Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyöngyöspatai fiatalokat...

A gyöngyöspatai fiatalokat károsodtak mert elestek az oktatástól amihez joguk lett volna, mennyi pénz volna elégséges, hogy igazán kárpótolják őket ne kerüljenek hátrányba az életükben?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 22:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
de csak azt!
2020. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Ajaj,a jó magyar mentalitás,dögöljön meg a szomszéd tehene is...."


Mi köze van a "magyar mentalitásnak" ehhez a viselkedni nem tudó, tanulni nem igazán akaró népséghez?

2020. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
BAnyek a világháború után a kemence mellett is megtanult egy gyerek írni olvasni, 1 év alatt úgy, hogy a nagyanyja tolmácsolta a tudást. Nehogy már azért járjanak milliók, hogy ezeknek az ökröknek 20 év általános alatt sem sikerült.
2020. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Pest megyei község, abban pedig egy évere bezárt iskola. Miért? Mert 90 % roma gyerek, akik ott laktak és nem voltak romák, elvitték a gyerekeket a szomszéd városba. Szegregáció volt a vád, bezárták az iskolát, de így sem vett át 26 elviselhetetlen kölköt a város. Egyik iskolája sem! Erre megnyitották a szegregált iskolát.
2020. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt kisegítő iskola, ahol ehhez mérten képzett szakemberek dolgoztak sikerrel, mert általában a cigányság 90%-a írni olvasni megtanult 10-12 év alatt. Ha a kis ronaldinnyo esperanza rugdosni akart, akkor a tanár rávert egy állast és lepihent a padlóra tőle egy órácskára. Nem lenne szabad "emberi jogok" címszóval a szocializálódott többségi társadalmat arra kényszeríteni, hogy állatokkal kelljen gyötrődnie.
2020. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Távolról ugyan, de talán párhuzamba állítható az én tapasztalatom a cigányokkal. Az én családomban sosem volt divat a cigányozás, felnőtt koromig is csak az utcán láttam őket, kapcsolat sosem volt köztünk, ugyanolyan embernek gondoltam őket, mint mi vagyunk. Aztán lett egy kis vállalkozásom, tizenpár kollégával dolgozom az építőiparban és mivel nem volt semmilyen (se pozitív, sem pedig negatív) tapasztalatom a romákkal, ugyanolyan szívesen vettem fel őket, mint bárki mást. Engem csak a tudásuk érdekelt, a hozzáállásuk, csakúgy mint bármelyik kollégámnál. Nem is értettem, mikor egymás után hálálkodtak, hogy milyen rendesen bánunk velük, a feleségemen, szüleimen, apósomékon sem érzik, hogy máshogy kezelnék őket, mint a "magyar" kollégákat.

Aztán ez a nagy hálálkodás záros időn belül átfordult követelőzésbe, pofátlankodásba, hazudozásba. Eleinte nem is tudtam kezelni a helyzetet, totál értetlenül álltam a fejlemények előtt. Volt olyan kolléga is köztük, aki állami gondozásban nevelkedett, de valahogy ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint a társai. És az volt a fura, hogy míg a "magyar" kollégák (egy-kettő kivételével) meg tudták becsülni a munkájukat, örültek mikor fejlődhettek, mert fizettük a továbbképzéseiket, ők megértették, hogy együtt sírunk-együtt nevetünk, addig a cigányok közül kivétel nélkül mind az okoskodást-lehúzást választotta végül (volt, aki a jogsijára kapott tandíját konkrétan ellopta). Szóval végül be kellett látnom, hogy cigányt soha többet nem fogok foglalkoztatni, mert tapasztalatom szerint mind (akikkel dolgom volt) egy semmirekellő, élősködő, hálátlan véglény volt, akik semmit nem akarnak az élettől, nincsen jövőképük-terveik, pláne nem tartásuk. Nekik az egyik napról a másikra tengődés pont megfelel és ami a legdöbbenetesebb volt, hogy egymást is ugyanolyan egyértelműen verik át-húzogatják le, mint minket, a lenézett "magyarokat".

Ezért remek gondolat nekik pénzt adni kb a semmiért, hogy azt pillanatok alatt elverve mindenféle hülyeségre még követelőzőbbek legyenek. Tanítsuk meg nekik, hogy ha hangosan kiabálnak, meg terrorizálják a "magyart", akkor a "sérelmeikért" máris dőlni kezd az ingyenpénz.

2020. febr. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!