálhatja a felvételeket.

Amúgy ez a tipikus street fotózás, videókba átültetve. Én amúgy nem találtam bennük kivetni valót, egyszerűen megmutatja az utcai élet egy szeletét.

2019. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem legális, de ameddig a szereplők nem tiltakoznak, addig nincs gond. Mert én meg te nem tudhatjuk, hogy a készítő nem íratott alá utólag egy 10 oldalas beleegyező nyilatkozatot minden egyes szereplővel...

Van még a hallgatólagos hozzájárulás. Vagyis, ha valaki nem tiltakozik a filmezés ellen, pedig - mondjuk - a felvételen is felismerhető módon látja, hogy filmezik. De ezt a hallgatólagos hozzájárulást alapból a felvétel készítőjének kell bizonyítani, és elég fogós dolog sok esetben. Pl. itt némelyeket hátulról filmez, vagyis észre se veszik, tehát kizárt, hogy hozzájárulnának. Esetleg a felvétel végéről már kivágták azt a részt, amikor az illető hátrafordult, és lekevert egy nagy pofont a készítőnek, kifejezve egyet nem értését.

2019. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Itt eléggé részletezik a témát:

[link]

2019. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!