Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mi a véleménye Budai...

Árokpart kérdése:

Kinek mi a véleménye Budai Gyula országgyűlési képviselő új javaslatáról?

Figyelt kérdés
Miszerint februárban javasolni fogja, helyesebben törvénymódosítást kezdeményez, hogy a petárda használatát, tartását stb. ezentúl ne szabálysértésként, hanem bűncselekményként büntessék. Egyébként nem vagyok már fiatal sem és a dologban nem vagyok érintett a petárdát mindig is butaságnak tartottam, viszont ennek ellenére azt mondom, hogy azért ez már nem kicsi túlzás lenne a rendszerváltás után 30 évvel, sőt aláásná az 1989-es rendszerváltás szabadságról való elveit. Azért gondolom így, mert a velünk szomszédos visegrádi országokban ahol szintén 40 évig szocializmus vagy kommunizmus (nem tudom melyik helyes) volt, már réges-régóta ezek az eszközök teljesen szabadon nemcsak kijelölt üzletekben vásárolhatók meg hanem nagyobb szupermarketekben is. Csehországban meg éles lőfegyverhez is könnyített engedélyezési eljárással lehet hozzájutni, gáz és riasztópisztolyt az ehhez való patronokat viszont nem vicc sima búcsúi vásárban is lehet árusítani úgy mint nálunk a játékpisztolyt. Nem kellene végre, hogy valamennyire minket is polgárnak nézzenek végre. Már ilyenre nem is vetemedem, hogy azt mondom, hogy vegyük át a velünk párhuzamosan rendszerváltó, valamikor még rosszabb gazdasági helyzetben lévő országok ezen gyakorlatát, de legalább ennyire ne alázzanak meg minket a vezetőink. Tudom nem létfontosságú dolog és a társadalom nem túl nagy részét érinti, de ha elveket nézünk akkor súlyos dolgok mégiscsak ezek.
2020. jan. 4. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hova lett a táncsicsbalpártos fickó? azt hiszem, nyugdíjba ment, vagy lejárt a szerződése, mert nem tette fel a kérdést, hogy a Táncsics Balpártnak mi a véleménye erről? :D
2020. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nem pártkérdés, hanem tények a magyar rendszerváltás után 30 évvel. Ha ugyanezt egy másik kormány alatt( pl. a mostani ellenzék ) akarná bárki véghez vinni azt is bírálnám. Politikai hovatartozástól független dolog ez.
2020. jan. 4. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!