Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Karácsony Gergelynek sikerült megdupláznia a fővárosnak járó egészségügyi támogatást?

Figyelt kérdés

Végül sikerült elfogadtatnia a kormánnyal az atlétikai stadionnál kitűzött feltételeit, ezért +50 milliárd támogatást kapnak a fővárosiak az egészségügyi ellátást illetően. Ha pedig jól értelmeztem, akkor alapból csak 55 milliárdot kaptunk volna az "Egészséges Budapest Program" keretében, szóval kvázi duplázást jelent, ha ehhez még hozzácsapunk még egy 50-est.


Emelett pedig ugye ott van még a másik négy feltétel, amit szintén elfogadott a kormány. A csepeli nagyerdővel a környezetvédők is örülhetnek nem utolsó sorban.


[link]



2020. jan. 5. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt teszi, ami a dolga. Meglesz majd egyébként ennek a böjtje is.
2020. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Pont lesz**rom, ahogy őt is!
2020. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ilyen módon kellett volna ezt elérniük. Ez kb olyan mintha azt mondaná Orbánéknak, hogy lophattok, csak adjatok már egy kis könyöradományt cserébe.

Az atletikai vb nem lesz megtérülő sportesemény. A stadionépítés csak azt a célt szolgálja, hogy Orbán haveri cégei többszörös áron megépíthessék azt állami pénzből. Csak a Karácsony szavazók többsége ezt már nem látja át. Annyit látnak, hogy lesz egészségügyi fejlesztés, de azt már nem fogják fel, hogy ennek a többszöröse fog az építő cégek zsebében landolni.

2020. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem olvasd el még egyszer azt a cikket! Nincs benne egyetlen szó sem arról hogy MÉG 50 milliárdot adna a kormány az egészséges Budapest programra.

Amúgy ha megfordítom a dolgot akkor mi is van azzal hogy Karácsony választ nyert azzal hogy leállítja a stadionépítéseket és most cirka 50 milliárdos fejlesztésért már meg is gondolta magát? A csepeli Nagyerdőnél pedig az fog megvalósulni amit eredetileg is szeretett volna a csepeli önkormányzat a kormánnyal közösen. Azért ügyes ez a Karácsony ha sikerül nektek beadnia azt hogy ő érte el - miközben csak hagyta hogy megtörténjen amit már korábban is elterveztek!

"Az Egészséges Budapest program megvalósítására 700 milliárd forintot fordítanak a következő 10 évben

Közzétéve 2017. július 17 | Szerző: redaktor

„A következő 10 évben 700 milliárd forintot szán a kormány Budapest és Pest megye, azaz a Közép-Magyarországi Régió egészségügyi ellátásának megújítására. Ebben az összegben benne van a korábban szuperkórházként emlegetett Dél-Budai egészségügyi centrum zöldmezős beruházása, de a másik két fővárosi központ, a Honvédkórház, illetve az Egyesített Szent István és Szent László Kórház bázisán létrejövő intézmények teljes megújításának költsége. Ezen kívül ebből a forrásból biztosítják a 3 centrumhoz tartozó 10 társkórház korszerűsítését, az összes új intézmény orvostechnikai megújítását, valamint a mindehhez szükséges humánerőforrással kapcsolatos költségeket, például képzéseket."

[link]

Az atlétikai stadionról meg a kedvedért csak az indexet idézem ide:

"„Az atlétikai központ építésével több mint 15 hektárnyi területet rekultiválhatunk, közel 12 hektárnyi eddig nem megközelíthető közterület tárható fel, a zöld terület nyolchektárnyi. A stadion felső karéja a világbajnokság után mindenki számára nyitott közparkká válik, 95 fát helyeznek ki ládákban, bárki használhatja a kondieszközöket, játszótereket, futhat, sétálhat, görkorcsolyázhat, és gyönyörködhet a dunai panorámában. Ez a Duna-part egy cementgyár miatt például most el sem érhető. Növeljük a zöld felületek és a közösségi területek arányát, ez Karácsony Gergely elképzeléseivel is egybevág”

[link]

2020. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Nincs benne egyetlen szó sem arról hogy MÉG 50 milliárdot adna a kormány az egészséges Budapest programra."


Akkor olvasd el ezt a cikket is:

[link]


Egyértelműen a tervezettnél +50 milliárdról van szó, ráadásul a te általad idézett hírlevél.egov-os szöveg is a weborvos.hu-t jelöli forrásként, szóval végképp nem lehet félreértés. Legközelebb nézz jobban utána.


"Amúgy ha megfordítom a dolgot akkor mi is van azzal hogy Karácsony választ nyert azzal hogy leállítja a stadionépítéseket és most cirka 50 milliárdos fejlesztésért már meg is gondolta magát? "


Karácsony Gergely azt mondta, hogy addig nem fog épülni több stadion, amíg nincs minden kerületben CT gép. Illik a mondat második felére is emlékezni, mégha az csak szimbolikusan is volt értendő. Tehát az, hogy csak egészségügyi forrásnövelésért volt hajlandó utat engedni egy stadionnak 100%-ban a választási ígéretéhez hű dolog. Erre is csak azt tudom mondani, hogy legközelebb nézz jobban utána.


"A csepeli Nagyerdőnél pedig az fog megvalósulni amit eredetileg is szeretett volna a csepeli önkormányzat a kormánnyal közösen."


Ezzel kapcsolatban viszont szeretném ha segítenél nekem, mert sehol sem találtam arra forrást, amit mondasz. Legkorábban a Csepeli nagyerdővel kapcsolatosan Karácsony Gergely "Új Tüdő Budapestnek" programjában találkoztam a netes keresésem során:


[link]


Ha tudnál valami linket dobni, hogy ez a projekt már Karácsony előtt is egy létező és készülő dolog, azt megköszönném.

2020. jan. 5. 22:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak itt hagyok egy kommentet, hogy lássam később a kialakuló vitát :)
2020. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Nagyerdő volt a kiszemelt terület - láthattad te is abban amit belinkeltem. A fejlesztés, a beruházás mértéke és a megvalósítandó dolgok voltak majdnem azonosak.

Amúgy meg ennyire már ne menjünk le bénába, hogy azzal mentegeted Karácsony hazugságát, hogy kiderült rosszul tudta és már akkor több CT volt a fővárosban, mint kerület, amikor ezt feltételnek szabta!

TE linkeltél be egy cikket amire hivatkoztál - ABBAN nincs benne az amit te kiolvastál belőle. Ennyi.

2020. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"TE linkeltél be egy cikket amire hivatkoztál - ABBAN nincs benne az amit te kiolvastál belőle. Ennyi."


Hónapok óta lehetett erről olvasni és 1 hete ki is jött erről a kormányhatározat. Bocsánat, hogy nem voltál tisztában vele, miután te magad is rákerestél az Egészséges Budapest Programra. Legközelebb több linket is adni fogok, hogy minden átfedésben legyen.


"Amúgy meg ennyire már ne menjünk le bénába, hogy azzal mentegeted Karácsony hazugságát, hogy kiderült rosszul tudta és már akkor több CT volt a fővárosban, mint kerület, amikor ezt feltételnek szabta!"


Nekem végig egyértelmű volt, hogy nem néhány CT gép pótlására gondolt, ami max. 1 milliárdot jelentene, hanem az egészségügyre úgy általában. De ha még így is lenne, akkor is beleillik a programjába, hogy magasabb prioritást kell élveznie az egészségügynek, mint a stadionoknak, ezt sajnos nem vitathatod el tőle.


"Nem a Nagyerdő volt a kiszemelt terület - láthattad te is abban amit belinkeltem. A fejlesztés, a beruházás mértéke és a megvalósítandó dolgok voltak majdnem azonosak."


Passz, nem vagyok helyi, nem tudom, hogy a Csepel sziget csúcsa és a Soroksári Duna két partja az egy és ugyanazt takarja a különböző programoknál.

2020. jan. 5. 23:25
 9/14 A kérdező kommentje:

De ahogy olvasom egyre jobban a témát Baranyi Krisztina is kivette a részét az Atlékiai Stadion átalakításában:


[link]


Akárhogy nézem, ha eredetileg is voltak tervben zöld területek a beruházás során (illetve tervben biztos voltak, de hogy aztán mit kaptunk volna...) azok mindenképp bővítésre kerültek egy teljesen új koncepció szerint.

2020. jan. 5. 23:43
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Csak hogy tiszta legyen a kép akkor.

Karácsony azzal nyerte meg a választást, hogy amit Tarlós engedett, azt ő leállítja és nem lesz több stadion építés, nem lesz atlétikai VB sem. Ez rendben?

Közben elkészült az atlétikai csarnok terve amiben nem csak egy csarnok van és nem csak a VB-re lenne alkalmas, vannak benne zöldterületi fejlesztések, tömegsport, közlekedés fejlesztés stb. Láthattad, ott van a látványterv is még 2018-ról.

Most viszont lesz atlétikai VB, lesz atlétikai stadion, ugyanúgy lesz zöldterületi fejlesztés, ugyanúgy lesz tömegsort, ugyanúgy lesz közlekedés fejlesztés. csak kicsit másképpen és kicsit arrébb.

EZÉRT kellett Tarlóst leváltani? Tényleg? valóban az menti fel Karácsonyt az ígérete alól és az menti fel a szavazóit a hülyeségük alól amiért tiltakoztak az egész ellen, hogy kicsit jobb lesz és kicsit máshol?

Ez komoly?

2020. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!