Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért vonzódnak...

A magyarok miért vonzódnak annyira a szélsőjobboldali ideológiához?

Figyelt kérdés

Megfigyelhető, hogy a legtöbb magyar erősen nacionalista, rasszista, idegengyűlölő, konzervatív, erőskezű vezetőt akarnak, sorkatonaságot, hogy jól megkapják a "maji fijatalok" és mindent kontrolláló államot.

Miért ilyen beszűkültek ezek az emberek? A rendszerváltáskor még nyugati liberalizmust akart a magyar nép, nem autokrata, jobboldali kormányzást, vagy tévedek?



2020. jan. 16. 18:54
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:

#1

Jaja, gondolom nem utáljátok őket, amikor azt írod, hogy "ni gger".

2020. jan. 16. 19:02
 2/58 anonim ***** válasza:
85%

Elég szemellenzősén látod a világot.


Más országokban ezek a jelenségek ugyanígy megvannak, semmilyen szempontból nem lóg ki Mo.

2020. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
68%

Szociológiai tény, hogy azok fordulnak a szélsőségek felé, akik saját sikertelenségüket akarják rátolni rájuk. Értsd, "Azért szar nekem az életem, mert a cigányok kapják a segélyeket." vagy "Azért nincs jó állásom, mert a zsidók kapják a legjobb állásokat.". Mellé társul az, hogy ezek az emberek képtelenek magukba nézni, és ott megtalálni a hibát, hogy azért sikertelen, mert lusta, dologtalan, amikor tanulni kellett volna, akkor inkább mással foglalkozott, stb. A magyar felnőtt társadalomban még az érettségizettek aránya is csak harminc százalék (forrás KSH). Ennek tükrében meg tudod saccolni, hogy mennyi olyan szerencsétlen van, aki alacsony életszínvonalon él, és ahelyett, hogy tanulna, dolgozna, egyszerűbb hibáztatni valakit. Milliókról beszélünk.


Majd néz meg, hogy lefogja húzni az a sok bunkó ezt a hozzászólást is, akik magukra ismernek benne!

2020. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
34%
Attól még az ember bőrének a színe fehér. Semmi bajom a nigrókkal, itt kevés van, lapítanak, nem sok vizet zavarnak.
2020. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
72%
Akkor neked kb. mindenki szélsőjobbos lehet aki nem a nótátokat fújja. :P
2020. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 mindentudó99 ***** válasza:
79%
#4 Tévedsz. Én azért nem szeretem a cigányokat mert 3 szor törtek be vagy loptak meg mindharomszor cigàny volt. És kertet is ők dézsmálják. A normális 2%- uk is miattuk szenved.
2020. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 mindentudó99 ***** válasza:
58%
Vagyis #3 csak valaki közben eltünt.
2020. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
77%

Pontokba szedem a válaszom mert nekem is könnyebb, és neked is valószínűleg összeáll a kép.


1. "A magyarok miért vonzódnak annyira a szélsőjobboldali ideológiához?"

-- A magyarok semmivel nem vonzódnak jobban a szélsőjobboldali ideológiákhoz mint mondjuk a németek, olaszok, szerbek stb.


2. A tömegnek kell ellenségkép, hogy legyen kit hibáztatni, Hitler is tudta ezt. Meg is kapta a nép ezt az elmúlt pár évben.


3. Az emberek nyilván egy jó kiállású magabiztos emberre fognak szavazni, akinek jó a beszélőkéje és ígér fűt fát.


4. Senki nem akar sorkatonaságot, ezt csak pár ember szajkózza.

Aki akkor volt katona tudja, hogy kb annyit ért mint erdőtűznek a vízipisztoly.


5. Igazi nyugati liberalizmus itt nem lesz, sose fogjuk tálcán megkapni (mint semmi mást). A magyar társadalom kissé "éretlen ehhez". De ha nem érted, képzeld el mondjuk hogy Iránban bejelentik, hogy demokrácia van. Az emberek alkatilag nem felelnének meg egy ilyen berendezkedésnek mert ott a vallás a törvény felett áll, és ha valaki szidja Allahot azt tuti kivégzik. Az emberek mások a világ tájain. Ami itt működik az nem működik amott.

Nézd meg Oroszországot, Ukrajnát, azokat a primitív népeket akik papíron európaiak.(tudom Oroszország nem teljesen). Szerinted ott hány száz év múlva lesz nyugatos demokrácia? Nálunk szerintem úgy +-100 évre tippelnék.

2020. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
62%

"Megfigyelhető, hogy a legtöbb magyar erősen"

- rossz a megfigyelőképességed. Az baj, mert buta maradsz.

"Miért ilyen beszűkültek ezek az emberek? "

- kérdezd meg a beszűkülteket, miért olyanok. És miért nem olyan kiszűkültek, mint te.

2020. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
55%
#7 nem eltűnt, csak törölte a liberális, szabad vélemény elve. Aztán csodálkoznak, hogy miért utálják a zsidókat....
2020. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!