Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz leszereplesének...

A Fidesz leszereplesének egyik oka hogy a határontúliak nem szólhattak ez alkalommal bele?

Figyelt kérdés
2020. jan. 3. 07:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Ez is benne van a pakkiban. Való igaz hogy a kinti magyarok ia szavazhatnak amivel én öszintén nem értek egyet de ha valaki igen akkor kiváncsi lennék a véleményére. Szóval térjünk a lényegre. 1 vagy több millió szavazat oda vagy ide nem csak ez szólhatott bele az eredménybe. Mivel minden párt összefegott és nem vesztek kárba a szavazatok így ez a centrális erőtér bukását jelentette. Egyre több embernek van elege az Orbán rendszerrel így nyilván nem oda tették le a voksukat. Szemmel láthatóan ettől a Fidesz kissé betojt viszont a 22-es választás énnél durvább lesz. Jah és ne felejtsük ki belőle a Borkai faktort.
2020. jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Milyen leszereplésről beszélsz kis csillag? Még így is sima, kènyelmes többsége lett volna a Fidesznek ha ez most arról szólt volna, hogy melyik párt lesz kormányon. Ez kevéske lesz 22-ben. Addig meg még romolhat is az ellenzèk helyzete, ha nem tudnak megegyezni az összefogásban+ugye a Gréczy ügy sem tett jót a Dk-nak. Az is le fog venni pár százalékot tőlük bizonyára.
2020. jan. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#2

Talán az, hogy körülbelül 3,5 millió ember lakik olyan településen, ahol ellenzéki a polgármester? Nem szavaztak többen az ellenzékre, ez igaz, azonban összefogtak.


Egyébként szerintem nem. A 2018-as országgyűlési választásokon, a listás választásokon 216 120-en szavaztak levélben a fideszre.

2020. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
az összes szavazat 56%-át kapta a fidesz az önkormányzati választásokon
2020. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy 56% kapott.

2018-ban viszont 100 ezerrel több ember szavazott az ellenzékre. És még se ők nyertek.

2020. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
4# köszönöm hogy végre valaki ezt leírta mert azért ez egy nagyon fontos szám... Ugyanis ha ezt átforgatjuk a parlamenti választások esetére, akkor a Fidesz majdnem kétharmadot szerzett volna!!
2020. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem is értem amúgy. Ilyen 60+-os volt kommunista nyuggereket, akik mszmp-s marxistàk voltak még értem miért voksolnak a baloldalra. Azt hiszik, hogy újra kommunizmus lesz és 3 forint 60 fillér lesz egy kiló kenyér ha nyer Gyurcsàny. De az aktív korú szavazókat, akik ràjuk szavaznak, màr tènyleg nem tudom megérteni.
2020. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Köze sincs hozzá. Még él ez a mítosz nálatok?
2020. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#7 mert a nagyobb pártok (fidesz, maszop, dk) mind az MSZMP marxizmusát képviselik, mást nem nagyom látnak. Max annyit, hogy a fidesz magát jobboldali kereszténynek mondja, miközben ugyan azt képviseli mint a maszop, dk.
2020. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem miattuk veszítettek sok helyen, ahogy eddig se miattuk nyertek.

Személy szerint ezek miatt nem szavaztam rájuk:

1.) Túlzásba vitték a migránstémát és a Soros-témát.

2.) EU-ellenesség elburjánzása. Alapvetően jó dolog lenne, hogy kiállnak az ország érdekei mellett, de néhány olyan dologban is kötik az ebet a karóhoz, amelyekben lehetne engedni és fölösleges mindent megvétózni.

3.) Korrupció. Jó, lehet mondani, hogy melyik politikus nem lop, de egyrészt vannak azért pártok, amelyeknek még nem volt alkalmuk bizonyítani az ellenkezőjét, másrészt meg azt is unom már, hogy mindig két rossz közül válasszak.

4.) Néhány dologban túlságosan konzervatívak, ami nem feltétlenül baj, de személy szerint több nyitottságnak jobban örülnék.

5.) Kiszámíthatatlan intézkedések. Nincs részletes programjuk, ezáltal gyakran meglepnek ilyen-olyan lényeges változtatásokkal, amire esély sincs nemet mondani. Az ilyen nagyobb változtatásokról érdemes lenne előre tájékoztatni az embereket és esetlegesen kikérni a véleményüket.

6.) Egészségügy rendbetételének, átszervezésének hiánya. Tudom, hogy ez nem megy egyik napról a másikra, de nem látom, hogy ezirányban törekednének.

7.) Fővárosi fejlesztések támogatásának hiánya vagy támogatások alacsony mértéke, illetve szerintem kevésbé fontos fejlesztések támogatása.

2020. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!