Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha esetleg menne is a NER-band...

Ha esetleg menne is a NER-banda 2022-ben, lenne bármi értelme egy köztársaságpárti kormánynak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ha fegyelmezetten indulnak, egy közös miniszterelnök-jelölttel, stb., nagyon optimistán is az 50%-uk ugyan meglesz, de a 2/3 szinte biztosan nem. Így viszont csak "bábkormány"ként tudnának funkcionálni, mert a nerista alkotmány, és egyéb fityeszesek által kitalált 2/3-os törvények abszolúte korlátok mögé szorítanák őket. Független alkotmánybírákat, köztársasági elnököt se tudnának választani, mert a 35-48% körüli fidesz-kdnp (+mi hazánk esetleg) nem járulna hozzá.
2020. jan. 6. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Lenne értelme mindenképpen. Sőt, ha kétharmaddal kerülne kormányra az ellenzék, azért lássuk be, akkor sem lehetne egy-kettőre helyrehozni mindent, elképesztő károkat okozott az országnak 10 év alatt a NER. Úgyhogy első lépésnek tökéletes.


Ha Orbán egyszer ellenzékbe kerül, onnantól nyert ügye van az ellenzéknek. Teljesen tönkretenné, nem tud veszíteni, sosem tudta elviselni. Orbán nélkül pedig a Fidesznek vége.


De azért jegyezzük meg, ettől jelenleg igen távol állunk, és vannak kétségeim az ellenzéki együttműködéssel kapcsolatban is.

2020. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"kétharmaddal kerülne kormányra az ellenzék"

Ne, nem hiszem el.

2020. jan. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Én magam már régóta gondolkodom a problémán, amit felvetettél és arra jutottam, hogy nem. Ha az ellenzék betartja a demokratikus játékszabályokat, akkor semmi esélyük nincs a fideszes gőzhengerrel szemben.

Még ha meg is lesz nekik 2022-ben a min. 100 mandátum, akkor is rettenetesen törékeny és erőtlen a szövetségük, miközben a Fideszen belül vasfegyelem uralkodik. Orbánék simán ki fogják játszani őket egymás ellen és ellehetetlenítik az ország működését, ha nem ők irányíthatnak. Ki fognak kényszeríteni egy új választást és megint kormányra kerülnek.

Úgy vélem, hogy véglegesen nem lehet tőlük békésen megszabadulni.

2020. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Egy köztársaságpárti kormánynak semmi esélye sem lenne, megbukna legkésőbb ez első költségvetés elfogadásánál. Egy radikális vagy forradalmi pártnak már lenne értelme, mert akkor tele lennének a lámpavasak!
2020. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolod ha veszít a Fidesz, nem csinálnak 2006-t megint az utcán?
2020. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van akkor balfityfürütty a magyar társadalom, hogy Fletót ismét megválasztja, én elmegyek innét. Jó messzire.
2020. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ha van akkor balfityfürütty a magyar társadalom, hogy felcsútvonatvikót ismét megválasztja, én elmegyek innét. Jó messzire.
2020. jan. 8. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért jó a szart fosra cserélni? kérdem én
2020. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"én elmegyek innét. Jó messzire."

Aki menni akar arra fel kell adni a kabátot.

2020. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!