Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít magyarnak szerinted?...

Ki számít magyarnak szerinted? Miért?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 16:59
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
30%

Magyarországon sok a korcs hulladék, főleg cigányok de azok nem magyarok.

A magyar az fehér bőrű világos kék vagy zöld szemű.

Én azokat se tekintem magyarnak akik az alkoholizmus/dohányzás miatt valami meghatározhatatlan színben pompáznak. Ilyen sárgás vöröses, de általában ezek a legnagyobb ősmagyarkodók.

A színkép analízis alapján orbán pl nem magyar.

2019. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
0%

"nemzetiség: 1. valamely → nemzethez tartozás mint állampolgárság. Ny-Európában ez a fogalmi megjelölés általános. A nemzetiségnek ez a jelentése mindig az egyén helyzetét jelöli, döntően szubjektív meghatározottságú."


Most mire akarsz kilyukadni ezekkel a random bemásolt mondatokkal? Ettől még egy itt élő fekete nem lesz magyar nemzetiségű, csak szimpla állampolgár. Egyébként saját gondolatod ezek szerint nincs a témában, ha egyfolytában másolgatsz.

2019. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
58%

20

Ny-Európa gyagya már a fogalmak meghatározásában. Hiszen már az iszlám "kultúrát" is magukhoz tartozónak tartják, igaz?


MI KÖZÉPEurópában vagyunk. Hunyadihoz tartozunk, nem a francia királyhoz, aki a törököket pénzelte valami saját személyes érdekből.

2019. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
62%

21

Orbán szeme szürke.


Rákóczi szeme milyen színű is?

2019. dec. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
0%
A magyar az akinek 20 gyereke van és 400 unokája (20x20)
2019. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
75%

"Magyar CSAK európai lehet."


Akkor a honfoglalók jó 50 százaléka nem volt magyar? 10% volt kaukázusi, 40% ázsiai. Az Árpád házi királyok genetikai kutatások alapján szintén a kaukázus mentéről származtak családilag. Akkor ők sem voltak magyarok?


Én amúgy azt vallom, hogy magyarnak az számít, aki tud magyarul ÉS volt legalább egy Magyarországon élő, állampolgársággal rendelkező, magyarul tudó közvetlen felmenője (szülők) ÉS magyarnak vallja magát identitásban.


Tehát mondjuk, ha ide költözik egy külföldi házaspár, felveszik az állampolgárságot, megtanulnak magyarul, akkor ők még nem, de a gyerekük már magyarnak számít, ha magyarnak vallja magát. Szerintem ez így elég korrekt.

2019. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
0%

26

A honfoglalóknak nevezett csoport nem azonos a kárpát-medencei lakossággal, akikből a magyarok állnak.

Azt is figyelni kell, hogy a kutatási eredmények honnan származnak.

2019. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
43%

#22.


Csak segítek, hogy te is tisztában légy a szavak jelentésével, de úgy látom ez magas. Ha pedig nem nyilvánvaló számodra a a kommentárjaimból, hogy mi a véleményem, az szintén nem az én tudatlanságomat mutatja. :)

2019. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
83%

Aki biztos magyar: fehér, itt született és nevelkedett, ezt a nyelvet beszéli, magyarnak vallja magát és már a felmenői is ezekkel a tulajdonságokkal bírtak.


Aki magyar lehet: ha a fentebbi behatárolt csoport magába fogadta, ergo ha 10 magyarral leült 5 percre beszélgetni, aztán 10ből 8-an azt mondják vissza, hogy "lehet hogy afrikai/ázsiai származású, kicsit botlik a nyelve és nem itt született, de én elfogadom magyarnak".


Kész. Az egyetlen örökérvényű ismérv szerintem az, hogy a környezete is egyenrangúnak és tagjának tekinti.

2019. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
58%

26

A 10 % kaukázusit végülis hova számoltad?

2019. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!