Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Karácsony Gergelynek sikerült megdupláznia a fővárosnak járó egészségügyi támogatást?

Figyelt kérdés

Végül sikerült elfogadtatnia a kormánnyal az atlétikai stadionnál kitűzött feltételeit, ezért +50 milliárd támogatást kapnak a fővárosiak az egészségügyi ellátást illetően. Ha pedig jól értelmeztem, akkor alapból csak 55 milliárdot kaptunk volna az "Egészséges Budapest Program" keretében, szóval kvázi duplázást jelent, ha ehhez még hozzácsapunk még egy 50-est.


Emelett pedig ugye ott van még a másik négy feltétel, amit szintén elfogadott a kormány. A csepeli nagyerdővel a környezetvédők is örülhetnek nem utolsó sorban.


[link]



2020. jan. 5. 19:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kérlek ne gyere nekem látványtervekkel:

[link]


Épp elég stadion és egyéb nagy beruházás megépítését megéltük már ahhoz, hogy tudjuk, hogy sem látványban, sem elképzeléseiben nem azt kapjuk, amit előtte bemeséltek.


"Karácsony azzal nyerte meg a választást, hogy amit Tarlós engedett, azt ő leállítja és nem lesz több stadion építés, nem lesz atlétikai VB sem. Ez rendben?"


2020-ban járunk és az Atlétikai stadion helyén még a bontást SEM kezdték még meg. Ne akard nekem bemesélni, hogy olyan nagy dolognak állta volna útját Karácsony, az emberek azzal a tudattal és akarattal szavazták meg, hogy megálljt parancsoljon a stadionokat körüllengő hülyeségeknek, amiknek Tarlós is szerves része volt.


"csak kicsit másképpen és kicsit arrébb."


Látod mennyire elfogult vagy? Óvodák, szakrendelők, 100 hektár zöldterületet, 50 milliárd forintnyi + egészségügyi forrást és miegyebet direkt kicsinyelsz le, csakhogy beleilljen a narratívádba és ne kelljen elismerned, hogy Karácsony közbeavatkozása tagadhatatlanul haszonnal járt a főváros számára.


Körömszakadtáig próbálkozol, hogy ne kelljen elismerned egy nem fideszes sikert.


Nem tudod megindokolni, hogy a +egészségügyi források, a zöldterületek bővítése és minden egyéb pl. Baranyi Krisztina által kért dolgok miért ne lennének jó dolgok. Nem tudod megindokolni, és ezért görcsösen kapaszkodsz minden másba, amivel kicsit is rossz színben tüntetheted fel a dolgokat Tarlós papát visszakívánva, csak közben tényszerűen megfeledkezel róla, hogyha ő lenne most, ezek a pozitív változások most nem lennének.


Tudsz valami újat is hozzáfűzni, vagy még mindig le vagy maradva azon, hogy szószerint kellene értelmezni a CT-s szöveget, ezért igazából minden el van b"szva?

2020. jan. 6. 00:44
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért abban tévedsz, hogy a stadionok miatt lett Karácsony megválasztva. Pusztán elvből történt ez, mert az embereknek annyira elege lett a Fideszből, hogy az elsődleges célpont Tarlós leváltása lett. Ettől a változástól szerintem senki nem várt közvetlen fejlődést, a lényeg az volt, hogy egy taktikai csatát nyerjenek a Fidesz ellen, amit akár első lépésnek is tekinthetünk. Az, hogy Karácsony csinál közben valami jót is már hab a tortán és én őszintén szólva nem is számítottam rá. Tehát azért szidni, hogy miért csak ekkora jót csinált, miért nem csinál akkorát elég nagy hülyeség. Ne felejtsük el, hogy még mindig a Fidesz kormányoz és attól, hogy a főpolgármester ellenzéki lett, még nem lesz varázdütésre kormányfüggetlen Budapest. Valószínűleg hatalmas a nyomás így is a városon, én örülök ennek a kicsinek is, amit ilyen körülmények között el tudott érni. Főleg, hogy nem számítottam erre sem. Ha más lenne a helyzet és ő mögötte állna a kormány, akkor jogosan vonhatnád kérdőre, de így nincs értelme hatalmas változásra számítani. Ez a választás első sorban egy jelzés volt a város lakosai részéről.
2020. jan. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért hogy azt is lenyúlhassa.
2020. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%

Tudja fene, én ilyen érdemeket láttam Tarlóstól:

- 8 évig szar lepte el a soroksári Duna ágat, egy közepes zivatar után is


- 3-as metró botrányos "javítása" (korábban alapos metró alagút felújítást tartottak fontosnak, helyette foltozgatás lett) úgy volt, hogy az is kész lesz az úszó VB-re, ezzel szemben...

aztán annyi pénzből, amennyiből új, biztonságos, komfortos, modern metrószerelvényeket is vehettek volna, a régi ócska szerelvényeink javítását kértük ugyanannyiból. Igaz, hogy nem javítás történt, hanem ezeréves "újakat", vagy ki tudja, milyeneket, de sehogy sem okés.


- a felszámolás alatt álló Illatos úti vegyi művek fokozottan veszélyes hulladékai szabadon szivárogtak a földbe és párologhattak, így a környező talajvíz szennyezett lett még a környező kerületekben is.


- Red Bull-os repülős buliért nem kért semmi pénzt, de a várost rettenetesen felborította,


- Autóversennyel szintén


- szemét botrány


- patkányinvázió


- és a parkolási mutyi hagyása az összes kerületben, miközben az egészet Karácsonyra verte


- Liget projekt, amit a többség nem akart


- Olimpia, amit szintén nem akart a többség.


- a sok stadion, amit ugyancsak nem akart a többség


- rengeteg fakivágás, térkövezés és betonozás több téren is, de legalább nagyon túlárazva.


- várkertbazár nem is tudom, hányszori átadása, mert mindig volt valami gond vele


- Budapest eladósítása


hogy csak néhányat mondjak

2020. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!