Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért csak...

Magyarországon miért csak közép és alapfokú végzettséggel keresnek munkaerőt, amikor így is kevés a diplomás? Ennyire el vagyunk maradva Nyugattól?

Figyelt kérdés

A fejlett országokban, mint Dánia, Svédország, Svájc stb. az emberek 40+ százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és mégis azokból van munkaerőhiány.

Nálunk ez 15% körül mozog, proli ország vagyunk, mégis a szak és betanított munkásokból van csak hiány, nagyon kevés pénzért. Szinte mintha itt nem is lenne szükség diplomásokra. Nem a szellemi munkára épül itt semmi, csak az olcsó és buta munkaerőre.

Ez egyértelmű bizonyítéka a borzalmas elmaradottságnak?


2020. jan. 12. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Itt valami katyvasz van.

Magyarországon a diplomával rendelkezők között a legkevesebb a munkanélküli és bizony nagyon sok állásba diplomásat keresnek. nem tudom honnan jön neked ez hogy csak alap és középfokú végzettséggel keresnének munkaerőt, mert nem igaz.

Lehet hogy egy bizonyos cég éppen ilyen munkaerőt keres - mert mondjuk a termelés bővítésével, új üzem építésével ilyen munkahelyek keletkeztek - és nem még egy mérnökre, igazgatóra vagy üzemvezetőre van szükség.

"A fejlett országokban, mint Dánia, Svédország, Svájc stb. az emberek 40+ százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és mégis azokból van munkaerőhiány."

Mert nem olyan diplomájuk van mint amilyen munkahelyekre embert keresnek. Mérnökök, orvosok, informatikusok kellenek nagy számban és az a 40%-nyi diplomásnak csak igen kis része ott is. Nagyon sokan szereznek dplomát, amivel utána nem mennek semmire, csak elmondhatják magukról hogy ők is képzett, diplomás emberek. Ezzel nincs baj, csak ne keverd a dolgot! Attól hogy rengeteg bölcsészt képeznek, még nem lesz olyan emberből elég aki az iparban vagy az egészségügyben el tudja látni a szükséges feladatokat.

"Nálunk ez 15% körül mozog, proli ország vagyunk,"

Ez megint honnan jött? Hasadra csaptál?

A 30-34 évesek között nálunk kb.32% a németeknél kb.34% a diplomások aránya, és "Dánia, Svédország, Svájc" 49, 51 és 53%.

[link]

A teljes népességben pedg folyamatosan nő a diplomával rendelkezők száma az elmúlt években, 1998-ban még csak 11% volt, az 2002-re csak 12%-ra nőtt, 2010-re folyamatos volt az emelkedés, már 16-17% és azóta is tovább emelkedik, most 20%. A kormányváltások idejét néztem meg, de ez nem köthető így össze, hiszen egy 1994-es kormányzati oktatási döntés az egyetemi képzésekben az 1995-ös tanévtől lép életbe és az 5 évvel később megjelenő diplomások számát érinti, azaz 2000-ben vogzetteket. Vagyis amit egy kormány döntésben meghoz az minimum 6 évvel később látható csak. Tehát a 2009-es bajnai kormány eredményei vannak még benne a 2015-ös értékben is, az Orbán kormányok felsőoktatási változtatásai pedig 2016 óta érzékelhetőek csak valamennyire. Amiket meg az előző években hoztak intézkedéseket, azokat majd jó pár év múlva láthatod meg.

Ráadásul a statisztika a 30-34 éves korosztályt mutatja meg. Vagyis akiket felmértek 2019-ben, mint 30 évest, az még a legjobb esetben is csak 2007-ben érettségizett és 2012-2013-ban diplomázott. A 34 évesek meg még korábban. Az ég világon semmi köze a számukhoz a jelenlegi kormányzatnak és az elmúlt évek változásainak - tehát ebből a számból nem vonhatsz le olyan következtetést hogy jelenleg milyen az ország.

[link]

2020. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Magyarország egy összeszerelő üzem.
2020. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes lakosságra vetítve van ez az érték? Maximum akkor lenne érvényes Magyarországra, de a probléma a fejlett országokra vonatkozó kijelentésed ekkor meg vonhatod vissza, mert kevés ország bír 40% fölötti rátával.

[link]

Ha sok ország még a 20-64 éves korosztályba nem éri el a 40%-t. Előbb illene utánanézned a dolgoknak. Mert ennél látszik hogy például Olaszországnál jobban áll Magyarország. de még Szlovákiánál is, mely lehagyta az országot, az elmaradottság okát nem a diplomások arányába kell keresni, hanem a munkahelyekbe és azok versenyképességébe és humánerőforrás kihasználását, mert ha nincs olyan munkahely amely felsőfokú végzettségnek megfelelő munkát tudna adni, akkor az azzal rendelkező emberek rendszerint máshol probálkoznak.

2020. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a diplomával rendelkezők között a legkevesebb a munkanélküli és bizony nagyon sok állásba diplomásat keresnek. "


Ez azért van,mert nálunk kevés a diplomás,de a diplomát igénylő munkakör is kevés.


Ezért fordulhat elő,hogy valakit azért nem vesznek fel egy középfokú végzettséghez köthető állásba,mert túlképzett.


A gyárakban viszont bőven vannak diplomások is,mellettük pedig a 8 általánossal vagy azzal sem rendelkező.

Inkább ez a szomorú.


Másrészt az,hogy mindent papírhoz kötnek,nem a hozzáértést.

2020. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes: diplomásként jelentkeztem nem egy középfokú helyre, mégis érdeklődtek utánam, tehát (majdnem) minden végzettségre vonatkozóan keresnek embert.
2020. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!