Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lengyelországban pár éven...

Lengyelországban pár éven belül, durván 1000 euró lesz a minimálbér. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Vagyis olyan, mintha brttó 310 ezer forint lenne.Nettóban 200+.

Ez Magyarországon is korrekt lenne.


A bruttó 1000 eurós minimálbér már karcolja a nyugati szintet.Ausztriában 2009 környékén volt ennyi.

Garantáltan az átlagfizetések is megugranak Lengyelországban, olyan bruttó 2000 euróra.



Persze a cikkben írják, hogy lesznek vesztesei.De, kik a vesztesei?

A rossz hatékonysággal működő,gyenge cégek.De, ha nem a kikényszerített béremelés viszi őket csődbe, akkor a munkaerőhiány.


Mi jobb?

Rossz fizetések, rossz életszínvonal,de alacsony munkanélküliség?Ez kb Magyarország.


Vagy, magas fizetések, munkavállaló barát munkajogi környezet, de cserébe magasabb (10 százalék) munkanélküliség.Ilyen Franciaország.



Én, az utóbbira szavazok.A többségnek jobban kedvez.


2020. jan. 2. 10:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Dulván ezel ? Felhábolító.
2020. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#8 nyugtával dicsérd a napot, a lényeg az hogy vásárlóerőparitáson legyen minél magasabb a fizetés.

Ha lesz válság akkor nem tudom, hogy fogják tudni kigazdálkodni ezt az emelést ha nem akkor akár jól is foghat, mert pörgetni fogja a fogyasztást.

Nyilván dicséretes a cél nálunk ha jól tudom kb. bruttó 200 ezer a cél 2023-ra. (ha ezek tényleg így valósulnak meg akkor a 14%-os lemaradásból 34%-os lesz 2023-ra)

2020. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!