Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy Magyarországo...

Lehetséges, hogy Magyarországon az oktatás ilyen irányú "reformja" egy kis nyugati nyomás miatt történhet?

Figyelt kérdés

Nem egy összeesküvés elmélet, csak egy érdekes feltételezés.



Az olyan országok, mint Magyarország, Szlovákia, nem mások, mint kiszolgálóországok, hangsúly a szolgán van.

Üzleti szaknyelvben, szépen megfogalmazva ezeket az országokat "best cost country" elnevezéssel látták el.Vagyis a legjobb költségű ország.


Logisztikai, költségek szempontjából megéri idehozni a termelést, meg az olyan SSC-ket, ami csak unalmasabb, kattogatós munkákat biztosít.Kb, amiket a nyugati polgár unalmasnak tart.



Kelet-Európában, az utóbbi 20 évben nagyon elkezdett növekedni a felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya.Manapság kvázi a tanulók többsége diplomás szeretne lenni.

A jelenlegi kormány viszont kitalálta,hogy ez rossz.Majd, elkezdte szívatni a tanulókat, ilyen felvételi követelmény, olyan nyelvvizsga....stb

Szlovákiában például a levelező képzés idejét meghosszabbították, hátha elmegy a kedve a polgárnak a tanulástól.



Ennek valószínűleg stratégiai okai vannak.

Kell a gyárakba a betanított munkás.Másrészt, kellenek az emberek Nyugat-Európába.

Az osztrák vendéglátás már összeomlott volna magyar, szlovák pincérek, szakácsok nélkül.



Ezek a kormányok kvázi beleakarják kényszeríteni az embereket,hogy azt tanulják, amit nem szeretnének.

Utoljára Sztálin meg Rákosi csinált ilyesmit.Ez semennyire sem összeegyeztethető egy demokráciával.

Az a demokratikus, hogy mindenki eldöntheti,hogy minek akar tanulni, az állam pedig sem közvetett és sem közvetlen módon nem kezdi sz_patni.



A feltételezés nem teljesen alaptalan.Létezik olyan ország (Norvégia), ahol nincs helyek orvosképzés, mert úgyis jön elég vendégorvos.


2020. jan. 5. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Hazánk az EU csatlakozással gyarmatországgá vált. ugyanúgy kiszolgáljuk a nyugatot, ahogy a régi gyarmatbirodalma : itt adják el a szemetüket, moslék élelmiszerüket, elszívják a szürkeállományt, ránk kényszerítik a szolgalétet pl migránsok befogadásával
2020. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
2:)))) 1: hát minek szavaztátok meg??
2020. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
1 vagyok. Én nem szavaztam meg :(
2020. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
..hát én sem... hogy lehetnek egy gazdasági csoportban olyan tagok, ahol óriásiak a tagoknál a jövedelem-különbségek? Kérdező: aki akar, tanul. Kell a jó háttér. Nagy különbségek vannak ilyen téren. Szegény gyerekek, nem könnyű.. és a tanároknak sem.
2020. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"Ezek a kormányok kvázi beleakarják kényszeríteni az embereket,hogy azt tanulják, amit nem szeretnének."


Az én látásmódom más.

Hallok, tudok olyan emberről, hogy 3 diplomája van, és nem tud elhelyezkedni, vagy csak nagyon alacsony fizetéssel.

Felmerül bennem: 2 diplomáig még esetleg értem, de minek a harmadik?

Úgy gondolom, már az első választás is, mint irány is rossz volt.

És akkor a racionális megközelítés:

Folyamatosan figyelve a munkaerőhelyzetet, látva a hiány- illetve a telített szakmákat, ennek függvényében módosítani a felvételi számokat és térítéses illetve térítésmentes hallgatők arányát.

Mert legyen bármilyen térítéses, az nyilvánvaló, hogy nem fedezi a tényleges költségeket.

Márpedig ez költségvetési tétel, értsd alatta feleslegesen ne képezzünk olyanokat, akikre nincs kereslet.

Ezzel ugyan sérül a Te óhajod, hogy azt tanuljon amit szeretne, de problémás később a helyzete.

Én így gondolom....

Igazából az is bánt, hogy valakit nem kevés befektetéssel felnevelünk/kitanítunk és itthagyja az országot, akkor, amikor már hozna pénzt is.

Az addigi költség kezdődik a terhesgondozással, a CSEDDel, Gyeddel, családi pótlékkal, a tanítással és így tovább..

Rohadt gazdag ország lehetünk....

Persze akik elmennek nem jókedvükben, de most a gazdasági/pénz oldalát vázoltam. Ezért IS tartunk ott, ahol...

2020. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Két részre bontanám:


1. Szerintem azért van erőltetve a szakképzés, mert ezzel lehet a legkönnyebben stabilabb munkaközösséget alkotni azok számára, akik nem akarnak és vagy nem is tudnának diplomázni (utóbbiakból van többség).


2. Az, hogy a felsőoktatásba való kerülés miért lett megnehezítve (miközben most sem vagyunk eleresztve diplomásokból, az csak egy hangzatos hazugság)...nahh arról fogalmam sincs. Pedig a multiknak sem lenne rossz, hisz idehaza a diplomás is kevesebbet keres, mint egy német kollégája. Kisebb a különbség, mint a betanított munkásoknál, de akkor is olcsóbb. + olyan helyeket is ki kell tölteni a multinál, ami nagyobb szakértelmet igényel, és azt nem lehet sokáig eljátszani, hogy ugyan német bérért, de elküldözgetig a saját embereiket külföldi országokba.


"Szlovákiában például a levelező képzés idejét meghosszabbították, hátha elmegy a kedve a polgárnak a tanulástól."


Nem ismerem ennek a hátterét, de úgy általánosságban sajnos azon a ponton vagyunk, hogy egy mostani hallgatónak azt kell fél év alatt megtanulnia, amit a generációs elődei 1, vagy másfél év alatt tanulhattak meg. Nőtt a tudás mennyisége, és vagy módszert találnak arra, hogy ugyanannyi idő alatt megtanítsák, vagy meghosszabítják a képzés idejét.

2020. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

"Nőtt a tudás mennyisége"


a hasznos tudásé alig, föl lett higítva minden sz.rral (tölteléktantárgyak tömege)

2020. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

"A jelenlegi kormány viszont kitalálta,hogy ez rossz.Majd, elkezdte szívatni a tanulókat, ilyen felvételi követelmény, olyan nyelvvizsga....stb" - hát, akinek ez a léc is magas, az ne menjen egyetemre, őszintén mondom.

2 nyelvvizsgám volt érettségi előtt, érettségi idején is 2 emeltet csináltam, aztán szakváltás miatt még kettőt. Nem vagyok zseni, még csak extrán szorgalmas sem.

Az a szégyen, hogy a nyelvvizsgakövetelményből visszatáncoltak.

Ma már egy semmire sem jó 3 éves BA-al is diplomásnak mondják magukat az emberek, ez a gáz.


Ettől még az, hogy Ny-Európa gyarmata vagyunk, természetesen igaz.

2020. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a hasznos tudásé alig, föl lett higítva minden sz.rral (tölteléktantárgyak tömege)"


Ne tudd meg, mennyire egyet tudok érteni ezzel...

És egyszerűen nem tudom kitalálni, hogy minek még az egyetemistákat ilyen hülyeségekkel traktálni kötelező jeleggel.

2020. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is jártam felsőoktatási intézménybe... - ... de csak takarítani.. így különösebb rálátásom nincs a témára. 7 általánossal meg nem akarom itt osztani az észt.
2020. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!