Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nálunk miért nincsen így?

Ez nálunk miért nincsen így?

Figyelt kérdés
Amerikában meg talán Franciaországban is úgy van ,hogy választásnál állambácsi nem add egy forintot sem választásnál. Ezt miért nem vezetik be Magyarországon is ?

2020. jan. 23. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ott lobbirendszer van.Ezt nálunk "tiltott finanszírozásnak" minősítik mert egyszerűen nincen akkora vagyon,gazdasági és pénzügyi tevékenység amik alapján a lobbinak kedvezményeket lehetne adni és viszont kapni...
2020. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert ha üzletemberek vennék meg kilóra a politikusokat és azoknak lenne csak esélye bekerülni akiket komoly pénzemberek támogatnak. Így mennyivel működne jobban a demokrácia?


Nem hiszed, hogy Orbán/Gyurcsány... azért dolgozik, hogy neked jó legyen de ha mondjuk Gattyán György elkezdene pénzelni valakit aki úgy ugrálna ahogy ő fütyül akkor tuti neki az lenne az első és legfontosabb dolga, hogy elhozza a jólétet Magyarországra. Életszerű ez?

2020. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem simán lenne akkora tőke a pártok mögött ami kell egy ilyenhez. Nem tudom mennyi pénzt kap a Fidesz választásra de úgy tippelem olyan 4-5 száz milliót kap . Annyit meg simán tudna intézni
2020. jan. 23. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert talán mi nem amerika vagy franciaország vagyunk,de ez csak tipp.
2020. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2# Amerika hogy lehet akkor nagyobb hatalom gazdaságilag , katonailag ha a magyar politika alap szinten jobb, mint a magyar ?
2020. jan. 23. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Annál a hozzászólónál is igazság van...de nem ez a lobbitevékenység lényege.

Nem a megvásárlás a lényeg hanem az együttműködés és az "adok-kapok" egyensúlya.Nehéz válaszolni mert ellentétes a szociológiai beidegződéseinkkel ez a módszer.

2020. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 "Szerintem simán lenne akkora tőke a pártok mögött ami kell egy ilyenhez."

És mégis HONNAN lenne a pártok mögött ennyi pénz?

Éppen azért ad az állam, a közösség pénzt a politikusoknak, hogy NE CSAK az vehessen részt a politikában akinek nem kell a fizetés érte, mint gyurcsány, vagy az akit valaki megfizet azért hogy politikus legyen.

Az amcsiknál kilóra veszik meg a politikusokat a cégek. A lobbi ott legális, nálunk ezt hívják korrupciónak.

Azért pattogsz mert Mészáros ott van Orbán és a fidesz támogatói között, de az nem zavarna ha a fideszt teljes egészében Mészáros pénzelné?

2020. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatodhoz...:

Nem fordítva van?!? Ééés vice versa?

2020. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen például ő adhatna lehetne az egyik meg a Garancsi meg Tiborczi. Minden párt mögött állnak gazdagok és befolyásos emberek és ők ki tudnák fizetni. Amúgy meg teljesen jogos lenne szerintem. Most szerinted a Magyarországi Cigánypárt,Sportos és Egészséges Magyarországért Párt,Összefogás Párt,Közös Nevező szerinted ezeknek a pártoknak van létjogosultságuk ? Mert szerintem semmi csak a választási pénzre hajtanak . Ha jól tudom azok közül akik elindultak 2018-ban a választásokon és nem érték el az 5%-ot azoknak ugye vissza kell fizetni a pénzt amit kaptak de eddig csak a Munkáspárt fizette vissza a többi semmi
2020. jan. 23. 23:13
 10/10 anonim ***** válasza:

"Amerikában meg talán Franciaországban is úgy van ,hogy választásnál állambácsi nem add egy forintot sem választásnál."


Az amerikai belpolitikát nem ismerem, de Franciaországban kapnak a pártok előre megállapított támogatást.

Ha máshonnan nagyobb tőkét szereznek, azzal el kell számolniuk.

Marine Le Pen pl. most is bírósági eljárás alatt áll, mert illegális pénzekből fizette a kampányát.

2020. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!