Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itthon 250 euro a minimálbé...

Ha itthon 250 euro a minimálbér, Ausztriában pedig 1100, akkor miért nem veszünk egy Bécsnyi területet a határ mellett és építünk oda egy "Magyarországváros" nevű várost, ami Ausztriához tartozik?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan város lenne, ahol csak munkaképes fiatalok dolgoznának, nyugati bérekért. Ebből kifolyólag Ausztriának is adóznának, dehát ezért nem kár, max kevesebbet lop a magyar kormány, ennyi.

A várost így nagyvonalakban kör alakúnak képzelem el. Ennek a középső csíkjában lesznek a munkahelyek, menzák, éttermek stb. Tehát itt zajlik a munkaidő. Az egyik végén lenne a lakóövezet, panelek, társas házak, kertes házak, mindenkinek igénye szerint. És az ezen túllévő részén pedig első sorban a kocsmák, bárok, beljebb pedig a hangosabb szórakozóhelyek (hogy ne zavarják azokat akik pihenni akarnak).


Mivel közel van, ezért pár óra alatt mindenki haza tudna menni meglátogatni a nyugdíjas nagyszüleit, szeretteit ünnepekkor vagy hétvégén. És így minden magyar fiatal nyugati béreken és nyugati életszínvonalon élne. Szerintem baromi jó ötlet.


Ti támogatnátok egy ilyet?


2015. máj. 3. 12:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt van Magyarország, akkor miért építsünk Ausztriába is egy Magyarországot? Vagy mi van? Nem is értem teljesen.
2015. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Aki magyar városban akar élni, de osztrák bérekért, az már most is megteheti. Például Mosonmagyaróvárról, Sopronból sokan járnak át Ausztriába dolgozni.
2015. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondom, hogy aki befektetett energiát a tanulásba; szerzett diplomát és beszél valamilyen idegennyelvet, annak itt is jó. Tipikusan azok az emberek siránkoznak állandóan, hogy alacsony a bérük akik tulajdonképpen szarra se vitték az életben, mindig mástól várják a megoldást, mert maguk képtelenek tenni saját magukért.
2015. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem veszünk"


Ki venné meg? Maximum az államnak lenne rá elég pénze, de a politikusaink biztos nem ruháznának be ilyesmibe, mert - ahogy te is mondtad - kevesebbet tudnának lopni.


Emellett valószínűleg Ausztriának sincs egy fölösleges Bécsnyi területe, amit jó szívvel eladna a szomszéd országnak - hiszen a saját állampolgáraitól kéne elvennie hozzá a földet.


Ráadásul a fiatalok jelentős része nem tud németül és/vagy nem akar német nyelvterületen dolgozni. Aki meg Ausztriában akar letelepedni, az megteheti "Magyarországváros" megalapítása nélkül is.

2015. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ezt kb. egy 12 éves gyerektől várnám
2015. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De ennek mi értelme lenne? Egyszerűbb Bécsbe menni. Csak egy kis nyelvtudás kell hozzá meg némi kezdőtőke és cső.
2015. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűbb lenne, ha itthon senki nem menne el dolgozni 250 euro minimálbérért, és akkor itt is lenne egy magasabb bér.
2015. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
3: Hátőő, nem teljesen. Beszélek angolul és németül, mérnök diplomám és technikus végzettségem van és 120k nettóért dolgozom. Szerinted sokáig fogok itthon maradni, ha 60 km-mel odébb megadják az 1400 eurót kezdésként + mellé juttatások? Hát, nem.
2015. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:25

Hasonló cipőben jártam én is. 2 alap és 1 mesterdiploma, felsőfokú angol és német nyelvtudás és itthon nettó 160-nal akarták kiszúrni a szemem.

Bécsben 2500 eur volt a kezdőfizum, 1 évvel később meg kimentem Münchenbe dupla ennyiért.

2015. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Minek ehhez bűvészkedni? Most is mehetsz Bécsbe dolgozni nyugodtan. Meg aztán látszik, hogy "igazi magyar" vagy: a mimimálbérre utazol...
2015. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!